2.8 wyciek oleju z napinacza łańcuszka rozrządu

daro4292
Posty: 6
Rejestracja: 27 mar 2017, o 13:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź

2.8 wyciek oleju z napinacza łańcuszka rozrządu

Post autor: daro4292 »

Witajcie drodzy forumowicze :D

Od dłuższego czasu zmagam się z dziwnym problemem wycieku oleju. Otóż leje się z napinacza łańcuszka rozrządu/nastawnika faz (jak kto woli). Chodzi mi o napinacz na głowicy od strony pasażera, na nim znajduje się taki okrągły dekielek, który jest jakby zabity, zaciśnięty, cały czas sączy się z tego olej, dalej kapie na wydech i w efekcie końcowym strasznie drażni nos... w większości przypadków jest to wyciek spod metalowej uszczelki napinacza, u mnie jest inaczej :(

Załączam zdjęcia przedstawiające co prawda napinacz od strony kierowcy, ale to nie jest ważne, na nich zaznaczyłem dekielek o który mi chodzi, z którego to leje się olej. Aktualnie założony jest już trzeci napinacz, z każdego lał się olej w tym miejscu. Może któś z Was spotkał się już z takim problemem, ma jakiś pomysł? help me please! :cry:

Obrazek

Obrazek
łukaszJ82
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2022, o 19:05
Samochód: Inny
Rocznik: 1997
Silnik: Inny

Re: 2.8 wyciek oleju z napinacza łańcuszka rozrządu

Post autor: łukaszJ82 »

Wiem że to już stary temat i mogę nie dostać odpowiedzi,ale mam taki sam problem z tym wyciekiem i nie wiem czy da się coś z tym zrobić,czy trzeba wymieniać na nowy i czy ta wymiana przyniesie skutek i chciałem zapytać czy udało się panu rozwiązać problem ?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: 2.8 wyciek oleju z napinacza łańcuszka rozrządu

Post autor: piotraskbw »

Podaj nr nastawnika, może jeszcze mam leżący na półce (wymieniony z powodu błędnej diagnozy).
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