Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: Avari »

Witam.
1. Miałem na szybie kilką odprysków i pajączków i postanowiłem coś z tym zrobić Glass Doctorem ( nie K2). Z odpryskami poradziłem sobie świetnie, a gdy zabrałem się za pajączki, ledwo co docisnąłem to do szyby i się mega poszerzył z kilku milimetrów na jakieś 3cm... Załamka, zalałem to wszystko analogicznie tą żywicą, pytanie teraz, czy to się nie będzie powiększać, czy da się coś z tym zrobić i jakie jest ryzyko lipy? Od razu szyba do wymiany ?...
2. Ma ktoś pomysł czy może być to walnięty moduł komfortu? Od kupna auta nie wysuwały mi się spryskiwacze od ksenonów a teraz od kilku dni działa jak trzeba a nic nie ruszałem, nie działało z 3 miesiące. Klapka od wlewu na guzik też otwiera się tylko czasem a było dobrze, muszę ręcznie otwierać awaryjnie. Zmiana silniczków nic nie daje, napięcie jest takie jakie trzeba. O co tu może chodzić?
3. Gdzie znajdę swój kod lakieru? Niestety kartę w bagażniku obok koła zapasowego mam zdartą, na klapce wlewu paliwa nic nie ma. Bardzo potrzebuję ten kod.
4. Nie wiem kiedy zmieniany był pasek klinowy, widać na nim jakby pęknięcie i się trochę siepie miejscami, czego nie widać na zdjęciu. Mechanik jak oglądał mówił żebym latał jeszcze na nim co sądzicie?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: whity »

Wszystko na tym forum juz było, ale nie pamietam zeby ktos sam sobie odpryski naprawiał (nie wyciskał ) :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: Avari »

To mało wiesz, sprawdź sobie K2 Glass Doctor cały sztos filmów na YT w tym Miłośników 4 kółek
Foton

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: Foton »

whity to nawet za granica nie byl!
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: njangu »

Spryski reflektorów wysuwają się że się tak wyrażę - pneumatycznie. U mnie winowajcą była pompka. Za słabo pompowała i ciśnienie płynu w przewodach nie było w stanie pokonać siły sprężyn powrotnych w dyszach. Może miałeś zapieniony płyn do sprysków, wówczas pęcherzyki powietrza z racji tego, że są bardziej ściśliwe od wody "gubią" ciśnienie wytwarzane przez pompkę. Niektórzy, żeby dysza się łatwiej wysuwała, smarują je WD40 itp, ale skoro działa, to nic nie trza psuć.
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: matik »

Avari pisze:Witam.
1. Miałem na szybie kilką odprysków i pajączków i postanowiłem coś z tym zrobić Glass Doctorem ( nie K2). Z odpryskami poradziłem sobie świetnie, a gdy zabrałem się za pajączki, ledwo co docisnąłem to do szyby i się mega poszerzył z kilku milimetrów na jakieś 3cm... Załamka, zalałem to wszystko analogicznie tą żywicą, pytanie teraz, czy to się nie będzie powiększać, czy da się coś z tym zrobić i jakie jest ryzyko lipy? Od razu szyba do wymiany ?...
2. Ma ktoś pomysł czy może być to walnięty moduł komfortu? Od kupna auta nie wysuwały mi się spryskiwacze od ksenonów a teraz od kilku dni działa jak trzeba a nic nie ruszałem, nie działało z 3 miesiące. Klapka od wlewu na guzik też otwiera się tylko czasem a było dobrze, muszę ręcznie otwierać awaryjnie. Zmiana silniczków nic nie daje, napięcie jest takie jakie trzeba. O co tu może chodzić?
3. Gdzie znajdę swój kod lakieru? Niestety kartę w bagażniku obok koła zapasowego mam zdartą, na klapce wlewu paliwa nic nie ma. Bardzo potrzebuję ten kod.
4. Nie wiem kiedy zmieniany był pasek klinowy, widać na nim jakby pęknięcie i się trochę siepie miejscami, czego nie widać na zdjęciu. Mechanik jak oglądał mówił żebym latał jeszcze na nim co sądzicie?
Ad 3. Podjedz do ASO. Na podstawie VINu wydrukuja Ci caly komplet danych z wszystkimi kodami wyposażenia PR wlacznie.


Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: whity »

Avari pisze:To mało wiesz, sprawdź sobie K2 Glass Doctor cały sztos filmów na YT w tym Miłośników 4 kółek
tu masz racje... nikt normalnie myślący sie nie zabiera za cos, o czym nie ma pojecia !
Gratki... a skoro masz S1 to szyby pewnie juz na szrotach sa... i znowu zaoszczędzisz :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: Wojti2 »

Whity,
Już zapomniałeś że u nas każdy jest mechanikiem, budowlańcem, lekarzem i trenerem piłkarskim. To nie niemcy gdzie specjalista od wkręcania śrubek nie dotknie nakrętki bo nie wie jak ją dokręcić ;-)
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: whity »

Przepraszam :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: Avari »

njangu pisze:Spryski reflektorów wysuwają się że się tak wyrażę - pneumatycznie. U mnie winowajcą była pompka. Za słabo pompowała i ciśnienie płynu w przewodach nie było w stanie pokonać siły sprężyn powrotnych w dyszach. Może miałeś zapieniony płyn do sprysków, wówczas pęcherzyki powietrza z racji tego, że są bardziej ściśliwe od wody "gubią" ciśnienie wytwarzane przez pompkę. Niektórzy, żeby dysza się łatwiej wysuwała, smarują je WD40 itp, ale skoro działa, to nic nie trza psuć.

A do te dyszy jest ciężkie dojście ?

matik pisze:Ad 3. Podjedz do ASO. Na podstawie VINu wydrukuja Ci caly komplet danych z wszystkimi kodami wyposażenia PR wlacznie.
Ile za taką usługę? Wydaje mi się, że w ASO jest drogo. Jest jakiś inny sposób?

Whity jeśli wolisz z każdą pierdołą jeździć do mechanika to jest twoja sprawa. Ja to co mogę, robię sam, uprzednio wgłębiając się w temat. Robiłem 4 odpryski, 3 wyszły zajebiście, z jednym stało się to co się stało, pewnie za takie coś zapłaciłbym u mechanika jakieś 400zł. Ja zrobiłem to sobie za 40 i gdyby ostatni poszedł dobrze byłoby okej.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: njangu »

Do dysz potrzebujesz kogoś, kto odpali spryski, wtedy Ty, gdy dysze się wysuną, musisz je przytrzymać na wierzchu. Tylko łap za dysze, a nie za srebrną zaślepkę, bo urwiesz zaczep zaślepki.
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: matik »

Avari pisze:
njangu pisze:Spryski reflektorów wysuwają się że się tak wyrażę - pneumatycznie. U mnie winowajcą była pompka. Za słabo pompowała i ciśnienie płynu w przewodach nie było w stanie pokonać siły sprężyn powrotnych w dyszach. Może miałeś zapieniony płyn do sprysków, wówczas pęcherzyki powietrza z racji tego, że są bardziej ściśliwe od wody "gubią" ciśnienie wytwarzane przez pompkę. Niektórzy, żeby dysza się łatwiej wysuwała, smarują je WD40 itp, ale skoro działa, to nic nie trza psuć.

A do te dyszy jest ciężkie dojście ?

matik pisze:Ad 3. Podjedz do ASO. Na podstawie VINu wydrukuja Ci caly komplet danych z wszystkimi kodami wyposażenia PR wlacznie.
Ile za taką usługę? Wydaje mi się, że w ASO jest drogo. Jest jakiś inny sposób?

