Skoda Superb I problem z xenonami

Lukas9220
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2018, o 20:22
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Łukasz

Skoda Superb I problem z xenonami

Post autor: Lukas9220 »

Witam,

posiadam Skode Superb 1 wersję z silnikiem AWX 130km 5b.
Jakiś czas temu pojawił się błąd świateł, a co za tym idzie światła nie poziomują się.
Przejrzałem naprawdę bardzo dużo tematów, przeczytałem setki postów i u nie znalazłem rozwiązania, ale aczkolwiek mam pewne podejrzenia, które Wam zaraz przekaże.
Chodzi o fakt, że światła nie poziomują się (ustawiłem je ręcze, aby coś wiedzieć nocą). Chciałem dokonać adaptacji poprzez inferfejs Viakena i program VAG, ale nie wychodzi..
Próbowałem adaptacji zgodnie z instrukcją - nie działa. Wyczytałem, że trzeba zmienić adaptację na passata, więc to zrobiłem, ale również nie działa.
I doszedłem do takiego etapu, jakim są czujniki wychylenia auta(?). Moje czujniki przypisują sobie wartości odpowiednio: dla przedniego 2,20-2,50, natomiast dla tylnego w okolicach 1. Próbowałem oszukać czujniki, jak radzili na jednym z forów, mianowicie udało mi się tak ustawić auto, że jego wartośći przyjmowała dla przodu 1,9, a dla tyłu 1,6 i również to nie pomogło. Wyczytałem również, że wartości tego czujnika powinny przyjmować wartości z przedziału 1,9-3,3v. I stąd moje pytanie, czy to będzie wina czujnika, czy coś źle robię (czytaj adaptacja)?
W instrukcji jest napisane, że aby zaadaptować światła, nie powinno być błędu, ale ja nie mogę usunąć błędu świateł, bo aby go usunąć trzeba zakodować światła.

Proszę o pomoc i ewentualne porady
Z góry dzięki i pozdraiwam
Łukasz
ManiekSWA
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2011, o 22:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Skoda Superb I problem z xenonami

Post autor: ManiekSWA »

Zeby wykluczyc czujnik najprosciej zamienic je miejscami ( sa identyczne). U mnie tez jeden pokazywal mala wartosc kupilem nowy i po problemie. A adaptacji nie idzie zrobic jesli wartosci sa za male ( z tego co pamietam).
Bumblebee87
Posty: 71
Rejestracja: 6 gru 2016, o 20:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał
Lokalizacja: kielce

Re: Skoda Superb I problem z xenonami

Post autor: Bumblebee87 »

Jeśli masz za dużą różnicę między przodem a tyłem adaptacja nie przejdzie. Miałem to samo u siebie, chyba mam walnięty czujnik. Poczarowałem z lewarkiem udało mi się zmieścić w zakresie (nie pamiętam jaki) i adaptacja przeszła. I tak od roku zbieram się do zakupu i wymiany czujnika:)
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Skoda Superb I problem z xenonami

Post autor: piotraskbw »

Tam siedzą czujniki hella które mają zakres od 0,5v-4,5v albo 0,25v-4,75v.
Do adaptacji różnica napięć nie może być mniejsza niż 0,5v albo 1v dokładnie nie pamiętam.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