Dziwne wibracje

maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Dziwne wibracje

Post autor: maniek_202 »

Dwumase można sprawdzić. Stań na prostej drodze, wrzuć 3 bieg i pomału puszcza sprzęgło, bez dodawania gazu. Ale bardzo deikatnie aż auto samo zacznie ruszać. I jak nie szarpie przy ruszaniu to dwumas jeszcze dobry.
Maskom- kiedy kupiłeś samochód i za jakie pieniądze, że tak na diesla z grupy vag narzekasz? Wiadomo ze jednostka 1.9 będzie klekotała i skrzypiała :] taki urok
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

W styczniu zeszlego roku. Wymienilem dwumase, szklanki, polowe zawieszenia z przodu, i w zeszle wakacje uszczelke pod glowica. Z glowica mialem taki problem ze po zjechaniu do polski czyli jakies 1500 km jechalem non stop okolo 150 km/h i obroty kolo 3 tys i na drugi dzien zaczalem slyszec jakby sie jakies kamyczki przewalaly po zapaleniu i ruszeniu samochode w okolicach radia. Poczytalem i dosEdlem do wniosku ze pojade na serwis i wymienili uszczelke jednak problem nadal czasem wystepowal znajomy mechanik doradzil dolac troszeczke okolo do 1 cm plynu chlodzacego ponad stan i przeszlo. Ostatnio wymienilem chlodnice i byli to samo bulgotanie slychac wiec tez dolalem plynu i przeszlo choc czasem mam wrazenie ze sie to odzywa. Auto jest norweskie wiec nie pytaj o cene bo oni tu maja ceny z kosmosu.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

No mnie to zrazilo do tej marki wczesniej mialem opla astre iii i mazde 3 i prawie nic do nich nie dokladalem ale wiem ze akurat moze ja mam takiego pecha inna superb moze byc identyczna a nie sprawiac problemow.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
maniek_202
Posty: 91
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:54
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Sanok

Re: Dziwne wibracje

Post autor: maniek_202 »

Kurcze to trochę nie trafiłeś z egzemplarzem. Ja swojego mam od września i robie co 3 miesiące regularne zjazdy do polski i z powrotem po 1300km i wymieniałem tylko amortyzatory i sprężyny bo był obniżony jak go kupiłem a ja niestety jeżdżę dość załadowany i tarł bym po ziemi :) ogólnie to mój pierwszy diesel u narazie jestem zadowolony.
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

No i dzisiaj rano po odpaleniu samochodu zadnych wibracji nie bylo stalem w korku i nic potem na stacji tankowalem i tez nic bycieply/zimny silnik wszystko ok nawet ruszylem z tej 3 na samym sprzegle nardzo powoli i tez nie trzeslo wiec teoretychnie dwumasa chyba wporzadku. Wiec zostaje chyba podpiac pod komputer i sprawdzic wtryski albo poduszki silnika ? Czasem jest tez tak ze jak ruszam na lekkim wzniesieniu to cos jakby delikatnie przez ulamek sek zawibrowalo ale jak dodaje gazu i obroty sa pow. 1000 i wtedy puszczam sprzeglo i jeszcze dodaje gazu to jest ok moze tak ma byc. Wczesniej jezdzilem benzyna i moze nie umiem sie do diesla przyzwyczaic jesli chodzi o to ruszanie :p

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Problem wibracji rozwiazany wymienione zostały uszczelniacze pompowtrysków koszt 250 zł z robocizna
karol77727
Posty: 1
Rejestracja: 2 lip 2017, o 11:12
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Łukasz

Re: Dziwne wibracje

Post autor: karol77727 »

Witam podczepie sie pod temat mam skode superb 2009 r greenline 1.9 tdi 105 KM 200 tys km przejechane. U mnie na polsprzegle tzn jak pedal trzymam w polowie bez biegu czuc drgania(jak by sie na sprzegle pod gorke ruszalo) i slychac je spod maski z okolicy sprzegla.. Ma ktos pomysl co to moze byc ?? Biegi wchodza normalnie na luzie samochod chodzi rowno i przy zapalaniu i gaszeniu nie ma zadnych stukow jak by sie 2masa konczyla.. Mial ktos tak kiedys ??
ODPOWIEDZ