Mechanizm szyby

libanek
Posty: 28
Rejestracja: 25 sty 2014, o 18:22
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: BSV r 2007
Imię: Marek
Lokalizacja: libiąż 32-590
Kontakt:

Re: Mechanizm szyby

Post autor: libanek »

Tak, te trzy. W sobote sie zabieram za wymianę blach i zbieram info, jak to zrobić. Dzięki wielkie koledzy.

[EDIT]
Mechanizm wymieniony (tzn cała blacha). Wszystko działa ok. Bardzo Wam dziękuję za rady. Zaoszczędziłem parę złociszy. Jestem niezmiernie zadowolony :))
P.S. Ukombinowałem się najwięcej z tą wtyczką, która jest wpięta do zamka. Za cholere nie wiedziałem jak ją wypiąć, ale jakoś poszło :D
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: Mechanizm szyby

Post autor: petrelli »

Pytanie o zdjęcie boczka drzwi pasażera. W którym dokładnie miejscu są pozostałe śruby (oprócz dwóch dolnych) i jak najłatwiej się do nich dostać? Tutaj np. http://www.briskoda.net/forums/topic/13 ... 003-pd130/ jest mowa o drzwiach przednich, a rysunek od drzwi tylnych.
[edit] Chociaż jednak chyba jest ok, rysunek od przednich. Jutro drugie podejście do tego boczka.
[edit 2] Udało się, pod uchwytem drzwi.
Michu91
Posty: 29
Rejestracja: 3 sty 2016, o 19:06
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Elblag

Re: Mechanizm szyby

Post autor: Michu91 »

Panowie pomocy !!!
Czy mechanizm podnoszenia Szyby przedniej lewej w Superbie s1 2004 jest taki sam jak w Passacie b5 ? Proszé o pomoc opadla i juz nie chce sie podniesc ;/ mecjanicy mowili ze to silniczek ;/
ester
Posty: 22
Rejestracja: 21 kwie 2016, o 13:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: paweł

Re: Mechanizm szyby

Post autor: ester »

witam jezeli opadła i stoiw miejscu to nie musi byc to silniczek ja mam tak w swojej opadła i cos ja przycinało i strzelało chodziła do góry i do dołu ale po kilka cm i staneła w połowie rozebrałem na szybko i nic nie stwierdziłem zaczeło działac spowrotem. nie otwieram narazie bo boje sie ze sie przytnie znowu raz spróbowałem i znów były trzaski tez nie wiem co to moze byc a zębatki całe moze piach w pancerzu linki? brak czasu na naprawe...
Michał
Posty: 25
Rejestracja: 12 lip 2015, o 09:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mechanizm szyby

Post autor: Michał »

Cała płyta z mechanizmem pasuje jak ulał jedyny problem to trzy śruby od rączki zamykania drzwi w passacie jest jakiś 1cm niżej jedynie tym sie różni
Kubus_WPR
Posty: 19
Rejestracja: 15 mar 2016, o 22:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Kuba

Re: Mechanizm szyby

Post autor: Kubus_WPR »

Po co chlopaki wpedzac sie w koszty z ta blacha? Ja wymienilem same prowadnice, przelozylem tylko slizgi ze starych prowadnic. Trzeba tylko uwazac na ten plastik od linki co do silniczka wchodzi, zeby przy mo tazu nie wyskoczyl. Oryginalne prowadnice sa na nitach ktore sie rozwierca, nowe prowadnice (zamienniki) sa do blachy mocowane nakretka (8)
myszka2301
Posty: 1
Rejestracja: 4 lut 2024, o 07:23
Samochód: Superb I
Rocznik: 2005
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Stargard

Re: Mechanizm szyby

Post autor: myszka2301 »

Witam, potrzebuję numer części podnośnika szyby, przód lewa strona.
Lub podpowiedź gdzie go znajdę ;)
zolgreen
Posty: 19
Rejestracja: 5 mar 2019, o 17:12
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mechanizm szyby

Post autor: zolgreen »

ETKA - wpisz w Google.
ODPOWIEDZ