Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

mzawrotniak
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 08:36
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

Post autor: mzawrotniak »

Witajcie!
Pacjent Superb I 1.8 T (AWT).
Mam takie pytanie, a być może problem. Otóż podczas ostatnich upałów zwróciłem uwagę na dziwne działanie klimatyzacji. Kompresor uruchamiał się i wyłączał bardzo często powodując że do kabiny wpadało gorące powietrze przerywane zimnym na kilka sekund.. W końcu całkowicie się wyłączyła klima.. Po wyłączeniu auta i po chwili zapaleniu na postoju - znów działa. Na VAG brak błędów, temperatura wskazywana z czujników na VAG była ponad 100 st (nie ma problemu z termostatem, chodzi ładnie, temperaturę trzyma). Zwróciłem uwagę, że drugi wentylator, elektryczny nie pracuje. Nie udało mi się go zmusić do pracy w żaden sposób i zacząłem się zastanawiać, czy ten wentylator powinien chodzić wraz z włączoną klimatyzacją czy uruchamiać się okresowo? W jakich warunkach? Jak można zdiagnozować jego pracę zanim rozbiorę pół przodu? Palcami da się go obrócić bez oporów..

Proszę o wskazówkę!
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

Post autor: lukkasiasty »

Wentylator po włączeniu klimatyzacji powinien się włączyć na 1 lub 2 bieg, w zależności jak bardzo klima musi schłodzić. Temperatura zdecydowanie za wysoka bo powinno być koło 80 stopni. Mogło się coś stać z wentylatorem lub wentylator nie dostaje sygnału do włączenia się, więc może być to kwestia jakiegoś czujnika/przerwy na przewodzie.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, o 08:01 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
mzawrotniak
Posty: 26
Rejestracja: 1 wrz 2015, o 08:36
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

Post autor: mzawrotniak »

Czyli nie działa.. :/ Teraz pytanie co padło.. No nic, będę szukał, dzięki za pomoc!
wojciu771
Posty: 45
Rejestracja: 28 mar 2011, o 09:23
Samochód: Superb III
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 195/430
Lokalizacja: Kuj-Pom

Re: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

Post autor: wojciu771 »

Albo bezpiecznik wentylatora albo sam wentylator (skończyły się szczotki ).
Skodnik
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2015, o 13:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Wentylator chłodnicy/klimatyzacji

Post autor: Skodnik »

Miałem to samo rok temu u siebie, szczotki się skończyły. Włącz klimę i postukaj w silnik wentylatora, może na chwilę ruszy - wtedy to na 100% szczotki. Możesz też spróbować na krótko, kostkę masz koło zbiorniczka oleju do wspomagania.
ODPOWIEDZ