Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 gru 2018, o 10:21

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 9 pa藕 2017, o 08:38 

Imi臋: w艂odek
Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2017, o 07:55
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Witam -mam problem z ogrzewaniem w mojej super b. Zakupi艂em j膮 w tym roku latem, nie sprawdzi艂em czy dzia艂a ogrzewanie bo i poco wa偶na by艂a klima, a teraz okaza艂o si臋 偶e niema ogrzewania. Klimatronik na maksa na grzanie nastawiony i na eccon i auto i wieje ale tylko zimne powietrze. Na pocz膮tku my艣la艂em 偶e to silniczek krokowy kt贸ry zamyka i otwiera klapk臋 kt贸ra wpuszcza ciep艂e powietrze ale okaza艂o si臋 偶e on dzia艂a-zamyka i otwiera ale dalej leci zimne. P艂yn sprawdzany dolewany, odpowietrza艂em te偶 nagrzewnic臋 艣ci膮gaj膮c rurk臋 w kt贸rej jest dziurka troch臋 powietrza wysz艂o i dalej bez zmian. Rurki dochodz膮ce do nagrzewnicy obydwie s膮 gor膮ce czyli jakie艣 kr膮偶enie jest. Auto 艂apie temp.90 stopni czyli termostat odpada.
Nadmieni臋 偶e za艂o偶y艂em instalacj臋 gazow膮 po zakupie auta mo偶e co艣 gazownik schrzani艂? nie wiem co dalej robi膰 :( Bardzo prosz臋 o rad臋. Mo偶e w tym modelu jest dodatkowy wentylator? kt贸ry wdmuchuje ciep艂e powietrze? i kt贸ry nie dzia艂a? :?:

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 pa藕 2017, o 21:43 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
U "konkurencji" jest do艣膰 d艂ugi w膮tek ....

PS. Moja kura te偶 s艂abawo grzeje z tego co pami臋tam z mroz贸w .... Zw艂aszcza ty艂 czuje si臋 niedogrzany po nogach. Troch臋 im sytuacje ratuje podgrzewanie ty艂ka - ale jak n贸偶ki chcieli zagrza膰 to po turecku trza by艂o siada膰 .....
U mnie niestety climatronik jakie艣 problemy zg艂asza .....

G贸ra

PostNapisane: 11 pa藕 2017, o 05:29 

Najprawdopodobniej jest zapchana nagrzewnica tak 偶e b臋dzie problem -b臋de musia艂 pod艂膮czy膰 farelka :cry:

G贸ra

PostNapisane: 15 pa藕 2017, o 07:15 

Przeczy艣ci艂em nagrzewnic臋 i po problemie-jest ciepe艂ko

G贸ra

PostNapisane: 29 pa藕 2017, o 20:45 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 25 sty 2014, o 19:22
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Ja mam nieco inny problem z grzaniem. Jak ustawie klimatronic na cieplo to powietrze idzie takie letnie. Nawet jak dam na HI.. Ws艂ucha艂em si臋 w dzia艂anie silniczka/ci臋gna (nie wiem jak to nazwa膰) i przy podnoszeniu temp z 18 na19 st s艂ycha膰 jego prac臋. Z 19 na 20 to samo, ale powy偶ej 20 stopni silnik nie reaguje na zmieniana przeze mnie temp. W d贸艂 jest to samo. Zmniejszaj膮c od HI w d贸艂 nie ma 偶adnych dzwi臋k贸w, dopiero jak schodze z 20 na 19 s艂ycha膰, 偶e co艣 tam si臋 przestawia. S艂ysza艂em kiedy艣 co艣 o adaptacji klimatronica.
Wcze艣niej problem nie wyst臋powa艂. Zauwa偶y艂em, jak zrobi艂o si臋 ch艂odno.

G贸ra

PostNapisane: 31 pa藕 2017, o 20:02 

Imi臋: Krzysztof
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 19:26
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
wlod napisa艂(a):
Przeczy艣ci艂em nagrzewnic臋 i po problemie-jest ciepe艂ko

W jaki spos贸b wyczy艣ci艂e艣/przep艂uka艂e艣 nagrzewnic臋?

G贸ra

PostNapisane: 2 lis 2017, o 16:35 

Hej odno艣nie klimatronika to z tym przestawianiem faktycznie co艣 jest u ciebie jest nie tak bo umnie z ka偶dym zmniejszaniem lub zwi臋kszaniem temperatury silniczek pracuje czyli zamyka lub otwiera klapk臋 z ciep艂ym powietrzem. Ja pocz膮tkowo my艣la艂em 偶e to jest wina silniczka nawet kupi艂em nowy ale p贸偶niej okaza艂o sie 偶e jednak mam zapchan膮 nagrzewnic臋. A przep艂uka艂em j膮 w ten spos贸b ,偶e od艂膮czy艂em te wa w臋偶yki kt贸re dochodz膮 do nagrzewnicy (wcze艣niej spuszczaj膮c p艂yn rurk膮 przy zbiorniczku wyr贸wnawczym) za艂o偶y艂em dopasowane w臋偶e gumowe o 艣r.2 cm nast臋pnie pod艂膮czy艂em spr臋偶ark臋 i wydmucha艂em ca艂e borygo z nagrzewnicy,nast臋pnie zala艂em j膮 odkamieniaczem ,ROKAM' na ok 0,5 h i wydmucha艂em znowu spr臋偶ark膮 i powt贸rzy艂em zabieg drugi raz .Za pierwszym razem wylecia艂o troch臋 syfu -najprawdopodobniej do uk艂adu ch艂odz膮cego by艂 wsypany 艣rodek uszczelniajacy kt贸ry zamuli艂 nagrzewnic臋. po tych zabiegach przep艂uka艂em nagrzewnic臋 karszerem i cieszy艂em si臋 ciepe艂kiem ale po dw贸ch tygodniach znowu sie zamuli艂a i grzeje ale s艂abo. Musia艂 ten ca艂y syf z ca艂ego uk艂adu znowu tam si臋 dosta膰. Teraz zamierzam albo przep艂ukac ca艂y uk艂ad kwasem solnym albo tylko nagrzewnic臋 narazie przymierzam si臋 do tego. A jak wyjdzie to wam napisz臋.

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2018, o 16:49 

Imi臋: Marek
Do艂膮czy艂(a): 25 sty 2014, o 19:22
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Nagra艂em prace silniczka. Jak wida膰 porusza ci臋gnem w zakresie LO-20
[youtube]https://youtu.be/WYi7fq3AwN8[/youtube]

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg