Wymiana czujnika parkowania

jerry1
Posty: 140
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: jerry1 »

Mi cholerstwo raz działa raz nie działa.
A jak człowiek jeździł maluchem, dużym fiatem, polonezem, polonezem atu, polonezem kombi potem innym kombi to jest kłopot przywyknąć do (nie)widoczności.
Czasem po włączeniu wstecznego piszczy dając chyba znać, że nie działa (i nie działa). Czasem działa..... Czujniki tak padają czy może wystarczy poprawić połączenia ?
Ostatnio zmieniony 17 lut 2018, o 10:40 przez jerry1, łącznie zmieniany 1 raz.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

To coś czuje, że założę nowy czujnik i kolejny pójdzie zaraz. To chyba przez te czujniki ten układ jest tak awaryjny.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

Witam,
Wymienione, czujka działa, mechanior wymienił. Różni się znacznie kolorem ale nie będę tego lakierował.
Moje pytanie:
Po odebraniu od mechanika padł mi akumulator, głupi zbieg okoliczności, jaki polecacie do mojej Skodziny ? ile ampero godzin i jaka firma?
Ogólnie akumulator nie dawał oznaków, że jest słaby, po prostu padł.. a te 12v pokazuje, że ma, zastanawiałem się czy go nie reanimować.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

Dobra, kupiłem, wymieniłem na Vartę blue dynamic 60ah 540A. Teraz pytanie dotyczące czujników parkowania. Chyba nie jestem zadowolony z tego systemu. Coś tam chyba się będzie knocić tylko co. Jak odebrałem go od mechanika to działał spoko potem jak akumulator był na padnięciu to z braku prądu zaczął piszczeć ciągłym. Wymieniłem aku, i teraz dziwnie się zachowują te czujniki. Przeszkoda jest 1,5metra a on już ciągłym piszczy, jak wrzucę ponownie wsteczny to już jest dobrze. Bo jak nie wrzucę jeszcze raz wstecznego to przeszkoda (którą była druga osoba) odeszła na kilka metrów a czujnik dalej wył... Spotkał ktoś się z takim czymś? Co robi się w takiej sytuacji?.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

załamka. A po wrzuceniu wstecznego gdy nie ma przeszkody nie ma ciągłego pisku, że układ ma awarie. Tego ciągłego pisku się znieść nie da, jest gorzej niż było
ojtam ojtam
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2017, o 19:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 194 KM
Lokalizacja: Busko Zdrój

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: ojtam ojtam »

moze ci nastepne padaja czujniki. Moze sie okaze ze wymieniles 1 a kolejne padaja. masz ten kabel? to sprawdz vagiem. U mnie padły nie działały trzy jak sprawdzałem miesiac temu, tydzien temu sprawdzam a tu juz i ten co był dobry pokazuje bład. Wiec odrazu mam komplecik do wymiany :lol:
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

Czyli sugerujesz że jak jest już taki stan to za x czasu znowu będę miał ten ciągly sygnał na początku i ciszę.no to ładnie.. Szczerze to chrzanic ten system..
ojtam ojtam
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2017, o 19:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 194 KM
Lokalizacja: Busko Zdrój

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: ojtam ojtam »

No ja tak mam wbijam wsteczny sygnał z 3 sekundy i cisza . Nie wiem jak to jest ale może się okazać że jak się wymienia to wszystkie ma raz . Tak jak żarówki . Wymienisz jedną to za tydzień pierdolnie druga
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

A kabla póki o nie mam wrrr.
To ja miałem tak jak ty przed wymiana czujnika. Teraz gorsze jest te wycie bo nie przestaje chyba że wbije bieg znowu to trochę podziała i wycie. Sprawdzę u kogoś na wagi na dniach
ojtam ojtam
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2017, o 19:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 194 KM
Lokalizacja: Busko Zdrój

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: ojtam ojtam »

A może wilgoci coś złapali. Musisz sprawdzić vagiem. Błędy kasowales po wymianie czujnika
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

kasowane były, przed padnięciem aku było ok. Jutro jade na Vag.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

Wpiąłem vag od kolegi i w asystencie parkowania jest brak błędów.. były tylko błędy dotyczące tego że aku padł ale to skasowałem i lepiej nie jest.
jerry1
Posty: 140
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: jerry1 »

A czy ktoś podpinał w miejsce fabrycznych czujników jakąś chińszczyznę (cały zestaw) i może potwierdzić że działa OK ?
Zaczynają się od około 50 zł.
A ktoś używał elektromagnetycznego czujnika cofania ?
http://allegro.pl/elektromagnetyczny-cz ... 12708.html
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: Avari »

Ja wymieniłem jeden czujnik za 50zł i jest w miarę.
crypto
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2018, o 12:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: dam

Re: Wymiana czujnika parkowania

Post autor: crypto »

njangu pisze:Uchwyt na czujnik jest przyklejony na taśmę dwustronną (dość mocno trzymającą) do zderzaka/listwy. Gmerając po omacku, szczególnie, gdy się tego wcześniej nie widziało można spowodować że zdjęcie zderzaka będzie koniecznością, bo się odklei uchwyt razem z czujnikiem od zderzaka.
Tak całkiem fajnie pod warunkiem że działają wszystkie,mi akurat padły wszystkie i mechanik mówi że nie ma sensu kupować ori bo średnio co pól roku siadają wieć polecił valeo,jak na razie przez dwa miesiące działa bez zarzutu.pozdrawiam


ps.dodam może jeszcze bo komuś sie może przydać kosz całęj instalacji valeo to koszt 220 zł+koszt robocizny 200 zł
ODPOWIEDZ