Nie działające czujniki parkowania

Banderaz71

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Banderaz71 »

Na moim przykładzie powiem, że czujniki mogą wariować i czasami dziwnie się zachowywać. Mianowicie gdy padł mi jeden czujnik zamieniłem go z ciekawości na jeden , który kiedyś wymieniłem bo był zepsuty i jakież było moje zdziwienie kiedy system działał bez zarzutu. Jednak tylko przez dwa dni potem raz był sygnał raz nie aż znowu standardowy długi sygnał i cisza. Było wtedy deszczowo więc może wilgoć była tego przyczyną. Wymieniony zepsuty czujnik wysechł i przez chwilę znowu działał. Tak myślę. Trudno mi te zachowanie wytłumaczyć. Jak byś potrzebował jednak czujników to w dziale sprzedaży jest moja oferta, myślę że się dogadamy.
Michal_B
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2016, o 23:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Michal_B »

vaga niestety nie mam (chyba czas sie nad tym zastanowić).. a 3 czujniki wlasnie były wymieniane. jutro chcę podjechać i zareklamować/wyjaśnić dlaczego naprawa nie udała sie w 100%. Żeby nie odbic się od odpowiedzi "tak ma być, tak to działa w superb I", rozumiem, że prawidłowe działanie powinno wyglądać:
1. wrzucamy wsteczny i ....właśnie- co słyszymy? pojedynczy krótki dźwięk, brak dźwięku?
2. zakres łapania czujnikow powinien być płynny i łapać od tych ok.150 cm podanych w instrukcji?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: drill »

Ad1 tak
Ad2 tak (mniej wiecej)... pamietaj tylko ze system zawsze bierze dane z czujnika ktory pokazuje najmniejsza odleglosc

Ps. Jesli jestes albo bywasz we Wrocławiu to mogę Ci podpiac kompa
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

Natanael
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 22:45
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Natanael »

Aby sprawdzić czujniki bez komputera należy przy wrzuconym wstecznym przystawić ucho do każdego z czujników i nasłuchiwać czy czujnik "cyka" jeżeli tak czujnik sprawny. U siebie wymieniłem na zamiennik za 140zł z 3 letnią gwarancją z allegro. Moge podesłać fotki i numery seryjne czujników. Aby wymienić czujniki nie trzeba ściągać zderzaka ani korzystać z podnośnika, przed wymianą na nowy najlepiej zamienić miejscami namierzony wadliwy czujnik z działającym aby wykluczyć wady instalacji.

Pozdro
Michal_B
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2016, o 23:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Michal_B »

drill- dzieki za odp i propozycję :)- niestety do Eroclawia nie jest mi po drodze.
Natanael- czujniki wczoraj sprawdziłem łopatologicznie - bańką od płynu do spryskiwaczy każdy działa. cisza jest jednak jak odsunę sie na ok ponad 80cm. zostawiłem w warsztacie na poprawkę.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: njangu »

Natanael pisze:Aby wymienić czujniki nie trzeba ściągać zderzaka ani korzystać z podnośnika
Pozdro
Czy mógłbyś napisać jaki jest patent żeby się do nich dostać? Chciałbym wymontować swoje, nie wiem, wysuszyć poprawić piny we wtyczkach, w 3 mi pokazuje "short to ground", a w 4tym no signal.
Banderaz71

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Banderaz71 »

Wjeżdżasz na kanał a jak nie masz to lewarujesz i się kładziesz, wkładasz rączkę do zderzaka i namacalnie szukasz czujników nad belką zderzaka. Z dwoma czujnikami od strony zbiornika paliwa jest trudniej bo tam trzeba jeszcze odkręcić osłonę plastikową i śrubę mocującą zderzak na dole. Najgorzej jest z odpięciem ich z mocowania, gdyż owe mocowanie lubi się po prostu odkleić. Czujniki są wpięte w mocowanie na dwóch zatrzaskach i trzeba z wyczuciem i delikatnie je podważyć do góry i to najlepiej oba zatrzaski na raz, zobacz gdzieś na internecie jak wygląda taki czujnik i gdzie ma położone te ząbki na te zatrzaski. Trochę gimnastyki i cierpliwości ale powinno pójść. W czujniki jest wpięta kostka od wiązki i ją jest jeszcze ciężej wypiąć niż same czujniki. Poza tym lepiej się ją odpina gdy masz wyciągnięte czujniki.
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: drill »

