Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 wrz 2017, o 01:18

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 12 sie 2017, o 20:40 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2017, o 09:11
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Witam.
1. Mia艂em na szybie kilk膮 odprysk贸w i paj膮czk贸w i postanowi艂em co艣 z tym zrobi膰 Glass Doctorem ( nie K2). Z odpryskami poradzi艂em sobie 艣wietnie, a gdy zabra艂em si臋 za paj膮czki, ledwo co docisn膮艂em to do szyby i si臋 mega poszerzy艂 z kilku milimetr贸w na jakie艣 3cm... Za艂amka, zala艂em to wszystko analogicznie t膮 偶ywic膮, pytanie teraz, czy to si臋 nie b臋dzie powi臋ksza膰, czy da si臋 co艣 z tym zrobi膰 i jakie jest ryzyko lipy? Od razu szyba do wymiany ?...
2. Ma kto艣 pomys艂 czy mo偶e by膰 to walni臋ty modu艂 komfortu? Od kupna auta nie wysuwa艂y mi si臋 spryskiwacze od ksenon贸w a teraz od kilku dni dzia艂a jak trzeba a nic nie rusza艂em, nie dzia艂a艂o z 3 miesi膮ce. Klapka od wlewu na guzik te偶 otwiera si臋 tylko czasem a by艂o dobrze, musz臋 r臋cznie otwiera膰 awaryjnie. Zmiana silniczk贸w nic nie daje, napi臋cie jest takie jakie trzeba. O co tu mo偶e chodzi膰?
3. Gdzie znajd臋 sw贸j kod lakieru? Niestety kart臋 w baga偶niku obok ko艂a zapasowego mam zdart膮, na klapce wlewu paliwa nic nie ma. Bardzo potrzebuj臋 ten kod.
4. Nie wiem kiedy zmieniany by艂 pasek klinowy, wida膰 na nim jakby p臋kni臋cie i si臋 troch臋 siepie miejscami, czego nie wida膰 na zdj臋ciu. Mechanik jak ogl膮da艂 m贸wi艂 偶ebym lata艂 jeszcze na nim co s膮dzicie?

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 12 sie 2017, o 20:56 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Wszystko na tym forum juz by艂o, ale nie pamietam zeby ktos sam sobie odpryski naprawia艂 (nie wyciska艂 ) :lol:

G贸ra

PostNapisane: 12 sie 2017, o 21:05 

To ma艂o wiesz, sprawd藕 sobie K2 Glass Doctor ca艂y sztos film贸w na YT w tym Mi艂o艣nik贸w 4 k贸艂ek

G贸ra

PostNapisane: 12 sie 2017, o 22:14 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
whity to nawet za granica nie byl!

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 00:04 

Imi臋: Dominik
Do艂膮czy艂(a): 28 gru 2015, o 11:44
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Spryski reflektor贸w wysuwaj膮 si臋 偶e si臋 tak wyra偶臋 - pneumatycznie. U mnie winowajc膮 by艂a pompka. Za s艂abo pompowa艂a i ci艣nienie p艂ynu w przewodach nie by艂o w stanie pokona膰 si艂y spr臋偶yn powrotnych w dyszach. Mo偶e mia艂e艣 zapieniony p艂yn do sprysk贸w, w贸wczas p臋cherzyki powietrza z racji tego, 偶e s膮 bardziej 艣ci艣liwe od wody "gubi膮" ci艣nienie wytwarzane przez pompk臋. Niekt贸rzy, 偶eby dysza si臋 艂atwiej wysuwa艂a, smaruj膮 je WD40 itp, ale skoro dzia艂a, to nic nie trza psu膰.

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 06:03 

Do艂膮czy艂(a): 17 lis 2011, o 16:06
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Avari napisa艂(a):
Witam.
1. Mia艂em na szybie kilk膮 odprysk贸w i paj膮czk贸w i postanowi艂em co艣 z tym zrobi膰 Glass Doctorem ( nie K2). Z odpryskami poradzi艂em sobie 艣wietnie, a gdy zabra艂em si臋 za paj膮czki, ledwo co docisn膮艂em to do szyby i si臋 mega poszerzy艂 z kilku milimetr贸w na jakie艣 3cm... Za艂amka, zala艂em to wszystko analogicznie t膮 偶ywic膮, pytanie teraz, czy to si臋 nie b臋dzie powi臋ksza膰, czy da si臋 co艣 z tym zrobi膰 i jakie jest ryzyko lipy? Od razu szyba do wymiany ?...
2. Ma kto艣 pomys艂 czy mo偶e by膰 to walni臋ty modu艂 komfortu? Od kupna auta nie wysuwa艂y mi si臋 spryskiwacze od ksenon贸w a teraz od kilku dni dzia艂a jak trzeba a nic nie rusza艂em, nie dzia艂a艂o z 3 miesi膮ce. Klapka od wlewu na guzik te偶 otwiera si臋 tylko czasem a by艂o dobrze, musz臋 r臋cznie otwiera膰 awaryjnie. Zmiana silniczk贸w nic nie daje, napi臋cie jest takie jakie trzeba. O co tu mo偶e chodzi膰?
3. Gdzie znajd臋 sw贸j kod lakieru? Niestety kart臋 w baga偶niku obok ko艂a zapasowego mam zdart膮, na klapce wlewu paliwa nic nie ma. Bardzo potrzebuj臋 ten kod.
4. Nie wiem kiedy zmieniany by艂 pasek klinowy, wida膰 na nim jakby p臋kni臋cie i si臋 troch臋 siepie miejscami, czego nie wida膰 na zdj臋ciu. Mechanik jak ogl膮da艂 m贸wi艂 偶ebym lata艂 jeszcze na nim co s膮dzicie?
Ad 3. Podjedz do ASO. Na podstawie VINu wydrukuja Ci caly komplet danych z wszystkimi kodami wyposa偶enia PR wlacznie.

