Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 maja 2017, o 09:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
 Tytu艂: Wspomaganie
PostNapisane: 29 gru 2016, o 03:18 

Imi臋: Marcin
Do艂膮czy艂(a): 29 gru 2016, o 02:55
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Witam od niedawna jestem w posiadaniu Skody Superb I 2.8 v6 z 2008 roku od czterech lat jest ona w naszej rodzinie kupi艂em go od mojego ojca. Od zawsze by艂 problem ze wspomaganiem ojciec si臋 przyzwyczai艂 ale ja nie mog臋 wspomaganie po prostu chodzi ci臋偶ko 艂apy bol膮 ;) ale wspomaganie jest mo偶na na postoju kr臋ci膰. Pompa by艂a oddana do sprawdzenia zosta艂a odes艂ana z informacj膮 ze jest sprawna. jeden mechanik powiedzia艂: "na maglownicy jest czujnik kt贸ry jak si臋 uszkodzi to blokuje wspomaganie do po艂owy tak jak by艣my jechali powy偶ej 100km/h" wi臋c zostawi艂am mu samoch贸d na ca艂y dzie艅 i nie zlokalizowa艂 takiego czujnika w moim samochodzie. Wcze艣niej je藕dzi艂em lagun膮 II 3.0 v6 2003 i w niej wspomaganie by艂o cudowne jednym paluszkiem na postoju. Niestety nie zam nikogo kto by mia艂 superb i nie mog臋 por贸wna膰 tego wspomagania ale i tak niewierze 偶eby to by艂a normalna praca wspomagania. uda艂o mi si臋 sprawdzi膰 w passacie b6 2005 oraz w audi A6 C5 (nie pami臋tam rocznika) i w tych samochodach wspomaganie jest bajka. Czym tkwi problem? Prosz臋 o jakie艣 wskaz贸wk臋 lub pomys艂.
Z g贸ry bardzo dzi臋kuje
Marcin

G贸ra

G贸ra
 Tytu艂: Re: Wspomaganie
PostNapisane: 29 gru 2016, o 22:14 

Do艂膮czy艂(a): 9 pa藕 2016, o 22:21
ja tylko Ci powiem, 偶e mam ten sam model z tego samego roku i kierownica chodzi tak, 偶e na postoju mog臋 swobodnie kr臋ci膰 do oporu w lewo i w prawo - ale nie wiem na ile Ci to pomo偶e :)

G贸ra

PostNapisane: 29 gru 2016, o 23:25 

No u mnie to chyba swobodnie nie jest w por贸wnaniu z na przyk艂ad lagun膮 II a sk膮d jeste艣? je艣li mo偶na wiedzie膰 ;)

G贸ra

PostNapisane: 30 gru 2016, o 22:59 

Do艂膮czy艂(a): 22 kwi 2016, o 21:56
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Generalnie passat b6 ma du偶o wi臋ksze w mojej opinii wspomaganie ni偶 superb, aczkolwiek nie mog臋 twierdzi膰 偶e wspomaganie w superbie jest s艂abe, mozna spokojnie palcami kr臋ci膰 kierownic膮.

G贸ra

PostNapisane: 31 gru 2016, o 12:39 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
A jakie masz ko艂a na superbie?

G贸ra

PostNapisane: 31 gru 2016, o 13:48 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Nie jestem pewien ale Passat B6 a napewno O2 fl ma wspomaganie hydroelektromechaniczne ( pompa elektryczna na przek艂adni) a S1 ma klasyczn膮 hydraulik臋 nap臋dzana z paska.

Wys艂ane z mojego D6603 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 31 gru 2016, o 13:57 

Imi臋: Darek
Do艂膮czy艂(a): 24 gru 2016, o 23:22
Samoch贸d: Superb III combi
Prawie napewno nie wiem czy od pocz膮tku produkcji ale O2 S2 VW B7 Gv maj膮 elektrohydraulicze wspomaganie

Obrazek

Zf teraz bosch K S01 000 746

I por贸wnywanie 偶e w B7 chodzi paluszkiem a S1 ci臋偶ko nie ma sensu bo to inne rozwi膮zania.

Ale 偶e a偶 r臋ce bol膮 to co艣 nie tak.

Patrzy艂em w katalogu tw贸j 2.8 ma zwyk艂a pomp臋 i 2 rodzaje przek艂adni zwyk艂a albo servotronic ( zwyk艂a nie ma 偶adnych czujnik贸w cho膰 nie wykluczone 偶e na uk艂adzie jest jaki艣 dodatkowy zaw贸r lub czujnik a servotronic ju偶 ma jak na foto

Obrazek

Wys艂ane z mojego D6603 przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

PostNapisane: 31 gru 2016, o 18:25 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Pisa艂e艣 偶e wspomaganie ci臋偶ko pracuje od pocz膮tku. Pompa wspomagania nie wydaje 偶adnych dziwnych d藕wi臋k贸w? Lekkie buczenie przy maksymalnym skr臋cie k贸艂 - zaw贸r ci艣nieniowy si臋 wtedy otwiera? Mo偶e poprzedni w艂a艣ciciel za bardzo skr臋ci艂 艣rub臋 regulacyjn膮 na przek艂adni i dlatego ci臋偶ko pracuje.

