2.8 AMX katalizatory

Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

2.8 AMX katalizatory

Post autor: Piterko »

Kat jest zapchany ten pierwszy. I pytanie idzie za tym czy moge go wyciac i "udroznic" troche ten wklad wiertarka xD ew czy moge wywalic calkiem ten wklad i zostawic pusta puszke. O mieszanki spalinowe co tam mierza na przegladzie to nie chce slyszec bo nie interesuje mnie to nawet. Auto ma jechac porzadnie a nie sie dusic.
Inne pomysly zeby ominac ten problem tez mile widziane. Wstawki jakies rury i gdzie sondy wrzucic itp itd. Rozwaze wszystko zeby zrobic to jak najlepiej i bez najmniejszych szkod
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: Sebastian_M26 »

Jeśli są 2 sondy przed i po katalizatorze, to bez modyfikacji oprogramowania sterownika będzie wywalać błąd, ew. wchodzić na tryb serwisowy.
A nie da się go udrożnić poprzez długotrwałą jazdę z max. obrotami?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: Piterko »

To bym juz wolal udroznic wiertarka ;p wtedy mialbym pewnosc ze dziala. Jak duza role pelni ten wklad? jak zrobie pare otworow przelotowych powiedzmy fi 6-8 to bedzie za mocno dmuchac przez niego? sondy sa.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: sjak »

Kombinujecie kolego jak koń pod górę. Albo kup sprawny a swój sprzedaj (za kat można wziac nawet rozsądne pieniądze) albo go odlacz programowo i wsadz na jego miejsce pusta puszkę lub kawałek rury (nie wiem co będzie lepsze, tu trzeba kogoś kto sie naprawdę zna). Ale to co proponujesz to dla mnie druciarstwo :)

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: Sebastian_M26 »

Ja czekam na relacje co się stało po rozwierceniu wiertarką...
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: Piterko »

Nic nie robie jeszcze z tym tylko zbieram info zeby druta z tego nie zrobic. Pusta pucha moze dac za duzy przelot co w
N/A moze byc niekorzystne
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: sjak »

Dlatego napisałem, że usunięcie kata bez fachowca się nie obejdzie.

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: Piterko »

Usuniecie czyli wyciecie? mam sprzet do tego zeby cos pospawac wstawic itd. Poczekam jeszcze moze ktos wiecej sie wypowie. Poszperam jeszcze na forum audi. Auto jak narazie jezdzi wiec nie ma cisnienia na wymiany itd. Ale dzieki za info. A sprzedac stary zayebany katalizator to chyba trzeba miec tupet zeby komus to wcisnac no chyba ze gdzies skupuja takie rzeczy
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Odp: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: sjak »

Skupują. Z tego odzyskuje się platyne. Płacą od 150 do 600 zl w zależności od kat.
A muszę powiedzieć, że żeby sprzedać komuś zabity kat, to na to nie wpadłem.

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2
BART WA
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 02:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: BART WA »

Rozwiercenie wiertarką to niestety idiotyczny pomysł. Wytworzysz w ten sposób drobinki które mogą zniszczyć Ci silnik. W wydechu auta zachodzi zjawisko falowości (odbicia fali) i części ze zniszczonego kata mogą wrócić do komory spalania i chyba nie muszę tłumaczyć jaki to będzie miało wpływ na gładź cylindryczną.
Jeśli katalizator naprawdę jest zapchany i nie będziesz miał problemu z przejściem przeglądu technicznego to zastąp go jakąś przelotową puszką o zbliżonej pojemności (nie widziałem Twojego wydechu ale kat u Ciebie prawdopodobnie działa jako rozprężnik i zastąpienie go prostą rurą może niekorzystnie wpłynąć na krzywą momentu - fala powracających spalin nie będzie zsynchronizowana z cyklem otwarcia zaworów). Niepotrzebny katalizator sprzedaj tak jak radzili koledzy.

Kiedyś zbudowałem sobie kompletny układ wydechowy od kolektora rurowego po tłumik końcowy i to w homologacji A grupowej i chyba mam jeszcze wszystkie potrzebne wzory więc jeśli Cię to interesuje to napisz na PW.
Awatar użytkownika
Mas
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2012, o 20:37
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Śląskie

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: Mas »

Piterko jakieś info w sprawie co zrobiłeś z tym katem?
tred102
Posty: 4
Rejestracja: 3 sty 2013, o 15:29
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: flombork

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: tred102 »

Co to są rolki osprzętu? Czy są to elementy które należy wymienić dodatkowo czy powinno to być zawarte w wymianie rozrządu ? Czy ta cena (2000 za pasek i 2 rolki bez całej reszty to cena w miarę ok czy koleś chce mnie naciągnąć?
aislamiento exterior - Pozdrowienia Mart1k4a
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: Super_Be »

tred102 pisze:Co to są rolki osprzętu? Czy są to elementy które należy wymienić dodatkowo czy powinno to być zawarte w wymianie rozrządu ? Czy ta cena (2000 za pasek i 2 rolki bez całej reszty to cena w miarę ok czy koleś chce mnie naciągnąć?
Jest dokładnie tak jak piszesz - dołożenie czujnika deszczu wymaga wymiany szyby, chociaż jakby się trochę pogimnastykować, to można założyć na zwykłą. Tylko nie wiem dlaczego pytasz o termostat - olej Ci bierze, czy o coś innego chodzi?


(cicho, próbuję złamać jego szyfr :ugeek: )
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: dato »

Aaaa... Bo myślałem, że namiary dostałeś od jjumbo :mrgreen:
Tred, nie przejmuj się tylko dostosuj - my tak mamy ;)
paul86ck
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2012, o 17:11
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: chełmce/kielce/oberhausen.de

Re: 2.8 AMX katalizatory

Post autor: paul86ck »

ja odświeżę temat katów gdyż coś w tym kierunku podziałałem... mianowicie miałem zapchane katy i wiadomo wywalało błąd. postanowiłem je wyciąć, sprzedać i jechać do specjalisty od softa na wyłączenie sond lambda żeby nie wchodziły w awaryjny tryb pracy. gościu jest znany, to GTO. kazał wstawić zwykłą rurę a nie jakieś puchy... wycięte katy poszły za dobre pieniądze, wspawane rurki, w nie sondy i wyłączone sondy w korekcie softu. i mam spokój od sierpnia zeszłego roku. pzdr ;)
ODPOWIEDZ