Whity jeśli wolisz z każdą pierdołą jeździć do mechanika to jest twoja sprawa. Ja to co mogę, robię sam, uprzednio wgłębiając się w temat. Robiłem 4 odpryski, 3 wyszły zajebiście, z jednym stało się to co się stało, pewnie za takie coś zapłaciłbym u mechanika jakieś 400zł. Ja zrobiłem to sobie za 40 i gdyby ostatni poszedł dobrze byłoby okej.
W dwoch skodach podszedlem do sprzedawcow czesci powiedziale poprosze liste wyposazenia, podalem VIS i za kilkanascie sekund dostalem plik kartek z rozpisanym wyposazeniem.

Kiedys pamietam, ze za jakims pierdolkiem do golfa objechalem polowe szrotow w wojewodztwie, a na koniec wjechalem do aso vw i kupilem to za... 5pln.

Wysłane z mojego SGP771 przy użyciu Tapatalka
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: kamracik »

Avari pisze:Whity jeśli wolisz z każdą pierdołą jeździć do mechanika to jest twoja sprawa. Ja to co mogę, robię sam, uprzednio wgłębiając się w temat. Robiłem 4 odpryski, 3 wyszły zajebiście, z jednym stało się to co się stało, pewnie za takie coś zapłaciłbym u mechanika jakieś 400zł. Ja zrobiłem to sobie za 40 i gdyby ostatni poszedł dobrze byłoby okej.
Może tarcze hamulcowe i klocki też samemu sobie naddatkujesz? Przecież to to za problem?

Wszystko jest kwestią bezpieczeństwa, mały odprysk ok, jeszcze rozumiem, ale jak masz pajączka to szyba jest do wymiany, będzie on rósł co już zauważyłeś. Gorzej jak szyba przy odpowiedniej prędkości Ci pęknie podczas jazdy i zasłoni widoczność, albo wpadnie do środka.

Piszę to, bo widzę, że nie masz pojęcia o tym jak naprawiać szyby, a nawet zbliżonej wiedzy o materiale. W takim przypadku jak masz pajączka, to zawsze należy założyć, że będzie on pod wpływem siły szedł dalej. Taka charakterystyka, aby tego uniknąć stosuje się standardową zasadę, aby na końcu każdego pęknięcia nawiercić okrągły otwór na głębokość pęknięcia. Doświadczalnie możesz sobie to sprawdzić na kartce papieru natnij ją nożyczkami w dwóch miejscach i jedno nacięcie zakończ dziurkaczem, zobaczysz, że trudniej będzie zmusić to do rozdarcia się.

Koszt wymiany szyby na nowy zamiennik pewnie oscylowałby w okolicy 400-500PLN, z tą różnicą, że miałbyś spokojną głowę i nową szybę. Też lubię samemu dłubać przy aucie, ale pewnych rzeczy po prostu lepiej nie tykać samemu.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: whity »

Avari pisze:
gdyby ostatni poszedł dobrze byłoby okej.
gdyby babcia miała wąsa ...

Albo cos umiesz albo nie umiesz i spierdolisz! Od tego sa ludzie którzy sie uczyli wiecej niż dwa wideo na youtube
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Pęknięta szyba + kilka drobiazgów.

Post autor: Avari »

njangu
Dzięki, jak znowu spryski nawalą to zastosuję tą twoją metodę :D.
matik
Dzwoniłem do ASO podałem VIN i powiedzieli mi, że.... nie wiedzą xD. Że wyskoczyło im tylko kolor: Black Magic.. To kto ma wiedzieć jak nie oni xD.
kamracik
Tarcz sam nie zmieniałem, ale klocki tak, ameba by to zrozumiała ;).
Ja jestem jednak zdania że gdy odprysk był mały to warto samemu podziałać niż płacić komuś 100zł. Kiedyś w vectrze wujas miał pająka 10cm z boku na szybie i jeździł tak 3 lata także w sumie zasady nie ma czy pójdzie dalej czy nie. Ale podlece przy okazji do szklarzy, może coś z tym zrobią wstępnie powiedzieli 80zł ale muszą to obejrzeć najpierw.
ODPOWIEDZ