Pytanie o olej

Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Pytanie o olej

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 20:06 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
LGV8V
Posty: 41
Rejestracja: 25 lis 2014, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 161km 335nm

Re: Pytanie o olej

Post autor: LGV8V »

Nie twierdzę że to kiepski olej, ale lepszym wyborem wydaje mi się millers lub motul :)
Jeśli jest możliwość zalania mid saps to raczej warto ponieważ fosfor utwardza metal, tu jest fajnie pokazane http://motoroils.pl/docs/Klasy_ACEA_i_Produkty.pdf
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Pytanie o olej

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 20:06 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Pytanie o olej

Post autor: Matt »

Mam w awx'e większy przebieg od Ciebie, jeżdżę na castrolu 5w30 i nie bierze go wcale. Może castrol to wcale nie taki zły olej? :D
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o olej

Post autor: Camillinhio »

Nie jest to możliwe. Castrol jest ble, leje się Kujawski ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Pytanie o olej

Post autor: Misiek Fisiek »

elmi_k pisze:Jak ma się coś zesrać to choćbyś na turbohiperzajebistym oleju jeździł to Ci nic nie pomoże.
Powinno to być podklejone na górze tego wątku :)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Pytanie o olej

Post autor: pab567 »

Camillinhio pisze:Nie jest to możliwe. Castrol jest ble, leje się Kujawski ;)
Wielkopolski is the best
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Pytanie o olej

Post autor: pab567 »

A na poważnie - Castrol. Z ASO.
LGV8V
Posty: 41
Rejestracja: 25 lis 2014, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 161km 335nm

Re: Pytanie o olej

Post autor: LGV8V »

elmi_k pisze:yhy...super a dlaczego akurat podane są tylko te dwa oleje? Masz problem, zalej najpierw motul a następną wymianę millera a na trzecią jeszcze innego! Jak ma się coś zesrać to choćbyś na turbohiperzajebistym oleju jeździł to Ci nic nie pomoże.

Wybierasz olej jakbyś miał co najmniej całe życie na nim jeździć.
Po prostu chcę by silnik i turbina miały jak najlepszą ochronę przez te 15tyś, nie wiem ile pożyję więc może się okazać że całe życie. :)
Idąc twoim tokiem rozumowania to wszystko jedno czym zaleje. Wiec równie dobrze mogę kupić nasz produkt LOTOS TRAFFIC PRO 505.01 5W40 z formułą Thermal Controll lub Fuchs 5w40 xlt i nie przepłacać.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Pytanie o olej

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 23 lip 2016, o 20:06 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Pytanie o olej

Post autor: Mej »

LGV8V,
Na Lotosie w PL jeżdżą niemal wszystkie Subaru i żyją (szczególnie serwisowane w ASO i absolutnie nie jest to żart). Włącznie z tymi które wymagają 0W20 ... .
Fuchs spełniający warunki 505.01 jest znakomitym wyborem do Twojego silnika.
Przepłacać to szkoda ale za Motula, który nie jest warty więcej niż inne przeciętne oleje, ale którym brakuje takiego wsparcia bzdurnego szeptanego marketingu jak to co się dzieje w polskich internetach z Motulem właśnie ... .
Pozdrawiam.
LGV8V
Posty: 41
Rejestracja: 25 lis 2014, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 161km 335nm

Re: Pytanie o olej

Post autor: LGV8V »

Mej pisze:LGV8V,
Na Lotosie w PL jeżdżą niemal wszystkie Subaru i żyją (szczególnie serwisowane w ASO i absolutnie nie jest to żart). Włącznie z tymi które wymagają 0W20 ... .
Fuchs spełniający warunki 505.01 jest znakomitym wyborem do Twojego silnika.
Przepłacać to szkoda ale za Motula, który nie jest warty więcej niż inne przeciętne oleje, ale którym brakuje takiego wsparcia bzdurnego szeptanego marketingu jak to co się dzieje w polskich internetach z Motulem właśnie ... .
Przekonałeś mnie! :D
Lotos patrząc na parametry to ma całkiem przyzwoite i wiele nie odstają od motula.
Fuchs mogę kupić akurat w Siedlcach od autoryzowanego sklepu za 120zł a właściwie to hurtownia. Wiec pewny towar. :)
Znalazłem jeszcze ciekaweg LOTOSa Quazar HI-TEC 5W40, również ma bardzo ciekawe parametry http://lotosoil.pl/resource/show/14098.pdf
Pro-choice
Posty: 47
Rejestracja: 13 gru 2013, o 15:21
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Pytanie o olej

Post autor: Pro-choice »

handlujemy motulem i zapewniam Was że motul praktyki marketingu szeptanego nie stosuje. Czemu ? Bo Motul to nie raczkująca firma i tego nie potrzebuje.Co innego inne firmy, wiem bo bezpośrednio mnie o tym informowano że niestety w podobny jak dla mnie karygodny sposób oleje innych marek są promowane. Motul na rynku olejów premium jest od wielu lat, jakość motula jest od wielu wielu lat bezdyskusyjna.
Każdy ma prawo zalać dokładnie to na co ma ochotę. Okresowo na rynku próbują zaistnieć fuchsy amsoile penrite i inne cuda, także lotosy,z czasem nachalny marketing tych olejów przemija i klienci wracają do produktów sprawdzonych tj właśnie motul.
LGV ile kosztował Cię ten Quazar ?
www.pro-choice.pl
Najlepsze ceny dla forumowiczów na oleje Motul, Millers, Valvoline i wszystkie części eksploatacyjne.
GG 347504 ,
tel 663 962 604 setki zadowolonych klientów-zapraszamy
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Pytanie o olej

Post autor: Mej »

Pro-choice pisze:handlujemy motulem i zapewniam Was że motul praktyki marketingu szeptanego nie stosuje. Czemu ? Bo Motul to nie raczkująca firma i tego nie potrzebuje.Co innego inne firmy, wiem bo bezpośrednio mnie o tym informowano że niestety w podobny jak dla mnie karygodny sposób oleje innych marek są promowane. Motul na rynku olejów premium jest od wielu lat, jakość motula jest od wielu wielu lat bezdyskusyjna.
Każdy ma prawo zalać dokładnie to na co ma ochotę. Okresowo na rynku próbują zaistnieć fuchsy amsoile penrite i inne cuda, także lotosy,z czasem nachalny marketing tych olejów przemija i klienci wracają do produktów sprawdzonych tj właśnie motul.
LGV ile kosztował Cię ten Quazar ?
A nie mówiłem :lol: :lol: :lol: ... :P .
Pozdrawiam.
LGV8V
Posty: 41
Rejestracja: 25 lis 2014, o 22:55
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 161km 335nm

Re: Pytanie o olej

Post autor: LGV8V »

Pro-choice pisze: LGV ile kosztował Cię ten Quazar ?
Jeszcze nie kupiłem żadnego oleju. W Inter cars Lotos quazar 5w40 jest za 170zl 4 litry, tylko w tej chwili nie mają.
Motul 8100 x-clean 5w40 5l 176zl, i jeszcze Fuchs gt1 5w40 120zl.

Chciałem kupić od was motula ale widzę ze macie nieaktywny certyfikat, również sam przedstawiciel motula nie potrafił mi nic powiedziec o waszych produktach.

Za Vavoline powiedzieli mi 206zl :o
ODPOWIEDZ