1.8T AWT zgasł w czasie jazdy nie odpala.

wladek1181
Posty: 1
Rejestracja: 15 gru 2015, o 16:10
Samochód: Inny
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

1.8T AWT zgasł w czasie jazdy nie odpala.

Post autor: wladek1181 »

Na początku chciałem się przywitać. Moje autko to nie Superb a Passat B5 ale jest to model pokrewny i silniki w tych autach jeśli chodzi o AWT były identyczne.

Może tu mi ktoś pomoże bo na forum Passata mój temat utknął w martwym punkcie.

W sobotę podczas parkowania auta, auto po prostu zgasło i już nie odpaliło, wyjazd na miasto zakończył się powrotem na sznurku. Po dotarciu do domu podłączyłem VCDS-a i pojawiły się następujące błędy:
17939
17978
16684
16686
16804
17953
Błędy dotyczące katalizatora oraz czujnika wałka miałem wcześniej i z tego powodu nie pojawiał mi się na kokpicie check, mało tego błąd czujnika wałka miałem i na starym silniku więc podejrzewam że problem leży raczej w okablowaniu niż w samym napinaczu. Do reszty błędów podejrzewam przyczyniłem się podczas prób odpalenia.
Po skasowaniu błędów i podładowaniu akumulatora podpiąłem VCDS-a, wykasowałem błędy. Po chwili błąd 17953 powrócił i pomimo kasowania wraca ponownie. Auto jak nie odpalało tak i nie odpala.

Sprawdziłem dwa kanały poprzez VCDS kanał 063 i 060. Na kanale podczas wciskania pedału gazu widać procentową zmianę położenia pedału. Natomiast na kanale 060 wartości się nie zmieniają w czasie wciskania pedału gazu, w przedostatnim oknie wyświetla się jedynka a w ostatnim oknie error. Czyszczenie przepustnicy nic nie dało. Po czyszczeniu przepustnicy doszedł błąd 17972 i 17953. Błędów nie da się wykasować. Dzisiaj kupiłem drugą przepustnicę i jest to samo. W trakcie adaptacji słychać z przepustnicy dziwne chrobotanie jakby coś drżało. Gzie szukać przyczyny? Zasilanie silnika przepustnicy poległo? Dziwne jest to że gdy miernikiem sprawdzałem napięcie pinów zasilających silnik przepustnicy - przy kostce przepustnicy - po przekręceniu kluczyka na moment pojawiło sie napięcie 3.8V a potem znikło. Może tu mi ktoś coś poradzi? Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