Przestały działać gniazda zapalniczek

Klosiak
Posty: 35
Rejestracja: 12 mar 2011, o 15:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 179KM/353Nm
Lokalizacja: WPI/WCI

Przestały działać gniazda zapalniczek

Post autor: Klosiak »

Hej,

Mam taki problem. Od pewnego czasu przestały mi działać gniazda zapalniczek w samochodzie. Ładowarki nie działają, zapalniczki się nie dają wcisnąć, podświetlanie nie działa. Problem dotyczy wszystkich gniazd (przód, tył, bagażnik). Sprawdziłem bezpiecznik w skrzynce po lewej stronie deski rozdzielczej (chyba 33 jak dobrze pamiętam) i był przepalony. Wymieniłem na nowy, a gniazda dalej nie działają. Czy jest gdzieś jeszcze kolejny bezpiecznik? Czy raczej razem z bezpiecznikiem sfajczyło się coś przy okazji i stąd brak prądu?

Z góry dzięki za pomoc.
Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przestały działać gniazda zapalniczek

Post autor: Łuki_ssuperb »

Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Przestały działać gniazda zapalniczek

Post autor: kamracik »

Nie ten Superb, ale zasada diagnozowania w sumie identyczna.

Zacznij sprawdzanie od tego czy masz ten prąd pod tym bezpiecznikiem 33 i czy przypadkiem nie upalił Ci się drugi bezpiecznik, może masz zwarcie w instalacji i pali Ci je. Jeśli nie będzie spalony to zobacz czy masz napięcie na wyjściu z tego gniazda bezpiecznika.

Nie wiem jak wygląda schemat instalacji w SI, ale zacznij od tego co napisałem i sukcesywnie przesuwaj się dalej, krok po kroku. A w między czasie może ktoś z SI, da Ci konkretniejszego hinta :)
Klosiak
Posty: 35
Rejestracja: 12 mar 2011, o 15:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 179KM/353Nm
Lokalizacja: WPI/WCI

Re: Przestały działać gniazda zapalniczek

Post autor: Klosiak »

Co do bezpieczników to sprawdzałem dwa. Ten nowy, który włożyłem nie był upalony ale dla pewności włożyłem kolejny i dalej to samo.

No nic...kiedyś znajdę czas to może pobiegam z miernikiem. A teraz czekam. Może ktoś jeszcze miało podobny problem.
Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005
ODPOWIEDZ