Dziwny dźwięk z silnika

Erwin
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2017, o 15:41
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Erwin

Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: Erwin »

Witam jestem nowym na tym forum ponieważ od niedawna jestem właścicielem Skody Superb I 2.0 Benzyna plus gaz :)
Niestety wczoraj pojawił mi się pewnie problem i chciałbym poprosić o pomoc w jego rozwiązaniu :D

Problem polega na dziwnym dźwięku przy dodawaniu gazu i kręceniu kierownicą takie dziwne wycie. Płyn jest na poziomie maksimum lecz ma barwę "cappuccino" i pianą na powierzchni. Nie wiem co to może być że tak się dzieje a potrzebuję szybko usprawnić auto bo wiadomo sezon urlopowy ;) Jestem z Wrocławia wiec jak coś ktoś może mi polecić kogoś bądź sam jest w stanie to bardzo chętnie przyjmę pomoc :)
ManiekSWA
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2011, o 22:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: ManiekSWA »

Płyn od wspomagania na dzień dobry do wymiany. Jak nie pomoże to pewnie padło koło pasowe pompy wspomagania.
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: marcin wroclaw »

Jak mechanior z wroclawia to jedź do Pana Janusza z Mirkowa... On tez ma superba i.
Marcin
Obrazek
Erwin
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2017, o 15:41
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Erwin

Re: Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: Erwin »

Byłem u jakiegoś mechaniki i dolał mi płynu powyżej maksimum mam teraz i pompa chodzi ciszej lecz nadal ją słychać trochę. Ale może rzeczywiście dolał świeżego płynu i poprawiło sytuację. Lecz postaram się całość wymienić jak najszybciej. A to koło to jest wymienialne czy całą pompę trzeba wymieniać??
ManiekSWA
Posty: 64
Rejestracja: 26 maja 2011, o 22:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Dziwny dźwięk z silnika

Post autor: ManiekSWA »

Samo koło się wymienia jeśli się zużyło.
ODPOWIEDZ