Wachacz superb - ktoś kombinował?

konop85
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2016, o 16:56
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Aktualnie: 115
Imię: Damian

Wachacz superb - ktoś kombinował?

Post autor: konop85 »

Witam moje autko skoda superb mk1 2.0 PB 2005 r
Zakupiłem komplet wachaczy do swojej superb i tutaj następuję problem z tzw bananem. Z tego co się orientuję wychodziły o dwóch średnicach sworznia- 16 i 21 . I dostałem te 16, a po zmierzeniu okazuję się, że nie mam 16 i 21 tylko 24!
Ktoś kombinował coś w zawieszeniu? Co teraz zrobić? Skąd takie 'banany' mam wziąć?
Awatar użytkownika
Daniel303
Posty: 29
Rejestracja: 21 lut 2018, o 11:10
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Aktualnie: 193KM
Imię: Daniel
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wachacz superb - ktoś kombinował?

Post autor: Daniel303 »

Cześć!

Ostatnio czytałem podobny wątek na grupie na FB. Gościu chyba 2-3tygodnie sprawdzał wszystko co może by dowiedzieć się jaką on ma średnice sworzni. Bo dopiero właśnie od hurtowni się dowiedział że są różne rozmiary... Pamiętam jego ostatnie wpisy że prawdopodobnie będzie musiał najpierw rozkręcić i potem zmierzyć co ma. Choc ktoś mu doradzał by rozszyfrował to po VIN'ie.

Poszukam go i dam Ci znać co i jak wyszło


EDIT:
nie wiem czy tak mogę wrzucać linki, ale staram się pomóc tutaj koledze, więc proszę mnie nie karać za to

Link do dyskusji na grupie na FB, może coś ci to pomoże w Twoim problemie:
https://gyazo.com/5a9fd6defa9b56d79b68ebb6c2ac812a
dedevil
Posty: 58
Rejestracja: 31 gru 2010, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Włocławek

Re: Wachacz superb - ktoś kombinował?

Post autor: dedevil »

W superbie na 100 % występowały wahacze z dwoma rozmiarami sworzni. Jaki masz sworzeń zależy od Twojego nr VIN.
Skody z numerem VIN do 3U-3-021-397 mają ten z większym sworzniem a te z numerem VIN od 3U-3-021-398 z mniejszym. Też to przerabiałem. Kupiłem w ciemno komplet wahaczy bez sprawdzenia i okazało się że ja mam z tym mniejszym a przysłali mi z tym szerszym.
ODPOWIEDZ