Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Stanisław
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 11:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Lidzbark

Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: Stanisław »

Czy ktoś wymieniał czujnik abs z przodu w skodzie superb 1 ?
Rad byłbym za wskazówki. Nie mam kanału i nie wiem czy uda się to wykonać samemu ?

Mam jeszcze pytanie, jak wymienić czujnik parkowania prawy tył i gdzie jest podłączony ? Widziałem jakąś skrzyneczke pod fotelem tylnym ale tu znowu mam problem ze zdemontowaniem tylnego siedzenia.
Skode mam od niedawna.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: JanuszSz »

Do wymiany czujnika ABS podchodzisz następująco:
Podnosisz auto,opierasz na podpórce,zdejmujesz koło,zacisk i tarczę hamulcową.Zacisk wieszasz na kawałku drutu na sprężynie zawieszenia,aby przewód hamulcowy nie był naprężony.Odpinasz wtyczkę z czujnika,odkręcasz śrubkę mocującą czujnik.
Potem używając łagodnej perswazji, przy pomocy młotka i wybijaka usuwasz czujnik,bo po dobroci nie wyjdzie.Montaż nowego w odwrotnej kolejności.Przed zamontowaniem nowego wyczyść gniazdo,bo luzu tam nie ma i jeśli zostanie trochę korozji,to nowego nie włożysz.
Obrazek
Stanisław
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 11:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Lidzbark

Re: Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: Stanisław »

Dzięki.
Kupię sprawny i spróbuję, tylko, ze nowe na fotkach mają długi przewód z osłonkami gumowymi a to wskazuje, ze połączenie jest gdzieś w komorze silnika. Jak to jest ?
Stanisław.
Stanisław
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 11:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Lidzbark

Re: Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: Stanisław »

Wymieniłem samodzielnie ale bez zdejmowania zacisku hamulcowego i tarczy hamulcowej czy czegokolwiek. Wystarczyło dla ułatwienia dostępu zdjąć koło. No i niczego się nie odkręca, czujnik jest tylko wciśnięty!
Stanisław
Posty: 7
Rejestracja: 12 kwie 2015, o 11:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Lidzbark

Re: Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: Stanisław »

Tylne czujniki parkowania wymienia się bez zdejmowania zderzaka, tylko z prawej strony należy odkręcić plastykową osłonę, ja to zrobiłem kładąc się na ziemi przy aucie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fzhut
Posty: 17
Rejestracja: 5 lut 2015, o 11:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Toruń

Re: Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: Fzhut »

Witam
Chcę dodać swoje spostrzeżenia z wymiany czujnika.
Zacząć należy od wyjęcia gumowej uszczelki z otworu w nadkolu, wyciągnąć z stamtąd dwie złączki na kablu od czujnika. Uważać żeby same nie wpadły z powrotem do dziury bo nie mam pomysłu jak się je wyciąga po takiej wpadce (ja tymczasowo przypiąłem nowy czujnik do tych złączek).
Następnie wyciągnąć czujnik z mocowania w którym się znajduje.
Odpiąć kabel z kilku mocowań i przepchnąć go przez dziurę (długą i niewygodną czujnik nie przejdzie) w kierunku czujnika.
teraz podmienić mocowanie złączek na stary czujnik żeby nam nie uciekły (nowy trzeba odpiąć i zacząć go przepychać od strony czujnika do góry).
Awatar użytkownika
superbdaro
Posty: 102
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:43
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: superbdaro »

Witam powiedz z jakiego powodu wymieniales czujnik jakie objawy były. Pozdrawiam
Mortoni
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2015, o 17:43
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Imię: Marcin

Re: Jak wymienić czujnk abs ? Lewy przód superb 1,

Post autor: Mortoni »

Witam
Wymiana czujnika jest bezproblemowa jak wcześniej napisano. Wymieniłem, czujnik lewy przód bo tak pokazał komputer. niestety nie pomogło. nadal świeci się kontrolka od ABS i ESP. Czy macie pomysł co może być jeszcze przyczyną?
ODPOWIEDZ