Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 gru 2018, o 16:38

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 57 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 5 mar 2018, o 14:12 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2017, o 09:11
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Witam,
Mo偶e kto艣 opisze mi jak wymieni膰 filtr powietrza w superbie s1 1.8t. Szczerze to troch臋 rze藕ba tam jest, i mn贸stwo kabli, boj臋 si臋 co艣 wypi膮膰. Od razu chcia艂bym odkurzy膰 tamt膮 komor臋.
Mog臋 wys艂a膰 wi臋cej zdj臋膰.
Widz臋 tam na pewno dwa zatrzaski zaznaczone na czerwono kt贸re zapewne trzeba odpi膮膰 i pewnie b臋dzie si臋 da艂o podnie艣膰 t膮 pokryw臋 czarn膮 na kt贸rej s膮 kable? Co艣 jeszcze trzeba?
https://zapodaj.net/eeb1d4b6c179f.jpg.html

Ostatnio edytowano 14 mar 2018, o 17:38 przez Avari, 艂膮cznie edytowano 1 raz

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 mar 2018, o 20:00 

haha nikt nic :D? Myslicie ze ta instrukcja jest dobra? Moim zdaniem nie potrzebnie 艣ciga艂 te dwie rury
https://www.youtube.com/watch?v=f2fekabIO8E

G贸ra

PostNapisane: 11 mar 2018, o 12:54 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Ja jeszcze nie mienia艂em - jak kupi艂em wymienia艂 mechanik, w艂a艣nie dochodze do 20 ty艣. Olej zmieni艂em po 10, ale chyba powietrza mi sie nie chcia艂o.

A nie da sie jak tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=QN8PiQXhHVg

?

G贸ra

PostNapisane: 11 mar 2018, o 22:07 

Mam nadziej臋,偶e si臋 b臋dzie da艂o :). Jutro dam zna膰.
Zmieniaj co 10 ty艣 filtr, w tych 1.8T to jednak wa偶ne.
A i nie wymieniaj u mecnhanika, nawet komory dobrze, nie wyczy艣ci..

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2018, o 18:56 

Witajcie...
Filtr wymieniony....
Na kolejny raz jestem bogatszy o do艣wiadczenia bo poszed艂em troch臋 na okr臋tk臋..
Sam bym nie da艂 rady tego wymieni膰, potrzebna druga para r膮k, ja mam jeszcze instalacj臋 gazow膮 i mam wi臋cej tych rurek kt贸re przeszkadzaj膮.
Trzeba zdemontowa膰 te plasitkowe rury od dolotu filtru, tam sa torxy kt贸re ju偶 wymieni艂em na zwyk艂e 艣rubki, potem odpinamy trzy zatrzaski (powinny by膰 chyba 4, nast臋pnie odkr臋camy 2 艣rubki od os艂ony termicznej filtra, 艣rubek jest 4, trzeba odkr臋ci膰 dwie g贸rne, ja si臋 godzine mota艂em z dolnymi bo sie zapiek艂y a okaza艂o si臋, 偶e nie trzeba tych dolnych wykr臋ca膰 to znaczy wtedy jest lepszy dost臋p wi臋c og贸lnie zalecam. Na koniec jedna osoba podnosi kopu艂a a druga wymienia filtr, jest ciasno jak kto艣 ma gaz. No i skr臋camy i gitara gra.

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2018, o 20:43 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
No to w pasku z youtube posz艂o du偶o 艂atwiej.
Jeszcze par臋 tysi臋cy i bede zmienia艂 olej + tym razem filtr.
Ale czemu filtr powietrza trzeba wymienia膰 co 10 kkm ?
Co do oleju to w pe艂ni si臋 zgadzam, 偶e 30kkm/2lata to stanowczo za du偶o i widze efekty takich interwa艂贸w wg ksi膮偶ki zmieniany by艂 po 21, 51,75,89,103 i 110 ty艣 ....efekt - ja zmienia艂em pompe oleju bo pewnie niemiec z tego powodu auto zmieni艂 .... , ale filtr powietrza 20kkm powinien wytrzyma膰 ?

