Dziwny problem z oświetleniem

Tymon89
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 14:52
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Tymon

Dziwny problem z oświetleniem

Post autor: Tymon89 »

Witam. Aktualnie napotkałem problem z oświetleniem wnętrza. Żadne lampki wewnątrz nie działają (podsufitka, pod drzwiami,pod nogami, w schowku, w bagażniku, po odsłonięciu lusterka oraz pod lewym lusterkiem zewnątrz). Działa jedynie oświetlenie pod lewym lusterkiem. Dziwne jest to, że oświetlenie pod tym lewym lusterkiem gaśnie jak np. włączam oświetlenie przełącznikiem na podsufitce lub z tyłu jak jest lampka do czytania. Po otwarciu i zamknięciu drzwi świeci i gaśnie tylko pod lewym lusterkiem, w kabinie nic. Sprawdzone diody prawego lusterka na krótko i działają. Wszystkie przewody pod wykładziną i w module komfortu jak nowe. Po wyjęciu bezpiecznika nr 14 gaśnie oświetlenie lewego lusterka, także bezpiecznik jest ok. W module jedynie błędy 00929 i 00928. Ma ktoś z forumowiczów pomysł gdzie może być problem? Pozdrawiam.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziwny problem z oświetleniem

Post autor: motogold »

Zacznij od sprawdzenia wilgoci pod lewym siedzeniem,sprawdzenia modułu komfortu-też pod tym siedzeniem.Drożność kanałów spływu wody pod aku oraz serwem.To najczęściej jest przyczyną zalania modułu,który za to oświetlenie min.odpowiada.
Poszukaj na forum moduł komfortu-było nt.pierdylion razy.
Tymon89
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 14:52
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Tymon

Re: Dziwny problem z oświetleniem

Post autor: Tymon89 »

Witam ponownie. Jakbyś kolego dokładnie doczytał to moduł i kable od noego były sprawdzone. Wczoraj pojawiło się na parę godzin oświetlenie schowka, pod nogami koerowcy i pasażera a także w bagażniku. Niestety dzisiaj rano już nie ma nigdzie. Posiada któryś z forumowiczów schemat modułu 1C0959799B? Pozdrawiam.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziwny problem z oświetleniem

Post autor: motogold »

A sam moduł w środku? Całą wiązkę sprawdziłeś?Na tym łuku i za modułem w stronę tylnego siedzenia? Już ktoś pisał,że kable niby oki a po dokładny obejrzeniu okazało się,że w środku były przerwy.
Tymon89
Posty: 10
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 14:52
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Tymon

Re: Dziwny problem z oświetleniem

Post autor: Tymon89 »

Witam. Temat do zamknięcia. Znalazłem problem na wiązce. Kable ugnite tam gdzie jest załamanie instalacji. Problem był dokładnie tam gdzie wszystkie kable prądowe (czerwone) się spotykają. Umiejscowione są takim gumowym kolanku.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziwny problem z oświetleniem

Post autor: motogold »

To jednak całej wiązki nie sprawdziłeś....A pisałem o tym.
ODPOWIEDZ