Regulacja świateł

Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Witam, podjechałem dziś na stację diagnostyczną żeby wyregulować światła, mam xenony, jedno dało się wyregulować a drugie nie, gość mówił, że kręci i nic się nie dzieje, że podobno jakieś zaczepy spadły? iże trzeba wyjąć lampe a może i cały zderzak. Czy ktoś miał podobny problem, albo wie co z tym zrobić, czy gościu dobrze mówi? Trzeba zderzak sciągać?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Regulacja świateł

Post autor: kamracik »

Dobrze mówi, nie wiem czy zderzak trzeba ściągać, ale to sobie w necie znajdziesz instrukcję wyjęcia lampy.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Regulacja świateł

Post autor: njangu »

No dobra, a jak już lampy będą na wierzchu, to co?
Co to za zaczepy? I jak je na miejsce wpasować?
U mnie też tak jest, że można sobie częścią pokręteł do usranej śmierci kręcić i nic się nie dzieje.

Avari - zderzak to najmniejszy problem. Zdjęcie zajmuje 3-5 minut. (śruby torx w nadkolach 3szt +1na pionowa, 3 szt torx T30 od spodu, 3 torxy pod maską i ciągniesz zderzak do siebie stojąc przed autem).
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Pewnie okazało by się po wyjęciu, trzeba sprawdzić gdzie idą te śrubki od regulowania.

Faktycznie wygląda to łatwo
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Up.
Przy okazji czyszczenia zamka w drzwiach powiedziałem gościowi żeby zerknął na te moje światło. Ogólnie żeby wyjąć lampę, trzeba zdjąć zderzak, on mówił, że zerknął na to i podobno tak wszystko grucha w niej. Nie wiem czy wierzyć skoro nawet nie wyjął tej lampy, chciałbym jeszcze ją zreanimować.
jerry1
Posty: 140
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: jerry1 »

Jeszcze raz - zdjęcie zderzaka to 20 minut dla osoby, która nigdy tego nie robiła..... Założenie podobnie. W sumie chyba 11 wkrętów.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Nie chce sam w tym dłubać, zawsze później jakieś niesmaczki mam, będzie trzeba oddać komuś, ale mniejsza o to, bardziej szukam osoby która miała podobny problem z lampą.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Wrócę do tematu bo czas to ogarnąć. Ceny lampy na necie zwalają z nóg, planuję oddać komuś kto ją rozbierze i zajrzy do niej. Przerabiał ktoś ten temat? Czy tą lampę jest sens rozklejać ? Muszę poszukać namiaru na kogoś w okolicach Warszawy kto ogarnia takie lampy.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Regulacja świateł

Post autor: into »

Jak masz blisko do Krakowa to polecam autogamma.

Na gornym slasku w Piekarach ponoc tez fachowcy ok.

Polecam od razu sciagnac dwie lampy i przy okazji zregenerowac odblysniki oraz wyczyscic soczewki. Po tylu latach swiatla nawet pewnie nie przypominaja ksenonow.
I'm the man on the silver mountain
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Niestety Warszawa.
Jestem świadom ale niestety póki kilka ważniejszych rzeczy muszę naprawić w aucie
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Regulacja świateł

Post autor: piotraskbw »

Avari pisze:Witam, podjechałem dziś na stację diagnostyczną żeby wyregulować światła, mam xenony, jedno dało się wyregulować a drugie nie, gość mówił, że kręci i nic się nie dzieje, że podobno jakieś zaczepy spadły? iże trzeba wyjąć lampe a może i cały zderzak. Czy ktoś miał podobny problem, albo wie co z tym zrobić, czy gościu dobrze mówi? Trzeba zderzak sciągać?
Bo trzeba wiedzieć jak się reguluje te xenony ;)
Jak będzie próbował przestawiać na "odpalonym" aucie to nic nie skoryguje. Co diagnosta przekręci to automat sam cofnie.
Można podregulować "na zgaszonym" kiedy automatyka regulująca nie pracuje.

Prawidłowo powinno się podłączyć VCDS, odpalić procedurę (wtedy silniczki krokowe ustawiają się w odpowiednich pozycjach) i dopiero wtedy ustawiać światła.

Ja też mogę polecić Autogamma.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Wydaje mi się, że te dobre światło udawało mu się regulować, podjadę tam na dniach jeszcze raz
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Regulacja świateł

Post autor: piotraskbw »

Sam możesz to sprawdzić i nie "popsuć ustawienia" świateł ;)

Aby sprawdzić czy regulacja działa robisz tak:

Najlepiej aby było już ciemno
Stajesz jakieś 25m od ściany
Wyjmujesz kluczyk ze stacyjki i włączasz światła (kolejność ma znaczenie)
Na reflektor którego NIE sprawdzasz rzucasz jakąś szmatę by go zasłonić
Bierzesz długi klucz imbusowy lub torx (nie pamiętam jaki - rozmiar musisz sobie sprawdzić)
Pierwszą śrubą "od zewnątrz" robisz dwa obroty w prawo i patrząc czy poziom świateł się przemieszcza w górę
Jeśli tak to regulacja działa i robisz 2 obroty w lewo aby wrócić do poprzedniego ustawienia świateł

Z drugim reflektorem postępujesz identycznie
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Dzięki dziś na pewno to wytestuję :)
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Regulacja świateł

Post autor: Avari »

Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki xenony w ogóle się nie zapalają.
Ogólnie to nie jestem pewny którymi śrubkami kręcić ma ktos zdjęcie podglądowe?

Ktoś ma do polecenia w okolicach Warszawy kogoś kto naprawia lampy?Żaden zwykły mechanik się nie chce tego podjąć.
ODPOWIEDZ