[edit]
Z autem dosta艂em serviceplan po niemiecku.
Alle 60 000 km zusatzlich
(...)
Luftfiltereinsatz ersetzen und Gehause reinigen

co google t艂umaczy:
Wymie艅 wk艂ad filtra powietrza i wyczy艣膰 obudow臋

Mysl臋, 偶e co 20 kkm bedzie git.
Wg ksi膮偶ki serwisowej filtr powietrza ASO wymieni艂o po 51 000 Potem ju偶 nie zd膮偶yli do 110 ty艣.... O ile kto艣 nie "dorobi艂" tej ksi膮偶eczki.....

G贸ra

PostNapisane: 12 mar 2018, o 23:12 

Ja na twoim miejscu bym zmienia艂 filtr powietrza co 10ty艣. 呕adna oszcz臋dno艣膰 te 20z艂 a autko lepiej oddycha :).

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2018, o 16:03 

WItam, jest problem.
Nie wiem czy to akurat od tego ale za艂贸偶my, 偶e tak. Przy wymianie filtra jest mo偶liwo艣膰, 偶e co艣 niechc膮cy rozpi膮艂em? Na g贸rze tam gdzie oko si臋ga wszystkie kable s膮 po艂膮czone, jak zdejm臋 doln膮 os艂on臋 silnika to co艣 zobacz臋, jest co艣 do sprawdzenia? Autko ma mniejszego buta, braknie mu mocy. Jakie b艂臋dy pokazywa艂oby jakby by艂o co艣 spartaczone przy wymianie filtra? Jaka艣 nieszczelno艣膰? Mo偶e to tylko zbieg okoliczno艣ci. Og贸lnie mocy braknie i na gazie i na benzynie. Dzisiaj sprawdz臋 pod wagiem jakie b艂臋dy pokazuje silnik i dam zna膰.
呕eby nie myli膰 ich z tym spadkiem mocy wklejam b艂臋dy sprzed tygodnia kt贸re skasowa艂em i auto dzia艂a艂o jak trzeba na tych b艂臋dach:
17536
16804
16502
16684
16688
16683
Moge obja艣nienia tych b艂臋d贸w tutaj wklei膰 ale chyba nie ma sensu bo na pierwszym lepszym linku z googla sie odpalaj膮.
Kto艣 mo偶e co艣 mi powie te偶 czy to jakie艣 powa偶ne b艂臋dy, czy po po prostu od gazu i tyle.

G贸ra

PostNapisane: 13 mar 2018, o 21:49 

Pokaza艂o mi nast臋puj膮ce b艂臋dy:
16804
16502
17536
I patrz臋 偶e te b艂臋dy si臋 powtarzaj膮 ...
Co o tym s膮dzi膰 i co robi膰?
Przeczyta艂em 偶e:
16804 - Katalizator, bank 1 - niski pr贸g sprawno艣ci
16502-Czujnik temperatury p艂ynu ch艂odz膮cego ECT- wysokie napi臋cie
17536-D艂ugoterminowa adaptacja sk艂adu mieszanki 1- mieszanka uboga (weak mixture)

G贸ra

PostNapisane: 14 mar 2018, o 10:10 

Wykasowa艂em te b艂臋dy. Wy艂膮czy艂em gaz. Wr贸ci艂a moc. Ciekawe na jak d艂ugo i co poka偶e dalej..
Nie wiadomo nawet czy te b艂臋dy maj膮 co艣 wsp贸lnego z moc膮 ale widocznie raczej tak.
U mechanika w razie nawrot贸w b臋dzie pewnie gdybanie czy wymieni膰 sonde, czy katalizator czy przep艂ywk臋, przeczyta艂em 偶e od tych b艂臋d贸w mo偶e by膰 wiele przyczyn :/

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2018, o 02:09 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Wi臋c tak:
Potencjalnie zwi膮zane z LPG
Na pocz膮tek nie kasuj b艂臋d贸w

16688 + 16684 - dwie opcje ustawienia lpg do poprawy lub padaj膮ca cewka na 4 cyl
Zobacz czy zap艂ony wypadaj膮 tylko na LPG czy tak偶e na noPB.
Kiedy wymieniane 艣wiece? - jak nigdy to do wymiany - podaj kod silnika to podpowiem jakie kupi膰
Kiedy wymieniane cewki? - jak masz 1000000000000000% pewno艣ci 偶e lpg ustawione dobrze to znaczy, 偶e cewka si臋 ko艅czy, generalnie LPG jest bardziej wymagaj膮ce dla uk艂adu zap艂onowego od noPb wi臋c ko艅cz膮ca si臋 cewka szybciej si臋 uwidacznia.