Wg mnie prosciej jest zdjac dwie lampy i zderzak... to 5min pracy :)
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

Banderaz71

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Banderaz71 »

To fakt i muszę ci tu przyznać rację. Ale kolega pytał o patent więc go opisałem. Jednak ze swojego doświadczenia powiem, że jak się nie ma garażu lub mile zadaszonego miejsca to nie jet zbyt fajnie chociażby z samym zdjętym zderzakiem trzeba mieć jak się poruszyć, żeby go chociaż nie porysować.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: njangu »

Obu Kolegom serdecznie dzięki za pomoc. Słyszałem o patencie z podważaniem i wyjęciem listwy zderzaka w której owe czujniki siedzą, ale że jest dość chłodno to trochę boje się walczyć z plastikami co by nie połamać. Chyba wybiorę opcję z demontażem zderzaka bo problem jest ze wszystkimi czterem, a wyjmując zderzak będę miał wszystkie na wierzchu
Banderaz71

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Banderaz71 »

Nie wyciągaj tej listwy bo jest duże prawdopodobieństwo że pourywasz mocowanie czujników. Lepiej zdjąć zderzak.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: njangu »

Oki. Podziękował za ostrzeżenie!!!
Zdejmę cały zderzak.
Jednak koniec języka za przewodnika..... grunt to mieć kogo zapytać ;)
Natanael
Posty: 26
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 22:45
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Natanael »

Ja miałem walnięty lewy, więc pod autko się wczołgałem i jak kolega wspominał najlepiej sprawdzić sposób mocowania np. etka. Wyskakują fajnie gorzej z wtyczką, i radzę zapamiętać jak był zamocowany, włożyłem odwrotnie i przez 20min nie mogłem go w ogóle wyciągnąć bo czujnik blokował zatrzask. Do ściągnięcia zderzaka potrzebne są narzędzia, troszkę miejsca i istnieje ryzyko porysowania zderzaka sam na parkingu bez narzędzi wymieniłem czujnik w mniej niż 2 min. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: njangu »

soldier pisze:Panowie jak zagladałem do mojej centralki od parktronika to znalazlem luźny przewód. Co to może być????

Obrazek
Czy komuś udało się ustalić co to za wtyczka? U mnie też wisi samotnie.
Zdjąłem zderzak, wszystko wygląda w miarę ok. Pozdejmowałem peszle z wiązki czujników i też nie ma się do czego przyczepić.
Wszystkie czujniki pod VAGiem dają błędy
1 faulty
2 no signal
3 short to ground
4 short to ground
Potem jeszcze raz podpiąłem i "no response from controler" , albo to "many communication errors ..." (lampy z sygnałem z wstecznego podłączone).
Uwalony sterownik czujników? (wtyczki wyglądają jakby przed chwilą z linii montażowej zeszły), może moduł komfortu? (ma dwa błędy:
- 01135 Interior Monitoring sensors 36-00 Open Circuit - nowy błąd - wcześniej go nie było i
- 00928 Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220) 27-00 Impaulsible Signal)
Ręce opadają :cry:
Żeby było ciekawiej wszystkie cykają, tak cichutko stukają z bardzo dużą częstotliwością. Jeszcze przed chwilą przedzwoniłem wiązkę. Wszystkie połączenia ok, przebić brak.
Awatar użytkownika
njangu
Posty: 157
Rejestracja: 28 gru 2015, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 172KM/370Nm by Spank
Imię: Dominik
Lokalizacja: Jabłonna p.Warszawą

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: njangu »

Poczyściłem wczoraj wszystkie wtyczki piny itp:
Vag połączył się ze sterownikiem i pokazał tylko 1 błąd
01546 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Left (G204)
03-00 - No Signal
Dziś śniegu z deszczem naje...ło i już jest:
01546 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Left (G204)
03-00 - No Signal
01547 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Right (G205)
29-00 - Short to Ground
01548 - Sensor for Parking Aid: Rear Right (G206)
37-10 - Faulty - Intermittent
W kilku uchwytach w zderzaku brakuje jednego z dwóch wąsów mocujących. Może to jest przyczyną? Czujnik ze swoim uszczelnieniem nie dolega do zderzaka i łapie wodę z zewnątrz. Macie Koledzy jakiś patent żeby poprawić mocowanie bez przyszpilania czujników do zderzaka klejem na stałe?
ODPOWIEDZ