[s1] popielniczka - domykanie

Mateusz
Posty: 14
Rejestracja: 7 maja 2011, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Chrzanów

[s1] popielniczka - domykanie

Post autor: Mateusz »

Mam problem z popielniczką a raczej z jej zamykaniem. popielniczka się nie domyka a nawet jeśli się domknie to zamykanie nie trzyma...

Słyszałem że to problem "seryjny" i da się to rozwiązać ale nie wiem jak się do tego zabrać.
grogi
Posty: 1
Rejestracja: 24 lis 2011, o 22:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Cork City

Re: [s1] popielniczka - domykanie

Post autor: grogi »

Mechanizm domykania jest dość lichy, cała popielniczka jest trzymana przez malutki kawałek plastiku 2x2mm...

a) Demontaż popielniczki - popielniczka zamontowana jest na trzy torxy. Dwa pod osłoną lewarka biegów (trzeba pociągnąć do góry ten plastik, jest na zaczepy), a jeden przy górnej krawędzi
b) Jak masz wszystko w ręku, to zobaczysz z lewej strony mechanizm domykania. Albo ulamał się wieheisster, albo prowadnica zamontowana do boku obuwody ma ubytki.

Ja u siebie miałem oba przypadki :D Ubytki w prowadnicy uzupełniłem epoksydowym klejem dwuskładnikowym a potem doszlifowałem pilnikiem... A wypust zrobiłem na nowo, też klejem, ale z metalowym kawałkiem drutu jako rdzeń.
Krystiangd
Posty: 12
Rejestracja: 21 paź 2012, o 19:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 170KM
Imię: Krystian
Lokalizacja: Gdańśk

Re: [s1] popielniczka - domykanie

Post autor: Krystiangd »

Witam,

Ja dzisiaj wymieniałem seryjną "czarną" na drewno. Okazało się, że nie pasuje... klapka haczy o ramkę radia, trzeba będzie pewnie spasować albo improwizować:)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: [s1] popielniczka - domykanie

Post autor: sjak »

To już rozumiesz tych, którzy po awarii/zapełnieniu popielniczki wymieniają auto :mrgreen: :lol:
ODPOWIEDZ