Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł.

Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł.

Post autor: njangu »

Hej!
Jak w temacie. Walczę z wodą w aucie po stronie pasażera. Wiem że temat był już ćwiczony przez Was. Dla mnie samochód jak i ten problem to nowość. Proszę o pomoc:
Czytając przedmiotowe wątki zabrałem się za newralgiczne miejsca:
1. Filtr pyłkowy. Wyjąć obudowę filtra bez demontażu podszybia to droga przez mękę(nie wiem jak jest mocowane to podszybie, ale trzyma się mocno jak cholera, więc nie chciałem nic uszkodzić). Śruba pod podszybiem zgrywa MEGA niedostępną. W końcu się udało, ale pocięte ręce będzie wstyd pokazać jutro w robocie :oops: . Trafiłem na zaparciałe uszczelki. Może to tu jest problem. Wysilikonowałem wszystko, ale coś mi mówi że będzie drugie podejście do tematu. Pytanie czy to cholerne podszybie da się jakoś zdjąć bez szyby? Czy jest do niej przyklejone?
https://zapodaj.net/ca118c84ce9bf.jpg.html

2. Pod akumulatorem trafiłem otwór odpływowy, jednak jest on goły. Nie ma tam żadnego węża odpływowego. Co tam jest pod spodem? Czy woda wlewając się w ten otwór ma szanse przedostawać się do wnętrza pojazdu, czy wylewa się poza przedział pasażerski?
https://zapodaj.net/46bf8aacaa251.jpg.html
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2016, o 08:36 przez njangu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, o 06:58 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

elmi_k dzięki bardzo, kolejny raz mi pomagasz. Respect!!!
Żeby wyciągnąć tą obudowę filtra i taką plastikową rynienkę tuż nad nim (ale wciąż pod podszybiem) - musiałem wyginać, wykręcać, podpierać i inne cuda robić z tym podszybiem, i cholerstwo ani trochę się luźne nie zrobiło. Ciągnąć za to nie próbowałem, jeśli problem nie minie po tym co zrobiłem, spróbuję wyjąć to podszybie i kupię nową obudowę filtra.
Same uszczelki wg. ASO/Auto Wimar w przyrodzie nie występują - tylko z całą plastikową obudową. Na necie znalazłem co prawda część 8D0 819 165 B ale to jest chyba tylko ta gąbka (jest na zdjęciu w pierwszym poście) a ta gumowa uszczelka chyba jest dostępna tylko z obudową filtra.
Otwór pod serwem ma taki gumowy króciec kierujący wodę w dół, ale bardzo krótki (może ze dwa centymetry). Był zamulony i go przetkałem (palcem syf poszedł w dół, cholera wie gdzie, bo nic tam nie widać).
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, o 06:58 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

Ok, coś pomodziłem. Muszę teraz przesuszyć furę pod wykładziną, a potem pojadę na myjnie i sprawdzę efekty. Jak będzie się lało będę dalej, to rozbiorę znów wlot powietrza i będę walczył. Jeszcze raz wielkie dzięki elmi_k.
A'propos, żeby całkowicie zdjąć wykładzinę od strony pasażera trzeba wymontować schowek, ewentualnie jakieś plastiki znad nóg pasażera?
Na razie mam wysuszoną stronę kierowcy i zdjęte plastiki progowe i od słupka "A" od str. pasażera, stąd wiem że pasażer siedzi nad warstwą wodonośną :cry: wykładzinę można trochę uchylić od strony progu, ale coś ją trzymie z przodu :?
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