16804 + 17536 - jak nie wyst臋puj膮 na benzynie to wina lpg - wst臋pnie za uboga mieszanka LPG

Zr贸b diagnostyk臋 wypadania zap艂on贸w, wykasuj b艂臋dy przego艅 go porz膮dnie na noPB i zobacz czy wr贸c膮

Nie zwi膮zane z LPG
16683 uk艂ad turbo do sprawdzenia
16502 - czujnik temperatury do sprawdzenia - pod艂膮czasz VCDSa na zimnym silniku, w艂膮czasz logowanie, odpalasz i czekasz na postoju a偶 si臋 zagrzeje (mo偶na te偶 jecha膰 by by艂o szybciej), to co wyjdzie wrzucasz w excela i robisz wykres.
Ja tym sposobem rozwi膮za艂em problem z odpalaniem na z odpalaniem w swoi leonie - b艂臋d贸w 偶adnych nie by艂o, zimny odpala, rozgrzany odpala, ale "letni" ju偶 ni grzyba odpali膰 nie chcia艂.

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2018, o 16:12 

Wczoraj zrobi艂em ok 10km na benz i b艂臋d贸w brak. Jutro jad臋 w trase ponad 100km na gazie wi臋c zobaczymy co poka偶e.
Wina gazu tutaj jak艣 mo偶e by膰 bo m贸j gazownik narzeka na rodzaj wtrysk贸w jaki jest zamontowany w moim aucie i powiedzia艂 偶e przez to mapa si臋 mo偶e rozjerzdza膰.
艢wiecie wymieniane nieca艂y rok temu. Cewk臋 zmienia艂em jedn膮 za mojej kadencji nie wiem jak poprzednik.
Co do b艂臋du 16804 + 17536 to jest wina s艂abej jako艣ci gazu w PL? Czy o co艣 innego chodzi?
Zap艂ony wst臋pnie nie wypadaj膮.
Jesli chodzi o b艂膮d 16502 to chyba za wysokie progi juz dla mnie te sprawdzenie:D. mam vag com od niedawna wi臋c pos艂uguj臋 sie nim podstawowo:D.
Jeszcze pozostaje pytanie czemu po wykasowaniu b艂臋d贸w
17536-D艂ugoterminowa adaptacja sk艂adu mieszanki 1- mieszanka uboga (weak mixture)
Auto odzyska艂o moc..

Wielkie dzi臋ki po raz kolejny za obszerna odpowied藕 z twojej strony

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2018, o 21:58 

Jak chcesz diagnozowa膰 sam, to naucz si臋 zbiera膰 logi -Instrukcja

Kup na testy 1 cewk臋 (ngk ok 100 z艂), wymie艅 na tym cylindrze i zobacz czy problem ust膮pi - w razie co b臋dzie na przysz艂膮 wymian臋 (ten towar nie ma daty przydatno艣ci).

Avari napisa艂(a):
Co do b艂臋du 16804 + 17536 to jest wina s艂abej jako艣ci gazu w PL? Czy o co艣 innego chodzi?

Raczej tragicznej jako艣ci gazownik贸w

Avari napisa艂(a):
m贸j gazownik narzeka na rodzaj wtrysk贸w jaki jest zamontowany w moim aucie i powiedzia艂 偶e przez to mapa si臋 mo偶e rozjerzdza膰.

Niech si臋 rozp臋dzi i walnie 艂bem o 艣cian臋, jak nie umie ustawi膰 korekt na wydajno艣膰 poszczeg贸lnych wtryskiwaczy. Wtryskiwacze nie mog膮 rozjecha膰 mapy, poza tym wymiana wszystkich 4 to koszt ok 280 z艂 (nie maj膮c 偶adnych rabat贸w).

