Klapka wlewu paliwa

Awatar użytkownika
Sebson
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2016, o 11:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Konin

Klapka wlewu paliwa

Post autor: Sebson »

Siema , jestem nowy na forum zakupiłem skoda superb 1.8t awt 2002 rok jestem na stacji chce tankować o klapka wlewu paliwa nie chce się otworzyć co z tym zrobić co mogło uledz uszkodzeniu ?? Jeszcze jedno pytanie bo chciałem wymienić olej nie wiem jaki był miałem kupić 10w60 shell syntetyk lecz zobaczyłem nagar w silniku i miałem różne wątpliwości więc zalałam polsyntetyk shell 10w40 niby shell jest dobry czy może zmienić na coś lepszego ?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: pab567 »

Nie podałeś lokalizacji więc nie wiem jaki Ci olej doradzić. Z reguły koledzy z Poznania i okolic leją Wielkopolski a Ci z Torunia i Bydgoszczy - Kujawski :)
Awatar użytkownika
Sebson
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2016, o 11:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Konin

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Sebson »

Dziękuję
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukkasiasty »

Przy wciskaniu przycisku od otwierania klapki slychać cokolwiek czy nic? Żeby dostać się do mechanizmu otwierania klapki trzeba zdjąć prawy boczek w bagażniku. Trzeba sprawdzić czy jest napięcie na zasilaniu tego siłowniczka i jakie ono jest. Być może coś stało się z samym przyciskiem od otwierania klapki wlewu lub z wiązką przewodów zasilających siłownik albo z samym siłownikiem. Co do oleju to tylko syntetyk, najlepiej 5W30/5W40.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2016, o 12:46 przez lukkasiasty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sebson
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2016, o 11:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Konin

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Sebson »

Właśnie nie ma żadnej reakcji ;/
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: lukkasiasty »

No to pozostaje sprawdzić czy jest zasilanie.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5810
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: pab567 »

A lokalizacji nadal nie ma...
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: whity »

Ban
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
skodziarz
Posty: 1500
Rejestracja: 24 gru 2014, o 08:48
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: WY/WPI

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: skodziarz »

A czy klapka po prostu nie jest zaryglowana, bądź ten mechanizm się nie zaciął?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Sebson
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2016, o 11:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Konin

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Sebson »

Dziś spojrzę do niego i dam znać . A co do oleju to marka shell tylko i wyłącznie ale 5w40 czy 10w60 ? PS jak mam troche nagaru to syntetyk nie wypłucze?
Awatar użytkownika
Sebson
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2016, o 11:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Konin

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Sebson »

Sprawa rozwiązana przycisk wlewu nie działa został uszkodzony ... A co do oleju chyba zalewam Shell 5w40
Rabarbarowyciastek
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2015, o 18:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Rabarbarowyciastek »

Sebson pisze:Dziś spojrzę do niego i dam znać . A co do oleju to marka shell tylko i wyłącznie ale 5w40 czy 10w60 ? PS jak mam troche nagaru to syntetyk nie wypłucze?
Ja jestem po zabiegu plukanki Millers i zmiany oleju na Millers 5w40 do tego czyszczenie miski oraz smoka wymiana odm.swiece filtry oraz czyszczenie całego dolotu.turbo po regeneracji szlif kolektora wydechowego.wiadono wszystkie uszczelki wymienione na nowe Po tygodniu użytkowania auta 1000 km juz peklo . moje wnioski są następujące . Auto chodzi cichutko na razie brak wycieków oleju co z góry w większości pseudo druciatrzy było kwitowane jak to zmiana gradacji oleju wszędzie będzie ciekło :) i polecany ulubiony olej Polskich mechaników Castrol :) rób plukanke na rozgrzany silnik najlepiej daj mu w piz... zgas silnik wlej plukanke Millers albo liqui moly przez bagnet uruchom silnik i niech tak chodzi na jałowym 15 min . Gasisz auto zlewasz olej czyszenie michy i smoka i dopiero nowa oliwa. Od razu odp na zbędne pytania. Dlaczego przez bagnet a no dlatego ze masz 100 procent pewności ze pójdzie w olej a nie zostanie w głowicy .
PS . Jak będziesz chciał zakupić pewny olej nie żadne podróbki czy lane z beczki. napisz mi PW to dam Ci namiary do kolegi z innego forum .
Awatar użytkownika
Sebson
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2016, o 11:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Konin

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Sebson »

Ogólnie kupiłem auto z Niemiec i chyba ktoś nie zmieniał oleju bo zatarlo się turbo a co się okazało smok był zajebany nagarem silnik też miał nagar miałem zalać to olejem 10w60 syntetyk ale bałem się i wlałam polsyntetyk A jeśli bym miał lac syntetyk to albo 5w40 albo 10w60 wiem że spoko dla turbo no ale nie wiem co miał lane wleje syntetyk oczyści silnik zatka smok po engine i po turbo ..
Rabarbarowyciastek
Posty: 17
Rejestracja: 26 paź 2015, o 18:39
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Radom

Re: Klapka wlewu paliwa

Post autor: Rabarbarowyciastek »

Plukanka liqui moly albo millers do tego 5w40 Liqui Moly . Millers albo Motul . Zrobisz jak zechcesz .ogólnie podbij na PW bo zaśmiecamy temat :)
ODPOWIEDZ