Wys艂ane z mojego SGP771 przy u偶yciu Tapatalka

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 07:42 

Avari napisa艂(a):
To ma艂o wiesz, sprawd藕 sobie K2 Glass Doctor ca艂y sztos film贸w na YT w tym Mi艂o艣nik贸w 4 k贸艂ek
tu masz racje... nikt normalnie my艣l膮cy sie nie zabiera za cos, o czym nie ma pojecia !
Gratki... a skoro masz S1 to szyby pewnie juz na szrotach sa... i znowu zaoszcz臋dzisz :lol:

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 12:26 

Do艂膮czy艂(a): 28 wrz 2015, o 12:49
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Whity,
Ju偶 zapomnia艂e艣 偶e u nas ka偶dy jest mechanikiem, budowla艅cem, lekarzem i trenerem pi艂karskim. To nie niemcy gdzie specjalista od wkr臋cania 艣rubek nie dotknie nakr臋tki bo nie wie jak j膮 dokr臋ci膰 ;-)

Skoda Octavia Combi 2014 2.0 TDI 150 KM - by艂a
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - jest

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 13:21 

Przepraszam :)

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 14:34 

njangu napisa艂(a):
Spryski reflektor贸w wysuwaj膮 si臋 偶e si臋 tak wyra偶臋 - pneumatycznie. U mnie winowajc膮 by艂a pompka. Za s艂abo pompowa艂a i ci艣nienie p艂ynu w przewodach nie by艂o w stanie pokona膰 si艂y spr臋偶yn powrotnych w dyszach. Mo偶e mia艂e艣 zapieniony p艂yn do sprysk贸w, w贸wczas p臋cherzyki powietrza z racji tego, 偶e s膮 bardziej 艣ci艣liwe od wody "gubi膮" ci艣nienie wytwarzane przez pompk臋. Niekt贸rzy, 偶eby dysza si臋 艂atwiej wysuwa艂a, smaruj膮 je WD40 itp, ale skoro dzia艂a, to nic nie trza psu膰.

A do te dyszy jest ci臋偶kie doj艣cie ?

matik napisa艂(a):
Ad 3. Podjedz do ASO. Na podstawie VINu wydrukuja Ci caly komplet danych z wszystkimi kodami wyposa偶enia PR wlacznie.

Ile za tak膮 us艂ug臋? Wydaje mi si臋, 偶e w ASO jest drogo. Jest jaki艣 inny spos贸b?

Whity je艣li wolisz z ka偶d膮 pierdo艂膮 je藕dzi膰 do mechanika to jest twoja sprawa. Ja to co mog臋, robi臋 sam, uprzednio wg艂臋biaj膮c si臋 w temat. Robi艂em 4 odpryski, 3 wysz艂y zajebi艣cie, z jednym sta艂o si臋 to co si臋 sta艂o, pewnie za takie co艣 zap艂aci艂bym u mechanika jakie艣 400z艂. Ja zrobi艂em to sobie za 40 i gdyby ostatni poszed艂 dobrze by艂oby okej.

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 18:20 

Imi臋: Dominik
Do艂膮czy艂(a): 28 gru 2015, o 11:44
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Do dysz potrzebujesz kogo艣, kto odpali spryski, wtedy Ty, gdy dysze si臋 wysun膮, musisz je przytrzyma膰 na wierzchu. Tylko 艂ap za dysze, a nie za srebrn膮 za艣lepk臋, bo urwiesz zaczep za艣lepki.

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 21:03 

Do艂膮czy艂(a): 17 lis 2011, o 16:06
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Avari napisa艂(a):
njangu napisa艂(a):

A do te dyszy jest ci臋偶kie doj艣cie ?

matik napisa艂(a):

Ile za tak膮 us艂ug臋? Wydaje mi si臋, 偶e w ASO jest drogo. Jest jaki艣 inny spos贸b?