Avari napisa艂(a):
Jesli chodzi o b艂膮d 16502 to chyba za wysokie progi juz dla mnie te sprawdzenie:D. mam vag com od niedawna wi臋c pos艂uguj臋 sie nim podstawowo:D.

Bez przesady, to jest infantylnie proste, zbierasz logi, zapisujesz plik (w VCDS), potem plik z logami (ma rozszerzenie csv) otwierasz w excelu i tam obrabiasz :)
Avari napisa艂(a):
Jeszcze pozostaje pytanie czemu po wykasowaniu b艂臋d贸w
Auto odzyska艂o moc..

Z bardzo prostego powodu, LPG spowodowa艂o b艂膮d 17536 poprzez jazd臋 na zbyt ubogiej mieszance. A dok艂adniej to sterownik zapisa艂 sobie duuuuuu偶膮 korekt臋 dawki paliwa i jak jecha艂e艣 na noPB to zalewa艂 silnik paliwem. Jak wykasowa艂e艣 b艂臋dy to wykasowa艂e艣 r贸wnie偶 korekty kt贸re wprowadzi艂 na skutek 藕le ustawionego lpg (przecie偶 ECU benzynowe nie wie 偶e masz LPG)

Wiesz mo偶e jak masz sterownik LPG?

Je藕dzij dalej na tych nastawach LPG to wypalisz gniazda zaworowe :twisted:

G贸ra

PostNapisane: 16 mar 2018, o 21:14 

Dzi臋ki za odpowied藕 pokombinuje z tymi logami.
Cewk臋 jak膮艣 jedn膮 w zapasie mam. 280 z艂 to raczej s艂abe te wtryski jakies Valetki pewnie kt贸re tak bardzo hejtuje m贸j gaziarz.
Ja mam Instalacje KME na sterownikach LS.

Aktualizacja:
Jednymi s艂owy pojebane to, jestem konkretnie z艂y.
Odpali艂em dzi艣 gaz, przejecha艂em 20km i brak mocy. W b艂臋dach by艂 oczywi艣cie katalizator. I tylko on. Czek si臋 nie pojawi艂. Wykasowa艂em b艂膮d przejechalem sie na gazie i znowu brak mocy. Ale tym razem tylko b艂膮d 16502.... O ubogiej mieszance od tygodnia nic nie ma. Jak je藕dzi艂em na benzynie to ani razu mi nie zabra艂o mocy chyba 偶e to zbieg okoliczno艣ci, wywali艂o tylko b艂膮d 16502 ale mocy nie zabra艂o. Pojecha艂em do gaziarza, i m贸wi 偶e lpg jest ustawione dobrze i 偶e jest git. M贸wi艂 偶e mo偶e gdzies za sonda mi zalozyc emulator i wtedy problem z katem zniknie ale nie spotka艂 si臋 偶eby to na moc wp艂yn膮艂 kiedy艣 ten b艂膮d...!!! M贸wi艂 偶e to mo偶e byc jaki艣 elektrozwor od turbo??? ktory nie pokazuje bledow i trzeba go zmienic.. Na razie nie wiem co myslec, zaczynam w膮tpi膰 偶e te b艂臋dy pojawiajce si臋 na kompie maj膮 jaki艣 zwi膮zek. Ponadto mam jaki艣 straszny wyciek kt贸rego wczesniej nie mia艂em ca艂a os艂ona oszczana.. chyba najpierw to zrobie a potem sie zajm臋 moc膮.

G贸ra

PostNapisane: 16 mar 2018, o 22:36 

Avari napisa艂(a):
280 z艂 to raczej s艂abe te wtryski jakies Valetki pewnie kt贸re tak bardzo hejtuje m贸j gaziarz.

Zdziwisz si臋 :twisted: Valteki s膮 po 44 z艂
Barracuda
TECH-YETI 1
ACW03
Hana 2001
Hercules
MagicJet
Matrix

Avari napisa艂(a):
Ja mam Instalacje KME na sterownikach LS

Co艣 pokr臋ci艂e艣 chyba, KME nie ma kompletnych instalacji (nie robi膮 wtryskiwaczy).
Zgaduj臋 偶e masz sterownik LS Czech (czeski klon KME) z reduktorem od kme, zbiornikiem od stako lub bromtech, jakie艣 wtryskiwacze i do tego przewody miedziane 6mm.
Avari napisa艂(a):
Odpali艂em dzi艣 gaz, przejecha艂em 20km i brak mocy. W b艂臋dach by艂 oczywi艣cie katalizator. I tylko on.

