Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Awatar użytkownika
Santiago92
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 10:12
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: Santiago92 »

Od niedawna jestem posiadaczem Superb pierwszej generacji, a dodatkowo nie mam ducha majsterkowicza, więc potrzebuję rady. Ostatnio sobie sprawdzałem (zanim zacząłem w necie szukać) czy wszystkie bezpieczniki są działające. Tak też było. Jednak po tej zabawie zgasła mi górna część wyświetlacza komputera pokładowego (wszystko w te same miejsca włożone i prawidłowo dociśnięte), czyli idąc od dołu - trzecia (wskazania skrzyni, prędkość i tej trzeciej nie mam). Wyczytałem, że tam powinna być wyświetlana stacja radiowa/utwór CD, które miałem ustawione na jakąś stację "krzak" i się nie zmieniała. Dodatkowo, z tego co wiem, a może źle wiem, powinny na tej części wyświetlać się również sygnały o niedomkniętych drzwiach czy bagażniku, czego wcześniej też nie odnotowałem. Tu sobie pozwolę powtórzyć, że ta część wcześniej wyświetlała, ale najprawdopodobniej nieprawidłowe rzeczy. Po przeczytaniu forum doszedłem również do wniosku, że mam problem z modułem komfortu, z którym powalczę w piątek, ponieważ nie mam żadnego oświetlenia w środku, czy ten szwankujący komputer może być tym spowodowany? Jeżeli nie, to czy ktoś z Was się z tym spotkał i może trochę ukierunkować moje poszukiwania na coś konkretnego?

I jeszcze mam takie luźne pytanie, a może i nie luźne. Podczas odpalenia radia cały czas "coś" pracuje za schowkiem pasażera, nie mogę dojść co to jest, chodzą jakieś trybiki, coś tam sobie stuka, działa sobie tam jakaś elektronika. Nie wiem co to, nie wiem po co to, a tylko mnie irytuje ten dźwięk. Jakieś sugestie?

Z góry dzięki za pomoc!
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie sport. Ponadto baza danych klubów sportów walki oraz trenerów.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: njangu »

Santiago92 pisze:jestem posiadaczem Superb pierwszej generacji, a dodatkowo nie mam ducha majsterkowicza
Uuuu to przeje...ne ;)
just kidding, nie przejmuj się, wszystko przed Tobą. Superb SI to bardzo ciekawe, a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie - zaskakujące auto, przy którym nie sposób się nudzić :lol:
Santiago92 pisze:Podczas odpalenia radia cały czas "coś" pracuje za schowkiem pasażera
Pewnie silniczki klap/przepustnic na kanałach wentylacyjnych próbują się "doregulować" do żądanego położenia.
Awatar użytkownika
Santiago92
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 10:12
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: Santiago92 »

Znaczy wiesz, trochę już tam w nim grzebałem, ale jakoś głębiej się dokopywać nie chciałem.

Co do odgłosów: jak sobie z tym czymś poradzić? O ile radio gra, to ja tego nie słyszę, ale jak jest chwila ciszy, to dźwięk jest mega irytujący.

A coś na temat zależności komputera z modułem jesteś w stanie mi podpowiedzieć?
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie sport. Ponadto baza danych klubów sportów walki oraz trenerów.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: njangu »

Z odglosami silniczkow nauczyłem się żyć, można próbować czyścić silniczki, jeśli któryś ma błąd pod VAGiem. Z kompem nie pomogę - ja mam licznik bez FISa, czy też maxiDota więc nie wiem co i jak się tam powinno wyświetlać. Brak oświetlenia wnętrza może być wynikiem przegnicia kabli w lewym progu/zalania modułu komfortu pod fotelem kierowcy. Zdejmij stopkę, plastiki w progu od str. kierowcy, podnieś wykładzinę pod kierowcą - będziesz mądrzejszy.
Awatar użytkownika
Santiago92
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 10:12
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: Santiago92 »

Ostatecznie wyszło mi, że radio nie ma komunikacji z komputerem, a jedyne błędy na kompie, jakie i wyskoczyły, to wszystkie związane z modułem. Moduł był wilgotny, a odpływy zatkane. Póki co odetkałem wszystkie odpływy i na dniach wezmę się za sprawdzenie wiązki i suszenie modułu.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie sport. Ponadto baza danych klubów sportów walki oraz trenerów.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: njangu »

No, z tą wodą, to faktycznie konstruktorzy się nie popisali.
Mam furę od ubiegłego grudnia i uszczelniałem już:
1. komputer w podszybiu
2. nowa z ASO obudowa filtra pyłkowego + uszczelnienie bitumiczne
3. uszczelnione blachy wszystkich drzwi
4. wymienione wszystkie zaślepki w podwoziu
5. ostatnio uszczelniona przelotka wiązki elektrycznej drzwi przedniego pasażera
6. odpływ z klimy sprawdzony - szczelny
7. odetkane wszystkie odpływy w podszybiu
Po wczorajszych deszczach czujniki parkowania zwariowały :| pewnie znów pod spodem jest mokro... tylko skąd teraz
alisowski
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2014, o 13:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: alisowski »

Witam,

Chętnie podepnę się pod temat. Jestem po poważnym zalaniu. Większość działa ale FIS nie pokazuje radia oraz nie działa mi klapa bagażnika. Może ktoś na forum posiada rozpiskę okablowania modułu komfortu?

Co do odgłosów silniczka też nauczyłem się z tym żyć. Jedna z klapek nawiewu pokazuje mi błąd.

@njangu, widzę, że komplet zaliczony. Zalało Cię czy w porę się zorientowałeś?
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: lukkasiasty »

W jakim sensie nie działa Ci klapa bagażnika? Zamek i mikrostyk już sprawdziłeś? Co do radia to może któraś wtyczka w radiu nie styka.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: njangu »

alisowski pisze:Witam,
@njangu, widzę, że komplet zaliczony. Zalało Cię czy w porę się zorientowałeś?
W aucie niby sucho, pod filc jeszcze nie zaglądałem. Tydzień temu, (po miesiącu jazdy bez plastików progowych, doszczelnianiu i patrzeniu na bieżąco czy coś nie cieknie) stwierdziłem że chyba jest już ok i założyłem plastiki.
Aż boję się demontować i sprawdzać co pod filcem piszczy.
Im mniej wiesz, tym mniej się denerwujesz :lol:
Ale w weekend nie będzie zmiłuj :(
alisowski
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2014, o 13:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Kraków

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: alisowski »

lukkasiasty pisze:W jakim sensie nie działa Ci klapa bagażnika? Zamek i mikrostyk już sprawdziłeś? Co do radia to może któraś wtyczka w radiu nie styka.
Zamek był wymianiany bo na krótko też nie działał. Styk działa bo pokazuje na FIS. Dlatego interesują mnie schematy, żeby wiedzieć co i jak jest podpięte pod moduł komfortu.
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Komputer pokładowy - brak części wskazań.

Post autor: lukkasiasty »

Na pewno wiązka przewodów idzie pod wykładziną z tyłu za fotelem kierowcy, jeżeli masz takie problemy to przyglądnąłbym się tamtej wiązce.
ODPOWIEDZ