pompa vacum czy na pewno ?

makipiotrek
Posty: 4
Rejestracja: 13 cze 2016, o 08:02
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

pompa vacum czy na pewno ?

Post autor: makipiotrek »

Witam, mam problem z moją skodziną, auto zaczyna przerywać ( usterka nasila się z dnia na dzień) podczas mocnego przyspieszania szczegolnie jest to odczuwalne na ciepłym silniku , oraz również jadąc ze stałą prędkościa zdaża mu się poszarpyać ale nie z taką siłą jak podczas przyśpieszania. zauważyłem ze pedał hamulca (skrzynia automat) jest twardy co dzień z rana działa 0-jedynkowo, po odpaleniu auta wystarczy go moze ze 2 razy nacisnać i tez znów jest twardy , przytrzymując go zeby pompa napompowała zchodzi w doł bardzo powoli. wymieniłem przepływomierz myslałem ze to jego winna poszarpywania , jedynie trochę moc mu się poprawiła , szarpanie zostało, jest ono nasilające się, wczesniej było delikatnie i sporadycznie teraz coraz to częściej się zdarza, zwiększyło się jakby fizyczne zuzycie paliwa, na kompie pokazuje ok 8l , a poł baku zaledwie na 300km wiec wychodzi grubo ponad 10l, zauwazyłem tez taką sprawę ze gdy naciskam pedał hamulca na odpalonym to tak jakby ''turbina'' lub inny'' wirnik'' ''pompa'' zwiększała swoje oborty bez zwiekszania obrotów silnika ( na początku myslałem ze to wentylatory ale to nie one) dzieje się też tak ze przelaczając z biegu "r: lub "d" na "p" też słychac tak jakby większe wirowanie ( obroty "tego wirnika " zwiększaja sie i zaraz ustają ) . Po naciśnieciach hamulca bez uzywania gazu, gdy pedał się zrobił twardy słychac jakby moze ''turbina'', ''wirnik'' ''pompa'' wchodziała na oborty i gdy przytrzymuje pedał i zaczyna robić się powoli miękki jakby obroty "moze trubiny " lub moze tej pompy vacum zchodziły z wysokich na niższych . pompa vacum to 038145208c boscha ,wiec ten felerny kruciec z luka nie chodzi w grę, samochód skoda super avf 130 2004 przebieg ok 285tys .oleje filtry wymienione ok 5 tys temu. też mam takie pytanie bo ta pompa nie jest dostępna z literką ''c" jaki jej mozna zastosować odpowiednik? czy lepiej kupić taka samą uzywkę na allegro( ok 200zł) ? czy zamiennik (550zł) oryginał niby ok 820zł ale nie dostępny na razie ;/ i czy to ta pompa bo komputer nie widzi zadnych błędów :(
Kubus_WPR
Posty: 19
Rejestracja: 15 mar 2016, o 22:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Kuba

Re: pompa vacum czy na pewno ?

Post autor: Kubus_WPR »

Ta literka na pompie z tego co pamietam jest nie istotna, tzn oznacza ona tylko tyle, ze czym blizsza konca alfabetu, tym pozniej pompa byla produkowana. Wiec mozesz wymienic na pompe z takim samym nr i inna literka. Poczytaj w google jest tego pelno. Odlacz przewod od egr, tzn ten wezyk gumowy co jest z gory egr, i zobacz czy jest roznica. Sprawdz tez wszystkie przewody podcisnienia. Co do twardego hamulca zobacz czu nie masz wody w grodzi, tam kolo serwa.
ODPOWIEDZ