Whity je艣li wolisz z ka偶d膮 pierdo艂膮 je藕dzi膰 do mechanika to jest twoja sprawa. Ja to co mog臋, robi臋 sam, uprzednio wg艂臋biaj膮c si臋 w temat. Robi艂em 4 odpryski, 3 wysz艂y zajebi艣cie, z jednym sta艂o si臋 to co si臋 sta艂o, pewnie za takie co艣 zap艂aci艂bym u mechanika jakie艣 400z艂. Ja zrobi艂em to sobie za 40 i gdyby ostatni poszed艂 dobrze by艂oby okej.
W dwoch skodach podszedlem do sprzedawcow czesci powiedziale poprosze liste wyposazenia, podalem VIS i za kilkanascie sekund dostalem plik kartek z rozpisanym wyposazeniem.

Kiedys pamietam, ze za jakims pierdolkiem do golfa objechalem polowe szrotow w wojewodztwie, a na koniec wjechalem do aso vw i kupilem to za... 5pln.

Wys艂ane z mojego SGP771 przy u偶yciu Tapatalka

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 21:56 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Avari napisa艂(a):

Mo偶e tarcze hamulcowe i klocki te偶 samemu sobie naddatkujesz? Przecie偶 to to za problem?

Wszystko jest kwesti膮 bezpiecze艅stwa, ma艂y odprysk ok, jeszcze rozumiem, ale jak masz paj膮czka to szyba jest do wymiany, b臋dzie on r贸s艂 co ju偶 zauwa偶y艂e艣. Gorzej jak szyba przy odpowiedniej pr臋dko艣ci Ci p臋knie podczas jazdy i zas艂oni widoczno艣膰, albo wpadnie do 艣rodka.

Pisz臋 to, bo widz臋, 偶e nie masz poj臋cia o tym jak naprawia膰 szyby, a nawet zbli偶onej wiedzy o materiale. W takim przypadku jak masz paj膮czka, to zawsze nale偶y za艂o偶y膰, 偶e b臋dzie on pod wp艂ywem si艂y szed艂 dalej. Taka charakterystyka, aby tego unikn膮膰 stosuje si臋 standardow膮 zasad臋, aby na ko艅cu ka偶dego p臋kni臋cia nawierci膰 okr膮g艂y otw贸r na g艂臋boko艣膰 p臋kni臋cia. Do艣wiadczalnie mo偶esz sobie to sprawdzi膰 na kartce papieru natnij j膮 no偶yczkami w dw贸ch miejscach i jedno naci臋cie zako艅cz dziurkaczem, zobaczysz, 偶e trudniej b臋dzie zmusi膰 to do rozdarcia si臋.

Koszt wymiany szyby na nowy zamiennik pewnie oscylowa艂by w okolicy 400-500PLN, z t膮 r贸偶nic膮, 偶e mia艂by艣 spokojn膮 g艂ow臋 i now膮 szyb臋. Te偶 lubi臋 samemu d艂uba膰 przy aucie, ale pewnych rzeczy po prostu lepiej nie tyka膰 samemu.

G贸ra

PostNapisane: 13 sie 2017, o 22:54 

Avari napisa艂(a):

gdyby ostatni poszed艂 dobrze by艂oby okej.
gdyby babcia mia艂a w膮sa ...

Albo cos umiesz albo nie umiesz i spierdolisz! Od tego sa ludzie kt贸rzy sie uczyli wiecej ni偶 dwa wideo na youtube

G贸ra

PostNapisane: 16 sie 2017, o 11:35 

njangu
Dzi臋ki, jak znowu spryski nawal膮 to zastosuj臋 t膮 twoj膮 metod臋 :D.
matik
Dzwoni艂em do ASO poda艂em VIN i powiedzieli mi, 偶e.... nie wiedz膮 xD. 呕e wyskoczy艂o im tylko kolor: Black Magic.. To kto ma wiedzie膰 jak nie oni xD.
kamracik
Tarcz sam nie zmienia艂em, ale klocki tak, ameba by to zrozumia艂a ;).
Ja jestem jednak zdania 偶e gdy odprysk by艂 ma艂y to warto samemu podzia艂a膰 ni偶 p艂aci膰 komu艣 100z艂. Kiedy艣 w vectrze wujas mia艂 paj膮ka 10cm z boku na szybie i je藕dzi艂 tak 3 lata tak偶e w sumie zasady nie ma czy p贸jdzie dalej czy nie. Ale podlece przy okazji do szklarzy, mo偶e co艣 z tym zrobi膮 wst臋pnie powiedzieli 80z艂 ale musz膮 to obejrze膰 najpierw.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 26 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: