Dziwne wibracje

Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Witam mam problem ze swoim superbem silnik 1.9 tdi PD 105 km przebieg 250 000. Rok temu wymienilem caly zestaw sprzegla z kolem dwumasowym gdyz wczesniej ktos zalozyl sztywne i przy ruszaniu wibrowal samochod i bylo to bardzo denerwujace ale dlaczego o tym wspominam. Otoz od jakiegos czasu po odpaleniu samochodu zauwazylem ze auto wpada w dziwne cykliczne wibracje ktore czuc jak sie siedzi w samochodzie. Sa one cykliczne i nie zawsze sie pojawiaja. Czesto po odpaleniu lub po dojechaniu do celu kiedy stoje i czekam zanim turbina sie ochlodzi zeby wylaczyc. Co to moze byc mozliwe zeby nowa dwumasa juz padla ? Czasem sa tez problemy po nocy zwlaszcza przy odpaleniu raz odpala tak szybko ze mam wrazenie ze tylko dotkne kluczyka a on juz jest zapalony a czasem mam tak ze go odpale w przez te 1 czy 2 sekundy tak jakby sie zastanowil i dopiero odpala i obroty sie podnosza z zera jakby z opoznieniem. Mozliwe ze to pompa tandem siada ? Wtrysk czy poduszki skrzyni lub silnika. Czasem tez jest tak ze jak ruszam zwlaszcza jak auto jest zaladowane albo komplet osob to przy ruszaniu tak zawibruje ale moze tez za malo gazu dodaje. Juz sam nie wiem. Dodam ze ostatnio mialem stluczke gosc mi wyjechal i w tyl mu sie wpakowalem nie jakos bardzo ale chlodnica do wymiany byla i wiskoza bo akurat typ mial hak z tylu. Czy ktos wie co moze byc przyczyna ?
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Zapomnialem dodac dzisiaj podczas odpalenia i przejechania 2 km znow pojawily sie te wibracje i gdzies jakby stukot z przodu samochodu ale to trzeba sie dobrE wsluchac i jest on tylko w momencie gdy zaczyna tak wibrowac. Przejechalem ok 15 km samochod sie zagrzal i po ponownym zatrzymaniu sie juz tych wibracji nie bylo. Dwumas chyba by caly czas stukal to moze to jednak ktorys wtrysk daje w kosc albo ta pompa ?
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Dziwne wibracje

Post autor: motogold »

A podłączyłeś do kompa?Zobacz czy masz błędy i wtedy pomyślimy.Dwumas,gdy siada,to wibracje są cały czas.
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Kurde mam problem z komputerem bo jestem za granica w Norwegii a tu nawet za to ze mechanik popatrzy na samochod juz trzeba placic. Bylem jeszcze teraz odpalilem samochod ruszylem nim i znow te wibracje sie pojawily ale mam wrazenie ze jakby uatawaly gdy silnik sie rozgrzeje. Ponadto zauwazylem ze jak na wolnych obrotach ma te 800 rpm to gdy musne noga gaz tak doslownie dotkne i puszcze to dojdzie do 1000 i w momencie gdy wskazuwka spada to jest moment ze tak zatelepie silnikiem.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Tomala
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: tomasz

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Tomala »

Witam,mam podobny problem w SuperB I ,1,9 tdi 130 KM ,na zimnym silniku po odpaleniu silne wibracje przy tym stuk pojedyńczy,kilkanascie sek. i mija można jechać. To nowy nabytek ,więc lekki stresik.Jakieś sugestie....?
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Mijaja te wibracje calkowicie czy po paru sekundak ponownie sie pojawiaja jak u mnie ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Tomala
Posty: 6
Rejestracja: 17 kwie 2016, o 18:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: tomasz

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Tomala »

mijają,ale to pewnie temat na PW
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Juz mam dosc tego samochodu, to poj pierwszy i ostatni diesel tym bardziej z koncernu vag. Co troche cos stuka puka skrzypi i trzeba wymieniac.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Matt »

tylko pojedyncze stuki czy takie?

https://www.youtube.com/watch?v=FefZg4_2zi8
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Nie az takie to nie. A to co dwumasa na tym filmiku ? U mnie te stuki to nie slychac ich na zewnatrz jedynie w srodku w momencie gdy zawibruje i jesli ktos by wsiadl to jak sie dobrze nie wslucha to powie ze nic tu nie stuka.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Matt »

to u góry to dwumasa
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

Ale to jak kolega motogold napisal wydaje mi sie ze dwumasa to chyba by sie caly czas tlukla a nie czasem i cyklicznie. Chyba ?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Matt »

U mnie hałasowała tylko na zimnym i tylko w zimie przy dużych mrozach. Przy mniejszych też, ale jak dzień wcześniej jezdziłem załadowanym autem. Ustawało po przejechaniu się kawałek, czasami samo z siebie. Tej zimy odezwała się chyba dwa razy, filmik jest z lutego 2014.
Maskom202
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2015, o 17:23
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Maskom202 »

A wymieniales juz czy narazie z taka smigasz ? Ja wymienilem niecale 20 tys temu na kompletnie nowy zestaw luka.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Dziwne wibracje

Post autor: Matt »

Nie wymieniałem
ODPOWIEDZ