Zabrałem się za wszystko od początku. Wysuszyłem samochód (wykładzinę i podłogę).
Kupiłem w ASO nowe podszybie i nową obudowę filtra pyłkowego (miało w komplecie uszczelki).
https://zapodaj.net/1c8f6213a21b6.jpg.html
Wyjąłem stare podszybie (k..... dwie godziny ściągałem pieprz...ne ramię wycieraczki od strony kierowcy :evil: ciągle mi się ześlizgiwał ściągacz dwuramienny) i starą obudowę filtra i obsilikonowałem s. dekarskim od środka przestrzeń pomiędzy kanałem powietrznym a blachą samochodu. Sądzę że woda nie ma teraz szans dostać się tamtędy.
Założyłem nowe podszybie i tu jest jedno ale.... Jakoś luźno cholerstwo siedzi. Wydaje mi się że ta uszczelka/prowadnica/uchwyt podszybia się chyba wyrobił:
1. Czy wiecie może czy ta uszczelka pod szybą jest osobną częścią? Jaki ma numer katalogowy?
https://zapodaj.net/e8648c4589c03.jpg.html
2. Woda była też od strony kierowcy - znacznie mniej, ale była. Tu nie znalazłem skąd mogło się lać. Brakowało dwóch zaślepek podłogi od spodu - teraz już uzupełnione (oryginały z ASO). Kanały odpływowe pod aku i serwo drożne. Drzwi nie zdradzają objawów trzymania wody. I tu mam pytanie. Jak jest z komputerem? Ma jedno doprowadzenie/odejście kabli czy dwa?. Niestety, jak miałem wszystko na wierzchu nie wpadłem na to żeby rozkręcić plastikowej puszki od kompa. Kable do niego idą od strony silnika. Czy od spodu przypadkiem nie ma jakiegoś przejścia kabli przez puszkę w dół do wewnątrz samochodu? Może tam gdzieś wcieka woda? A może puszka jest od spodu w jakiś sposób mocowana i przez to mocowanie może przeciekać? Nie wiem czy uzupełnienie tych zaślepek podwozia już załatwiło problem czy szukać dalej
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, o 06:59 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

Ułaaa a jednak. Kolejne newralgiczne miejsce... Kolejny raz wielkie dzięki elmi_k
A więc to po to jest ta zaślepka w podszybiu. Dobrze, bo jakbym jeszcze raz musiał zdjąć wycieraczki, to chyba szlag by mnie jasny trafił :lol:
Linkę maski patrzyłem, przelotka wygląda ok, może dla pewności wkleję ją na silikon dekarski.
A ten test drzwi? To rozumiem przy zamkniętych drzwiach? Plastiki progowe out, jedna osoba leje z zewnątrz, a druga od wewnątrz patrzy czy leci, tak?
Czy przy otworzonych na maxa lać od zewnątrz i patrzeć czy zlatuje przez otwory odpływowe, czy spomiędzy blachy na której jest montowany uchwyt szyby, a samymi drzwiami (padnięta uszczelka między blachą, a drzwiami).
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, o 06:59 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: maniek_202 »

Mi właśnie przez drzwi dołem czasami lekko podmaka. Na szczęście woda zatrzymuje się na dywaniku ale i tak coś będę musiał z tym zrobic.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

Witam ponownie,
Próbowałem dziś walczyć z obudową komputera. Chcę uszczelnić miejsce otworu na kable obudowy kompa i karoserii.
Rozkręciłem obudowę komputra, wyjąłem kompa i chciałem wyjąć jego obudowę ale zatrzymałem się na oprawce bezpiecznika 80A której za cholerę nie wiem jak rozebrać. Jeden z przewodów od oprawki idzie w rzeczony otwór, a drugi w komorę silnika do wiązki, więc żeby całkowicie wyjąć obudowę i ją dokładnie uszczelnić muszę jakoś odjąć któryś z przewodów z oprawki. Jak rozłączyć te przewody?
https://zapodaj.net/60716f2da4d9d.jpg.html
Jak wypiąć piny z gniazda bezpiecznika?
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

Hmmm
da się wysilikonować otwór w podszybiu bez rozłączania bezpiecznika świec żarowych
https://zapodaj.net/8ee1924ecdfda.jpg.html
Ale podszybia ni cholery nie mogę ładnie założyć. W szybie w dolnej uszczelce jest ten rowek w który ma wejść wypustka od podszybia. Albo ten otwór w uszczelce jest za szeroki, albo za słabo wciskam wypustkę od podszybia w ten rowek (może tam ma się coś zatrzasnąć i trzeba od spodu trzymać uszczelkę a od góry wciskać na maxa podszybie). Czy podszybie ma się trzymać tylko w tym rowku w uszczelce czy jest jeszcze coś. U mnie w ten rowek wchodzi bardzo lekko i efekt jest taki że podszybie jest luźne...
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 22 lip 2016, o 06:59 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

No to albo mam rozluzowany ten rowek i dlatego podszybie lata, albo za słabo je wciskam i mocowanie nie zatrzaskuje się.
Jutro jeszcze raz spróbuję, jak nie pójdzie to kupię cuś takiego:
http://allegro.pl/listwa-dolna-szyby-pr ... 94293.html
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: whity »

njangu pisze:No to albo mam rozluzowany ten rowek...
...
Przykro nam :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