Z opisu (na odleg艂o艣膰 nie da si臋 robi膰 diagnostyki) na 90% skopane ustawienia lpg
Avari napisa艂(a):
O ubogiej mieszance od tygodnia nic nie ma

Bo korekta d艂ugoterminowa jak nazwa wskazuje d艂ugo si臋 zbiera i jak przekroczy chyba 50% to wywala check-a.
Avari napisa艂(a):
Pojecha艂em do gaziarza, i m贸wi 偶e lpg jest ustawione dobrze i 偶e jest git.

A spodziewa艂e艣 偶e przyzna si臋 do b艂臋du :shock:
Avari napisa艂(a):
M贸wi艂 偶e mo偶e gdzies za sonda mi zalozyc emulator i wtedy problem z katem zniknie ale nie spotka艂 si臋 偶eby to na moc wp艂yn膮艂 kiedy艣 ten b艂膮d...!!!

A niech ci臋 r臋ka boska broni, 偶adnych emulator贸w. Ja mam u siebie w sumie 4 sondy i 偶adna nie wywala b艂臋d贸w na LPG (a jeszcze nie wstawia艂em auta na strojenie AFR). Jak na benzynie chodzi dobrze to sonda jest sprawna i zostaw j膮 w spokoju.
Avari napisa艂(a):
M贸wi艂 偶e to mo偶e byc jaki艣 elektrozwor od turbo??? ktory nie pokazuje bledow i trzeba go zmienic..

Taaaa, i magicznie elektrozaw贸r magicznie wykrywa 偶e jedziesz na lpg i tylko wtedy 藕le pracuje nie pokazuj膮c b艂臋du, ma艂o tego na benzynie pracuje w艂a艣ciwie
Avari napisa艂(a):
Ponadto mam jaki艣 straszny wyciek kt贸rego wczesniej nie mia艂em ca艂a os艂ona oszczana..

Wyciek czego?
Avari napisa艂(a):
Na razie nie wiem co myslec, zaczynam w膮tpi膰 偶e te b艂臋dy pojawiajce si臋 na kompie maj膮 jaki艣 zwi膮zek

Mo偶liwe przyczyny b艂臋d贸w masz podane w moim przedostatnim po艣cie, przy analizie problemu musisz wzi膮膰 pod uwag臋 偶e masz lpg.

Z gazownikiem zr贸b tak: zapytaj (nawet telefonicznie) jak膮 metod膮 ustawia艂 gaz, bez m贸wienia o tym jakie s膮 dost臋pne.
S膮 trzy metody:
Strojenie na mapy - jest najmniej precyzyjne
Strojenie na czasy wtrysku - jest bardziej miarodajny
Strojenie na AFR - to w zasadzie jedyna pewna metoda, aby mie膰 pewno艣膰 dawki

Zak艂adam 偶e masz sterownik b臋d膮cy klonem KME, zobacz na ich stronie jakiego艣 innego gazownika i podjed藕 aby zerkn膮艂 czy si臋 co艣 nie rozjecha艂o.

Ja w ka偶dym aucie w jakim by艂o lpg wywala艂em to co wymodzi艂 gazownik (zw艂aszcza jak z gazem ju偶 kupi艂em), sam stroi艂em na czasu wtrysku i z takimi nastawami jecha艂em do sprawdzonego gazownika na korekt臋 tych ustawie艅 z pomoc膮 sondy AFR.

Poza tym moim zdaniem w ka偶dym aucie po 1998 roku powinny by膰 montowane sterowniki kt贸re maj膮 komunikacj臋 po OBD z ecu benzyny aby mog艂y zachowa膰 optymalny sk艂ad mieszanki paliwowo powietrznej (oczywi艣cie gazownicy powiedz膮 偶e to nie potrzebne - bo im si臋 kasa zacznie nie zgadza膰 z powodu spadku ilo艣ci wizyt na "korekt臋 ustawie艅").

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 57 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: