Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

wlod
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2017, o 07:55
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: włodek

Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: wlod »

Witam -mam problem z ogrzewaniem w mojej super b. Zakupiłem ją w tym roku latem, nie sprawdziłem czy działa ogrzewanie bo i poco ważna była klima, a teraz okazało się że niema ogrzewania. Klimatronik na maksa na grzanie nastawiony i na eccon i auto i wieje ale tylko zimne powietrze. Na początku myślałem że to silniczek krokowy który zamyka i otwiera klapkę która wpuszcza ciepłe powietrze ale okazało się że on działa-zamyka i otwiera ale dalej leci zimne. Płyn sprawdzany dolewany, odpowietrzałem też nagrzewnicę ściągając rurkę w której jest dziurka trochę powietrza wyszło i dalej bez zmian. Rurki dochodzące do nagrzewnicy obydwie są gorące czyli jakieś krążenie jest. Auto łapie temp.90 stopni czyli termostat odpada.
Nadmienię że założyłem instalację gazową po zakupie auta może coś gazownik schrzanił? nie wiem co dalej robić :( Bardzo proszę o radę. Może w tym modelu jest dodatkowy wentylator? który wdmuchuje ciepłe powietrze? i który nie działa? :?:
jerry1
Posty: 140
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: jerry1 »

U "konkurencji" jest dość długi wątek ....

PS. Moja kura też słabawo grzeje z tego co pamiętam z mrozów .... Zwłaszcza tył czuje się niedogrzany po nogach. Trochę im sytuacje ratuje podgrzewanie tyłka - ale jak nóżki chcieli zagrzać to po turecku trza było siadać .....
U mnie niestety climatronik jakieś problemy zgłasza .....
wlod
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2017, o 07:55
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: włodek

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: wlod »

Najprawdopodobniej jest zapchana nagrzewnica tak że będzie problem -będe musiał podłączyć farelka :cry:
wlod
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2017, o 07:55
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: włodek

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: wlod »

Przeczyściłem nagrzewnicę i po problemie-jest ciepełko
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: libanek »

Ja mam nieco inny problem z grzaniem. Jak ustawie klimatronic na cieplo to powietrze idzie takie letnie. Nawet jak dam na HI.. Wsłuchałem się w działanie silniczka/cięgna (nie wiem jak to nazwać) i przy podnoszeniu temp z 18 na19 st słychać jego pracę. Z 19 na 20 to samo, ale powyżej 20 stopni silnik nie reaguje na zmieniana przeze mnie temp. W dół jest to samo. Zmniejszając od HI w dół nie ma żadnych dzwięków, dopiero jak schodze z 20 na 19 słychać, że coś tam się przestawia. Słyszałem kiedyś coś o adaptacji klimatronica.
Wcześniej problem nie występował. Zauważyłem, jak zrobiło się chłodno.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: OuTchOrN »

wlod pisze:Przeczyściłem nagrzewnicę i po problemie-jest ciepełko
W jaki sposób wyczyściłeś/przepłukałeś nagrzewnicę?
wlod
Posty: 6
Rejestracja: 9 paź 2017, o 07:55
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: włodek

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: wlod »

Hej odnośnie klimatronika to z tym przestawianiem faktycznie coś jest u ciebie jest nie tak bo umnie z każdym zmniejszaniem lub zwiększaniem temperatury silniczek pracuje czyli zamyka lub otwiera klapkę z ciepłym powietrzem. Ja początkowo myślałem że to jest wina silniczka nawet kupiłem nowy ale póżniej okazało sie że jednak mam zapchaną nagrzewnicę. A przepłukałem ją w ten sposób ,że odłączyłem te wa wężyki które dochodzą do nagrzewnicy (wcześniej spuszczając płyn rurką przy zbiorniczku wyrównawczym) założyłem dopasowane węże gumowe o śr.2 cm następnie podłączyłem sprężarkę i wydmuchałem całe borygo z nagrzewnicy,następnie zalałem ją odkamieniaczem ,ROKAM' na ok 0,5 h i wydmuchałem znowu sprężarką i powtórzyłem zabieg drugi raz .Za pierwszym razem wyleciało trochę syfu -najprawdopodobniej do układu chłodzącego był wsypany środek uszczelniajacy który zamulił nagrzewnicę. po tych zabiegach przepłukałem nagrzewnicę karszerem i cieszyłem się ciepełkiem ale po dwóch tygodniach znowu sie zamuliła i grzeje ale słabo. Musiał ten cały syf z całego układu znowu tam się dostać. Teraz zamierzam albo przepłukac cały układ kwasem solnym albo tylko nagrzewnicę narazie przymierzam się do tego. A jak wyjdzie to wam napiszę.
libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: libanek »

Nagrałem prace silniczka. Jak widać porusza cięgnem w zakresie LO-20
[youtube]https://youtu.be/WYi7fq3AwN8[/youtube]
Przemo199333
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2022, o 21:38
Samochód: Superb I
Rocznik: 2007
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Dmucha ale nie ciepłym powietrzem -ratunku

Post autor: Przemo199333 »

Za to ja mam podobny problem mianowicie. Raz jak się ja odpali wszystko jest ok, ale raz na jakiś czas odpalę złapie 90 stopni oczywiście trzyma temperaturę i wtedy wieje ani ciepłym ani zimnym powietrzem. I tak będzie dopóki jej nie zgaszę i musi postać godzinę. Co z tym?
ODPOWIEDZ