Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 sie 2017, o 07:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 6 sty 2017, o 12:48 

Imi臋: Przemek
Do艂膮czy艂(a): 11 mar 2011, o 18:06
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Witam serdecznie.
Wiele lat cieszy艂em si臋 bezproblemow膮 jazd膮 moj膮 Super Skod膮 :D . A drobne naprawy kt贸re si臋 zdarza艂y i kt贸re mog艂em w swoim zakresie zrobi膰 to dzi臋ki Wam i Waszym radom z forum udawa艂o si臋 robi膰. Dzi臋ki bardzo za to.

Teraz przejd臋 do opisu mojej usterki.
Na pocz膮tku listopada mia艂em d艂u偶sz膮 tras臋 po naszych pi臋knych autostradach. Temperatura zewn臋trzna by艂a oko艂o 10stopni. Do tej pory ka偶d膮 zim臋 przeje偶d偶a艂em z ogrzewaniem w trybie "Auto". W trakcie tej trasy w pewnym momencie zacz臋艂o si臋 robi膰 zimno w aucie. Po w艂膮czeniu w trybie "Econ" wr贸ci艂o ciepe艂ko ale parowa艂y szyby wi臋c co jaki艣 czas musia艂em robi膰 nawiew na przedni膮 szyb臋, nogi. I tak na zmian臋, co by艂o i jest troch臋 irytuj膮ce i troch臋 zabawy wymaga.
Po powrocie i zawitaniu do mechanika okaza艂o si臋 偶e klima ca艂y czas dzia艂a, wr臋cz rurki pod mask膮 s膮 oszronione. Po pod艂膮czeniu komputera okaza艂o si臋 偶e wszystkie czujniki dzia艂aj膮 sprawnie, nie ma innych b艂臋d贸w, a jedyny b艂膮d jaki wyszed艂 to do sprawdzenia/wymiany panel klimatronika.

Czy kto艣 z Was mia艂 podobny problem?? Albo czy wymiana panelu co艣 pomo偶e? A mo偶e da膰 ten panel do naprawy? I w zwi膮zku z tym czy mo偶e znacie jak膮艣 firm臋 w wielkopolsce kt贸ra trudni si臋 napraw膮 tej elektroniki??
Dzi臋ki bardzo za pomoc. Mi艂ego dzionka Wszystkim :) :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 6 sty 2017, o 13:25 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 6 gru 2016, o 21:12
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Z tego co ja wiem to w panelu climatronica powstaj膮 czasem (zimne luty).
Najlepiej podmieni膰 panel i zobaczy膰 czy jest poprawa. Ewentualnie roz艂o偶y膰 i poszuka膰 czy gdzie艣 si臋 cyna nie utleni艂a.
Problem mo偶e by膰 tez w samej nagrzewnicy (delikatnie zapchana) i nie ma ju偶 swojej wydajno艣ci.

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 13:41 

Dzi臋ki za podpowiedz.
No w trybie "Econ" auto grzeje i to nawet ostro przy 23,24 stopniach jak si臋 ustawi. Wi臋c nie wiem czy nagrzewnica jest do wymiany. Wiem ju偶 偶e aby podpi膮膰 nowy panel musz臋 mie膰 kompa bo kod trzeba wprowadzi膰. I ten panel te偶 wyszed艂 w kompie przy pierwszym pod艂膮czeniu

G贸ra

PostNapisane: 6 sty 2017, o 13:52 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 10 gru 2016, o 23:29
Mam chyba podobny problem. Przy temperaturach powiedzmy ok. 8-10 stopni na plusie kiedy ustawi臋 22oC w climatronicu grzeje strasznie, nie ma r贸偶nicy mi臋dzy 22 a 29.
Teraz kiedy jest -10oC i na wst臋pie ustawiam 28oC kiedy si臋 robi gor膮co, zmniejszaj膮c czu膰 du偶o r贸偶nic臋 w temperaturze powietrza. Pisz臋 tu o trybie manualnym.

G贸ra

PostNapisane: 7 sty 2017, o 12:59 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 6 gru 2016, o 21:12
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
proszek napisa艂(a):
Dzi臋ki za podpowiedz.
No w trybie "Econ" auto grzeje i to nawet ostro przy 23,24 stopniach jak si臋 ustawi. Wi臋c nie wiem czy nagrzewnica jest do wymiany. Wiem ju偶 偶e aby podpi膮膰 nowy panel musz臋 mie膰 kompa bo kod trzeba wprowadzi膰. I ten panel te偶 wyszed艂 w kompie przy pierwszym pod艂膮czeniu

Podmienia艂em u siebie i nic z kompem nie musia艂em kombinowa膰.

G贸ra

PostNapisane: 28 lut 2017, o 22:24 

Witam ponownie.
Jeszcze walcz臋 z t膮 klimatyzacj膮. Pytanko jedno czy jet to normalne 偶e jedna z rurek od klimy jest oszroniona?? Bo jako艣 poprzednie lata jak by艂o ok nie zwr贸ci艂em na to uwagi zim膮. A je艣li nie jest to normalne to co mo偶e by膰 przyczyn膮? Bo ju偶 czyta艂em, 偶e albo zatkany skraplacz lub ma艂o czynnika. Czy faktycznie czy co艣 jeszcze innego.

G贸ra

PostNapisane: 28 lut 2017, o 23:06 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Zale偶y, istnieje szansa, 偶e w sprzyjaj膮cych warunkach poprawnie dzia艂aj膮cy uk艂ad klimatyzacji b臋dzie mie膰 jedn膮 rurk臋 lekko oszronion膮 (lekko to nie znaczy, 偶e masz tam 1cm 艣niegu, a jedynie lekko zmatowia艂膮 przez szron rurk臋).

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: