Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł.

Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

Ten czarny krążek na zdjęciu zapaćkałem masą uszczelniającą Boll. Nie żałowałem masy. W sumie to krążka w ogóle nie widać. Widać masę :-)
Na razie, po wczorajszych deszczach sucho. Zobaczymy jak będzie po myjni.
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: lukkasiasty »

A to miejsce, które zaznaczyłem na czerwono też uszczelniłeś masą uszczelniającą(mam na myśli między wiązką a tą gumową osłoną), bo u mnie tędy także wdzierała się woda przez wiązkę do bagażnika.

http://imgur.com/Goc7ko7
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: njangu »

lukkasiasty pisze:A to miejsce, które zaznaczyłem na czerwono też uszczelniłeś masą uszczelniającą(mam na myśli między wiązką a tą gumową osłoną), bo u mnie tędy także wdzierała się woda przez wiązkę do bagażnika.
http://imgur.com/Goc7ko7
Ta gumowa osłona to jest moja samoróba. Normalnie to tam jest ziejąca dziura. Od strony drzwi (wewnątrz drzwi) jest krótki peszel/kanał plastikowy (przynajmniej tak widziałem na zdjęciach na internecie) na przewody, który ma chyba nie dopuścić wody z drzwi w przelotkę. W weekend zdejmę blachę z drzwi (już nie mogę się doczekać, wyjmowanie szyby itp :? ), może z tym kanałem coś się stało niedobrego.
Jeśli chodzi o to miejsce które zaznaczyłeś, tak, uszczelniłem je.
lukkasiasty
Posty: 67
Rejestracja: 22 kwie 2016, o 21:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Woda pod siedzeniem pasażera, filtr pyłkowy, otwory odpł

Post autor: lukkasiasty »

Żeby być pewnym, że to kwestia wiązki w drzwiach to polewaj wodą tylko drzwi i patrz czy woda się przedostaje do środka, jeżeli nie to może faktycznie tak jak pisałeś może dostawać się gdzieś indziej. Być może jak lejesz wodę pod ciśnieniem między drzwi a nadkole, to tam gdzieś się przeciska, bo tam przecież wiązka wchodzi do środka auta.
ODPOWIEDZ