Superb 2.8 przepalanie się cewek zapłonowych

Adamos26
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2017, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Adam

Re: Superb 2.8 przepalanie się cewek zapłonowych

Post autor: Adamos26 »

Marszał kompresję sprawdzałem na każdym jest w granicach 14. Myślałem że może egr padł na jednej stronie i na moją prośbę mechanik mi zaślepił oba lecz jest to samo i doszedł jeszcze błąd egr (teraz muszę odślepić). Dodam że samochód czasem delikatnie poszarpuje przy hamowaniu silnikiem. Przy przyspieszeniu nie ma problemu wszystko płynnie bez żadnego szarpania. Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisać.
Adamos26
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2017, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Adam

Re: Superb 2.8 przepalanie się cewek zapłonowych

Post autor: Adamos26 »

Witam sprawdzałem dzisiaj po podłączeniu VAG na wolnych obrotach masa zasysanego powietrza 12,6 g/s po lekkim dodaniu gazu obroty ok. 1300 w/w masa zasysanego powietrza spada na ok. 5 g/s i nierówna praca (nie ma żadnego błędu przepływomierza) nie mam pojęcia co może być przyczyną. Może przepływomierz? Ale dziwne żeby nie wywalało błędu.
marszal
Posty: 154
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 13:33
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: wlkp

Re: Superb 2.8 przepalanie się cewek zapłonowych

Post autor: marszal »

jak wygląda filtr powietrza(czy nie jest zasyfiony) i czy jest poprawnie założony?
Czy układ dolotowy nie łapie gdzieś "lewego" powietrza?
Jak wyjmiesz wtyczkę przepływomierza to objawy takie same?
--
marszał
Adamos26
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2017, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Adam

Re: Superb 2.8 przepalanie się cewek zapłonowych

Post autor: Adamos26 »

Filtr powietrza czysty, ten sam objaw nawet z odłączonym filtrze powietrza. Po odłączeniu przepływomierza nierówna praca silnika i błąd check i od trakcji.
Adamos26
Posty: 11
Rejestracja: 10 sty 2017, o 07:16
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Adam

Re: Superb 2.8 przepalanie się cewek zapłonowych

Post autor: Adamos26 »

Czy jest możliwe że przy wymianie paska rozrządu mechanik mógł źle coś założyć. Według innego mechanika tak jakby na stronie pierwszej był za wcześny zapłon (przy gwałtownym dodaniu gazu z wolnych obrotów metaliczny dźwięk na pierwszej stronie ale nie zawsze). Błędów z zapłonu nie ma.
ODPOWIEDZ