Dym z lusterka i niedziałające podświetlenie wnętrza.

Maciej999
Posty: 12
Rejestracja: 9 paź 2016, o 22:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Dym z lusterka i niedziałające podświetlenie wnętrza.

Post autor: Maciej999 »

Wiem, że temat podświetlenia wnętrza się przewijał wiele razy, ale takiego nie znalazłem zatem:

Superb I po FL (kierunkowskazy w lusterkach)

Sytuacja:
Było w ciągu dnia bardzo wilgotno, po zatrzymaniu auta z lewego lusterka wystrzeliła chmura białego dymu. Potestowałem różne funkcjonalności i wyszło na to, że jedyną rzeczą, która przestała działać to podświetlenie ledowe pod lusterkami bocznymi oraz oświetlenie wnętrza (na górze) przy otwartych drzwiach. Podświetlenie nóg działa, wszystkie inne lampki świecą, jak ustawię górne podświetlenie wnętrza na zawsze świecące to również działa, zatem nie działa jedynie pozycja wykrywania otwartych drzwi.
Diagnoza mechanika:
Dałem to do lekkiej diagnozy (ale nie jakiś specjalista od Skody) i twierdzi, że wysiadł moduł komfortu. Zupełnie mi ta diagnoza nie pasuje - skąd dym z lusterka (i smród spalenizny) i dlaczego nie działa tylko ta jedna funkcja modułu? Co prawda powiedział, że on mi tego nie wymieni więc nie wygląda mi to na naciąganie na kasę - zaproponował naprawę w ASO.

Czy ktoś ma jakieś sugestie co to może być? Zdejmowałem górną obudowę lusterka (ale dalej nie rozbierałem całości) i na tyle na ile był dostęp nie widziałem tam nic spalonego.
ODPOWIEDZ