emission workshop

sławek1978
Posty: 8
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:02
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

emission workshop

Post autor: sławek1978 »

Witam mam problem odnośnie komunikatu emission workshop i kontrolki check odkad zakupiłem auto borykam się z tym problemem i nikt nie jest w stanie poradzić sobie z tym.Zaczęło się od tego że był zapchany filtr dpf więc usunąłem go programowo komunikat o filtrze znikł moc wróciła do normy ale kontrolka i komunikat emission workshop niestety nie.Wyłączałem również egr lecz też nie pomogło błędy odczytane vagiem to 00143 czyli zawór regulacji tłumienia prawego amortyzatora nie wiadomo skąd w ogóle jest ten błąd ale nie ma on nic wspólnego z komunikatem w tytule.Dodam że bywało po skasowaniu błędu nie pojawiał się przez tydzień czasu jednak teraz jest to sukcesywnie i regularnie tzn dziś skasuje jutro będzie ok cały dzień i dopiero pojutrze wróci już po samym włączeniu zapłonu i tak w kółko.Nie mam pojęcia już co zrobić z tym proszę o pomoc
Pozdrawiam
sławek1978
Posty: 8
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:02
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: emission workshop

Post autor: sławek1978 »

Czy nikt nie jest w stanie mi pomóc ????
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: emission workshop

Post autor: kamracik »

Jeśli pozbyłeś się DPF to zakładam, że takie hocki klocki się tam mogą dziać, że nikt nawet nie próbuje się podjąć diagnozy na odległość. Inna sprawa to, że względnie nie dużo jest tutaj użytkowników SI. Spróbuj zadać to samo pytanie na forum Passata B5 (bliźniacza konstrukcja do Twojego auta).
sławek1978
Posty: 8
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:02
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: emission workshop

Post autor: sławek1978 »

Dzięki bardzo za odpowiedź ;) ale bardzo chciałbym się z tym uporać bo chcę sprzedać autko a chciałbym to zrobić aby było dobrze do sprzedaży ;)
Awatar użytkownika
mirage87
Posty: 15
Rejestracja: 25 maja 2015, o 01:42
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: GDA

Re: emission workshop

Post autor: mirage87 »

Traci moc ? turbina nie przeładowuje ? u mnie tez takowy blad zawital czyszczenie turbiny i mam sw spokoj ;)
sławek1978
Posty: 8
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:02
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: emission workshop

Post autor: sławek1978 »

Witam tak wcześniej przeładowywało ale rozebrałem turbinę wyczyściłem teraz nie ma już przyładowania ale błąd jest nadal
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirage87
Posty: 15
Rejestracja: 25 maja 2015, o 01:42
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: GDA

Re: emission workshop

Post autor: mirage87 »

Niestety nie jestem alfa i omega jeśli chodzi o motoryzacje :) u mnie pomogło czyszczenie turbiny.
Z tego co wiem to jeszcze może być wina EGR'u tylko z tego co kolega pisał na samym początku DPF usunięty egr wyłączony ... Ja na kolegi miejscu pojechałbym do magika który wycinał DPF możliwe ze coś przekombinował.
Od siebie dodam ze jeżeli kolega jest z trójmiasta polecam zajrzeć do Tune-Up nie raz tam ogarniali moje autko :)
Plus zajrzeć na forum VW bo jak Kamracik napisał SuperB to jest Passat :)
sławek1978
Posty: 8
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:02
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: emission workshop

Post autor: sławek1978 »

Witam byłem już u tego magika i stwierdził że dpf jest wyłączony dobrze i na pewno nie będzie to ta przyczyna ,przypomniało mi się też teraz że jak kupowałem auto to sprzedający zapewniał mnie że ta kontrolka świeci dlatego że poduszka silnika jest wymieniona na zwykłą bez czujnika i dlatego tak jest.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maciejm
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2013, o 08:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: londyn

Re: emission workshop

Post autor: Maciejm »

Zrób scan jeszcze raz i zobacz jakie masz błędy
ODPOWIEDZ