Skoda Superb 2.5 tdi. Problem z intercoolerem

misiekm
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 12:45
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Łukasz

Skoda Superb 2.5 tdi. Problem z intercoolerem

Post autor: misiekm »

Witam wszystkich,

Mam problem ze swoją Skodą. Mianowicie podczas przyspieszania , usłyszałem świst i strzał jakby pękł jakiś wężyk.
Następnie samochód utracił moc .
Po oględzinach okazało się , że rura doprowadzająca powietrze do Intercoolera odpięła się.
Nie miałem dojścia, aby naprawić usterkę podczas podróży , także starałem się dojechać na resztkach mocy. Po około 50 km wyswietlił sie błąd EGR

Oddałem Skodę do mechanika, który stwierdził że trzeba wyczyścić intercooler. Wyczyszczono intercooler , ale po tej naprawie stwierdzono , że zawór EGR nie działa poprawnie.
Wcześniej , przed tą usterką nie zauwazyłem spadku mocy, kopcenia czy też komputer nie wyświetlił nigdy takiego błędu.

Czy jest możliwe, że przez wadliwy EGR , będzie wypinało mi rure od intercoolera?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Skoda Superb 2.5 tdi. Problem z intercoolerem

Post autor: kamracik »

Nie mam pojęcia, ale pokrętną logiką myśląc, to skoro ludzie zaślepiają EGR i jeżdżą, to nie bardzo to ma wpływ na intercooler.

Zakładałbym raczej, że może intercooler się przytkał (o ile to możliwe), poluzowało się mocowanie węża itd. I po prostu mocowanie puściło, nic nadzwyczajnego. Spadnie kolejny raz to po prostu załóż je ponownie i poszukaj przyczyny.
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoda Superb 2.5 tdi. Problem z intercoolerem

Post autor: Łuki_ssuperb »

EGR nie bedzie przyczyną spadania węża... tak jak pisze kamrat może być to IC zpachany i dlatego spadała
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Skoda Superb 2.5 tdi. Problem z intercoolerem

Post autor: njangu »

Prędzej na odwrót. Jeśli była nieszczelność dolotu, fura mogła dymić ponad stan i w efekcie EGR mógł się zapackac sądzą z wydechu. Ale to proces raczej długotrwały zanim by EGR zasyfiło. Przytkany intercooler mógł spowodować wzrost ciśnienia przed nim, ale przecież jest coś takiego jak filtr powietrza. Jak on się przytkał? Masz olej w dolocie?
misiekm
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 12:45
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Łukasz

Re: Skoda Superb 2.5 tdi. Problem z intercoolerem

Post autor: misiekm »

Okazuje się , że wina leży po stronie zaczepu rury od intercoolera. Podczas wystrzału urwały się zęby od zaczepów.
ODPOWIEDZ