AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: njangu »

Hej mam pytanko,
Mam S1 AWX od ponad pół roku. Generalnie jestem zadowolony.
Nurtuje mnie tylko jedna rzecz.
Wcześniej miałem małe SEATy: Ibizę i Cordobę. Oba w dieslach 90KM (silniki AHU, jednomas, brak VNT itp) chipowane na 115KM w dawnym mrmotors.
W obu tych samochodach samo odpuszczenie sprzęgła powodowało że samochody rwały do przodu jak złe....
Ciężko było je zdławić na 1-ce czy dwójce. Dodanie gazu przy starcie powodowało znacznie większe przyśpieszenie u dołu (na pierwszych dwóch biegach) niż teraz w Superbie.
Wydaje mi się że Superb jest raczej zdrowy tzn. powyżej 1700obr/min hula znacznie bardziej niż seaty (najszybciej zagranicą jechał 220km/h i raczej był jeszcze zapas). Ale u dołu jest, mam wrażenie, znacznie słabszy od obu seatów - wiadomo jest cięższy, ale 130KM i 280Nm powinno robić robotę, a tu jak nie dam odpowiednio gazu przy starcie, to mi fura gaśnie.
Nie wiem może sprzęgło mi się kończy, lub za wysoko bierze, trochę swoją drogą ciężko to sprzęgło chodzi.

Jak jest z Waszymi odczuciami? Pytam, bo nie wiem, czy coś mam do roboty w ukł. napędowym/przeniesienia napędu, czy ten typ tak ma (np. wałek turba ma zbyt dużą bezwładność i na dole jest turbo dziura)? Czy tuner może coś na to poradzić? Pisałem w tej sprawie do Witka, ale jak na razie, od miesiąca, odpowiedzi brak.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: Matt »

Mam golfa IV 1.9 po chipie na 183koni i superba 130. Odczucia zupełnie odwrotne od Twoich. Superb nie ma turbodziury, jedzie z naprawdę niskich obrotów. Da się jechać zmieniając biegi przy 1500obr(wiem, dwumas, ale wytłumacz babie). Zmieniając w obu autach biegi przy 1500 obrotów szybciej do 100km/h rozpędziłbym się skodą niż golfem, mimo że przy normalnym przyspieszaniu dzielą je prawie 3 sekundy.
W superbie turbo i sprzęgło jeszcze z fabryki.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: njangu »

Dzięki za odpowiedz. Znaczy coś musi być nie tak, bo mój w jezdzie po mieście wydaje mi się po prostu ciężką krową. Jak się już rozpędzi, jest jak rakieta, ale w jeździe od swiateł do świateł przy zmianie biegów przy 2tys. obr. służbowa octavia w combi 1.9 tdi 105KM objeżdża go jak chce :?
Foton

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: Foton »

NiezLa dyskusja chlopaki:)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: Matt »

Do rakiety to awx'owi sporo brakuje ;)
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: njangu »

s-e-b-e-b pisze:
njangu pisze: służbowa octavia w combi 1.9 tdi 105KM objeżdża go jak chce :?
... nie martw się nie tylko Ciebie objeżdża Octawia :mrgreen:
Czyli że co? Octavka z 2010' która w dowodzie waży 1280kg i ma 105KM powinna, do powiedzmy 100km/h, objeżdżać S1 130KM?
Chodzi o to, że jazda nią na niższych biegach, jest znacznie żwawsza od jazdy moim S1. To normalne? Czy szukać przyczyny u siebie?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: whity »

Znow wpadnie w depresje
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: motogold »

Tak jak Matt pisał,awx dobrze się zbiera od dołu.Może masz zapieczone łopatki w turbo?Może ktoś coś w kompie poprzestawiał?Ja co prawda mam chipa,ale przed też nie narzekałem na dół.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: AWX sprzęgło, moc, przyśpieszenie, odczucia subiektywne

Post autor: njangu »

hmm, łopatki niedawno czyściłem (właściwie to wypolerowałem), to raczej nie łopatki. Teraz z dziurawą chłodnicą walczę, ale jak już wygram, chyba podjadę do Rogala (jak się w końcu uda skontaktować :roll:). Zobaczymy co powie.
Serdeczne dzięki forumowej gawiedzi, za cenne podpowiedzi ;)
Mam jeszcze kumpla w robocie z Superbem w awx-ie, obiecał że da się przejechać żeby porównać, tylko nie mogę coś się doczekać aż nim do pracy przyjedzie.
ODPOWIEDZ