Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 pa藕 2018, o 22:29

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 18 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 15 lut 2016, o 18:56 

Imi臋: Grzegorz
Do艂膮czy艂(a): 15 lut 2016, o 18:41
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Witajcie, jak pomog臋 to super, co do wymiany oleju w automacie to bezwzgl臋dnie nale偶y go wymienia膰, ja wymienia艂em przy 180 000km, nie wiem czy wcze艣niej by艂 wymieniany. Ilo艣膰 serwisowa to 3l ale to 艣ciema, ja zdejmowa艂em dekiel/misk臋 pod skrzyni膮 bo ciek艂a uszczelka, wymieni艂em uszczelk臋 i filtr w skrzyni (koniecznie wymieniajcie) olej i filtr by艂 strasznie zasyfiony. Na dnie miski du偶o osadu kt贸ry wymy艂em i oczy艣ci艂em mocno oklejone magnesy. Wla艂em 6l oleju bo tyle wchodzi przy takiej wymianie. Proponuj臋 zla膰 olej przy nagrzanej skrzyni a uzupe艂ni膰 przy zimnej. UWAGA - olej uzupe艂niamy do poziomu przelewania si臋 przez korek a nast臋pnie uruchamiamy silnik _skrzynia na "luzie" i uzupe艂niamy do ponownego przelewania si臋. Pierwsze wejdzie wam oko艂o 3l a p贸藕niej po uruchomieniu silnika kolejne oko艂o 3l.
W sklepie pierwsze te偶 sprzedali mi 3l serwisowe ale jak zobaczy艂em ile zla艂em dokupi艂em kolejne 3l i nic si臋 nie pomyli艂em.
Powodzenia ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 15 lut 2016, o 22:31 

Imi臋: Mariusz
Do艂膮czy艂(a): 26 maja 2011, o 22:29
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)
Olej jak ka偶dy inny wraz z biegiem czasu starzeje si臋 i trzeba go wymieni膰. Producent przewidzia艂 wytrzyma艂o艣膰 skrzyni na 200kkm bez wymian oleju. Przy regularnej wymianie oleju mo偶na t膮 偶ywotno艣膰 zwi臋kszy膰 dwukrotnie wi臋c chyba warto. Olej jaki kupi艂em to Esso/mobil oraz filtr/uszczelka Meyle.

G贸ra

PostNapisane: 27 lip 2018, o 20:12 

Imi臋: Adrian
Do艂膮czy艂(a): 20 sty 2015, o 08:58
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Ptpytam si臋 ponownie zamierzam wymieni膰 ponownie olej, ale chce troch臋 zminimalizowa膰 koszty, Serbia skody 1700, warsztat 1100. Czy kto艣 z was si臋 orientuje czy ten zestaw jest ok https://www.google.no/url?sa=t&source=w ... rHXAc_Ll1W

Po takim zestawie plus koszt wymiany w serwisie 350 nie b臋dzie tragicznie z kosztami.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 18 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: