Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania szyb

Awatar użytkownika
kulkowy
Posty: 25
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 17:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania

Post autor: kulkowy »

Mej pisze:
kulkowy pisze: nie działa mi tempomat... ktoś z Was wie czemu tak sie dzieje? Wróciłem to owego elektryka i powiedział mi, że niestety, to nie zależy od modułu komfortu tylko od sterownika przy komputerze samochodu. Czy to prawda?
Sprawdź czy w ECU silnika nie siedzi jakiś błąd, szczególnie dotyczący czujnika świateł stopu lub pedału sprzęgła. Takie są statystycznie najczęstsze powody niesprawnego tempomatu, co oczywiście nie znaczy, że u Ciebie też tak będzie.
ale to muszę podłączyć pod VAGa, tak? Sorry, ale jestem mega zielony :? :?

a odnośnie tej wody, to Pan ze SPA dla aut mi powiedział, że pod komputerem może lecieć. Czy jest taka możliwość?
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania

Post autor: Mej »

kulkowy pisze:
Mej pisze:
kulkowy pisze: nie działa mi tempomat... ktoś z Was wie czemu tak sie dzieje? Wróciłem to owego elektryka i powiedział mi, że niestety, to nie zależy od modułu komfortu tylko od sterownika przy komputerze samochodu. Czy to prawda?
Sprawdź czy w ECU silnika nie siedzi jakiś błąd, szczególnie dotyczący czujnika świateł stopu lub pedału sprzęgła. Takie są statystycznie najczęstsze powody niesprawnego tempomatu, co oczywiście nie znaczy, że u Ciebie też tak będzie.
ale to muszę podłączyć pod VAGa, tak?
Tak. I odczytać pamięć usterek w sterowniku silnika (czyli w ECU), oraz (koniecznie) sprawdzić działanie obu czujników w blokach wartości mierzonych.
Zdarza się na przykład, że (przy walniętym czujniku) ECU rozpoznaje non-stop wciśnięty pedał sprzęgła lub hamulca ale uznaje ten sygnał za prawidłowy, a nie jako uszkodzenie czujnika i wtedy właśnie nie ma żadnych błędów jednak tempomat się nie aktywuje (z oczywistych powodów).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kulkowy
Posty: 25
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 17:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania

Post autor: kulkowy »

a więc drodzy koledzy uporałem się z tym wszystkim. okazało się, że woda jednak uszkodziła moduł komfortu i trzeba było go wymienić. tak jak napisałem to wcześniej wymienił instalacje, moduł do tego jak się później okazało to pod fotelem kierowcy stało ponad 5cm wody. pod nogami pasażera z tyłu około 2cm. udało się to wylać, ale trzeba było wyciągnać całą "wykładzinę" i ją porządnie wysuszyć... leciało jak z gąbki i tylko się cieszę, że nie zgniła i nie zaczęło śmierdzieć :) sam koszt suszenia (rozebranie całego środka, wysuszenie 2 dniowe i złożenie do kupy) kosztowało mnie 600PLN plus ta wymiana modułu 300PLN, ale przynajmniej znalazłem winowajce tego spektaklu... Sprawdzałem tak jak mi polecaliście odpływy pod aku i serwo, ale tam było ok. Sam osobiście sprawdziłem i nic tam nie było. Nawet jednego listka. Pofatygowałem się i nawet kompa wyciągnąłem, żeby zobaczyć czy tam nie leci... Niestety słaby strzał... Jak auto było rozebrane to stwierdziłem, że "zaleje" komore i zobacze którędy woda płynie. Okazało się, że jak montowałem światła dzienne to nie miałem się jak przebić do bezpieczników to chciałem jak najmniejszą linią oporu i przebiłem się przez tą gumkę od linki do otwierania maski. Okazało się, że owa gumka zsunęła się z blachy (czego wcześniej nie zauważyłem) i tamtędy skubana leciała. Byłem w szoku, że przez miesiąc-półtora naleciało tyle wody, ale jednak mycie karcherem (przynajmniej raz na dwa dni) i ostatnie ulewy okazały się silniejsze... Teraz już wszystko mam na miejscu, gumkę wymieniłem na nową i mam spokój. A przynajmniej mi się tak wydaje :) Póki co nic się nie dzieje :)
Awatar użytkownika
Santiago92
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 10:12
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania

Post autor: Santiago92 »

Ja miałem podobnie, ta gumka-przelotka mi w ogóle wypadła, to wsadziłem ją spowrotem i zakleiłem silikonem dekarskim. Tylko nie pocieszę Cię, ale jeszcze jest jedno miejsce, którędy leci woda do środka :? Po większych ulewach obserwuj, czy pod głośnikiem kierowcy nie masz strużki wody albo zacieku, bo ja jeszcze tam u siebie zlokalizowałem problem. Ogólnie, to bardzo dużo Cię skroili :)
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie sport. Ponadto baza danych klubów sportów walki oraz trenerów.
Awatar użytkownika
kulkowy
Posty: 25
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 17:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania

Post autor: kulkowy »

s-e-b-e-b pisze:No to światła dzienne wyniosły Cię 900 pln....troche drogo :)
900 + 160PLN za same dzienne :( mega drogo...
Santiago92 pisze:Ja miałem podobnie, ta gumka-przelotka mi w ogóle wypadła, to wsadziłem ją spowrotem i zakleiłem silikonem dekarskim. Tylko nie pocieszę Cię, ale jeszcze jest jedno miejsce, którędy leci woda do środka Po większych ulewach obserwuj, czy pod głośnikiem kierowcy nie masz strużki wody albo zacieku, bo ja jeszcze tam u siebie zlokalizowałem problem. Ogólnie, to bardzo dużo Cię skroili
będę obserwował :) aczkolwiek nie wiem w którym miejscu dokładnie ma się to dziać :P mógłbyś coś więcej?
Awatar użytkownika
Santiago92
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 10:12
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania

Post autor: Santiago92 »

Normalnie na plastiku progowym, pod obudową głośnika w drzwiach pasażera - będzie widoczne bez żadnego rozbierania. Początkowo nie miałem tego problemu, ale po którymś deszczu zauważyłem taką strużkę, a jak trochę to rozsunąłem (nie rozpinałem), to zauważyłem trochę wody.

Jest to dość powszechny problem, bo dotyczył kilku osób, z którymi się konsultowałem.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie sport. Ponadto baza danych klubów sportów walki oraz trenerów.
Awatar użytkownika
kulkowy
Posty: 25
Rejestracja: 7 wrz 2016, o 17:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: Brak oświetlenia wnętrza, centralki z pilota,otwierania

Post autor: kulkowy »

póki co są mrozy u mnie i nie mam jak sprawdzić, ale jak spadnie deszcz to sprawdzę i dam Ci znać czy u mnie też będzie taki problem ;p

EDIT:
no tak jak myślałem... Niestety też tam cieknie :( teraz tylko poczekać, aż przestanie padać i zacząć to robić. a jak Ty sobie z tym poradziłeś?
ODPOWIEDZ