G贸ra

PostNapisane: 31 gru 2016, o 19:49 

Jakby艣 by艂 gdzie艣 z okolic Wroc艂awia/Wa艂brzycha to mo偶emy si臋 dogada膰, 偶eby艣 zobaczy艂 jak wspomaganie w superbie powinno dzia艂a膰.

G贸ra

PostNapisane: 1 sty 2017, o 19:32 

ko艂a mam zima 16" i 18" lato ko艂a nic tu nie zmieniaj膮. pompa wydaje d藕wi臋k dopiero przy maksymalnym skr臋ceniu ku艂 ale trzeba dociska膰 kierownic膮 do ko艅ca wtedy zaczyna lekko bucze膰. podczas normalnego kr臋cenia nie wydaje d藕wi臋k贸w. Tak jak pisa艂em wcze艣niej pompa zosta艂a wys艂ana do regeneracji nie zosta艂a naprawiona poniewa偶 by艂a sprawna. do Wroc艂awia mam kawa艂ek drogi jestem z okolic Koszalina (D膮bki) ale dzi臋kuje za propozycje ;) narazie spr贸buje przep艂uka膰 ca艂y uk艂ad i zobaczymy czy to pomoze. Jaki olej b臋dzie najlepszy? i ile go potrzeba?

G贸ra

PostNapisane: 2 sty 2017, o 22:37 

Dosz艂a jeszcze jedna ciekawostka: sprawdzi艂em olej w uk艂adnie i ma kolor czerwony a wyczyta艂em ze powinien by膰 zielony. Ciekawe kto by艂 taki m膮dry i to zala艂 (mo偶e poprzedni w艂a艣ciciel 4 lata temu albo mechanik kt贸ry wci膮ga艂 pomp臋 i dawa艂 j膮 do sprawdzenia by艂o to oko艂o 2 lata temu) i teraz ciekawe czy ten olej nie zabi艂 na przyk艂ad przek艂adni? jak mog臋 to sprawdzi膰? kupi艂em dzisiaj olej 2 litry febi mineralny zielony do przep艂ukania uk艂adu i febi 1 litr zielony syntetyczny jako olej w艂a艣ciwy (tak doradzi艂 sprzedawca) czy dobrze doradzi艂?

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2017, o 00:21 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Nie znam si臋, ale z tego co wiem, to mineralny ma wi臋ksz膮 lepko艣膰 od syntetycznego, wi臋c jak mineralny mia艂by cokolwiek wyp艂uka膰? Taka moja pierwsza rozkmnika, mo偶e kto艣 wyt艂umaczy mi to, bo mo偶e jest sens w tym :)

G贸ra

PostNapisane: 3 sty 2017, o 10:29 

Imi臋: Jarek
Do艂膮czy艂(a): 3 maja 2013, o 20:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
W passatach cz臋sto by艂y problemy po zmieszaniu oleju mineralnego z syntetycznym w uk艂adzie wspomagania.

G贸ra

PostNapisane: 4 sty 2017, o 14:56 

Generalnie powinien by膰 zielony p艂yn febi, ale jak dobrze pami臋tam to jest jaki艣 zamiennik kt贸ry jest czerwony ale nie pami臋tam ju偶 jakiego producenta. U siebie te偶 mam zalany czerwony przez jakiego艣 poprzedniego w艂a艣ciciela ale problemu 偶adnego nie ma.

G贸ra

PostNapisane: 11 sty 2017, o 00:48 

Na razie przep艂uka艂em uk艂ad dwukrotnie olejem mineralnym febi jest lepiej ale to jeszcze nie to, przejecha艂em od zmiany dopiero 30 kilometr贸w a olej ju偶 jest lekko ciemny, doci膮gn臋 do 100 kilometr贸w i przep艂ucze dwukrotnie oryginalnym olejem kt贸ry kupi艂em w ASO. Z feb syntetycznym dam sobie spok贸j, nie b臋d臋 ryzykowa艂 :) W oleju nie wida膰 偶adnych metalowych opi艂ek, specjalnie do starego oleju wrzuci艂em magnes neodymowy nic si臋 nie przyklei艂o. Filterek tez ca艂kiem dobrym stanie, by艂 tylko jaki艣 br膮zowy osad.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 16 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: