Oświetlenie radia mruga po odpaleniu auta - Radio 2 Din

OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Oświetlenie radia mruga po odpaleniu auta - Radio 2 Din

Post autor: OuTchOrN »

Witam serdecznie,

w piątek skończyłem montować radio 2 DIN. Na krótko przetestowałem działanie, wszystko działało cudnie.

Po złożeniu wszystkiego, postanowiłem odpalić auto w celu podładowania akumulatora (podczas montażu auto stało na światłach w środku oraz na zewnątrz).
Po odpaleniu auta, zauważyłem, że oświetlenie radia na odpalonym silniku gaśnie i i się zapala. Kiedy auto zgaszę, automatycznie oświetlenie radia zapala się na stałe.

Oświetlenie radia, działa po odpaleniu świateł, zostało podłączyłem do odpowiedniego kabla, odpowiedzialnego za odpalanie oświetlenia w radiu.

Co może powodować zakłócenia? czy możliwe jest uszkodzone radio? na postoju radio działa bez zarzutu, po odpaleniu pojawiają się zakłócenia. Kable zostały polutowane, więc połączenie powinno być trwałe.

Za rady z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Oświetlenie radia mruga po odpaleniu auta - Radio 2 Din

Post autor: OuTchOrN »

A więc tak, dzisiaj miałem chwilę aby przeanalizować źródło problemu. Okazuje się, że winna jest regulacja oświetlenia. Na postoju jak pokręcę pokrętłem (zmniejszę natężenie podświetlenia) automatycznie oświetlenie radia wariuje. Do rzeczy, radio posiadania oświetlenie ledowe, ktore działa zupełnie inaczej niż oświetlenie diodą/żarówka - wynika to z jego budowy. Przy najmniejszym spadku zasilania nominalnego led automatycznie gaśnie. W związku z tym, uwazam ze rozwiązaniem bedzie podłączenie oświetlenie radia bezpośrednio przed ściemniacz, lub sprawdzić dlaczego napięcie na wyjściu po odpaleniu auta wariuje - moze regulator jest juz na wykończeniu:) oczywiście na weekend podejmę próbę naprawy, i zdam relację z efektów. Mam nadzieję że komuś pomoże:)
ODPOWIEDZ