Niska temperatura silnika 1.9 AVB

paszczak900
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2015, o 09:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

Niska temperatura silnika 1.9 AVB

Post autor: paszczak900 »

Witam,

Posiadam pewien problem, otóż Skoda SUPERB 1.9 AVB nie chce złapać temperatury roboczej 90 stopni. Termostat zmieniłem na nowy niedawno (GATES) nic to nie pomogło, ogrzewanie działa normalnie już po chwili dmucha ciepłym powietrzem. Po ok 15 km jazdy temperatura dochodzi do ok 80 stopni lecz wystarczy zatrzymać się na dosłownie chwilę i zaczyna spadać(problem ustępuje przy temperaturze na dworze ok 10 stopni). VCDS na czujniku G62 i G6 pokazuje podobne temperatury, no może różnią się o ok 5 stopni (podobno jest to jeden czujnik tak naprawdę i w lato został wymieniony). Jeśli samochód złapie ok 80 stopni i dotknę ręką rur od chłodnicy to górna jest ciepła, natomiast dolna (ta z termostatem) zimna, dziś po rozgrzaniu go do ok 90 stopni rury tak samo górna bardzo ciepła natomiast dolna zimna. Już szczerze nie wiem co może być przyczyną takiego stanu, a trochę to denerwuje mnie. Jak myślicie próbować wymienić jeszcze raz termostat na jakiś inny? tylko jaki WAHLER czy coś innego. A może ten typ silnika tak ma? Dodam jeszcze że mam zaślepiony EGR obecnie.
Bumblebee87
Posty: 71
Rejestracja: 6 gru 2016, o 20:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał
Lokalizacja: kielce

Re: Niska temperatura silnika 1.9 AVB

Post autor: Bumblebee87 »

Po mojemu termostat uwalony. Ja bym jeszcze raz wymienił.

Ewentualnie wrzuć do gotującej się wody i sprawdź czy się otwiera.
paszczak900
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2015, o 09:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)

Re: Niska temperatura silnika 1.9 AVB

Post autor: paszczak900 »

Kupiłem jeszcze raz nowy termostat(WAHLER), w weekend wymienię i zobaczę, jak to nie pomoże spróbuję wymienić czujnik temperatury.
ODPOWIEDZ