Nie działające czujniki parkowania

Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Raf T »

soldier pisze:Tez tak na początku myślałem tylko że zapalniczka działa więc odpada.
Zobacze jutro u siebie i dam Ci znać ;)
soldier
Posty: 65
Rejestracja: 7 cze 2014, o 19:32
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: soldier »

I jak tam kolego? patrzyłeś od czego ten kabel?
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Raf T »

soldier pisze:I jak tam kolego? patrzyłeś od czego ten kabel?
Jutro sprawdzę , brak czasu , sorki :roll:
Banderaz71

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Banderaz71 »

W mojej Skodzie też wyskoczył błąd niesprawnego prawego wewnętrznego czujnika. W związku z tym mam pytanie: czym się różni czujnik z końcówką A od B i jak się zabrać do wymiany tego czujnika? Odnośnie tej kostki to u mnie też występuje ale na pewno nie jest to zapalniczka bo ona u mnie działa i ma inną wiązkę.
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Raf T »

Banderaz71 pisze:W mojej Skodzie też wyskoczył błąd niesprawnego prawego wewnętrznego czujnika. W związku z tym mam pytanie: czym się różni czujnik z końcówką A od B i jak się zabrać do wymiany tego czujnika? Odnośnie tej kostki to u mnie też występuje ale na pewno nie jest to zapalniczka bo ona u mnie działa i ma inną wiązkę.
Z tego co gdzieś czytałem to czujniki z końcówką A zostały zastąpione przez czujniki z końcówką B .
Co do wymiany , jak nic nie było kombinowane wcześniej to wystarczy kanał i masz dobry dostęp , Ja wymieniłem dwa czujniki i musiałem jedno mocowanie podklejić to zderzak został zdjęty i wszystko ładnie zrobione . :)
Banderaz71

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Banderaz71 »

No dobra ale jak sprawdzić z jaką końcówką jest mój czujnik i czy to w ogóle obojętne jakie założę?
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Raf T »

Banderaz71 pisze:No dobra ale jak sprawdzić z jaką końcówką jest mój czujnik i czy to w ogóle obojętne jakie założę?
Ja zdemontowałem całą wiązkę i sprawdziłem numer (był z B , auto z 2007 ) , a jak przeszły czujniki nastąpił montaż .
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: matik »

Banderaz71 pisze:No dobra ale jak sprawdzić z jaką końcówką jest mój czujnik i czy to w ogóle obojętne jakie założę?
Sa zamienne. Roznia sie tylko uszczelka na rancie. Z powodzeniem zakladalem i A i B.


Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
soldier
Posty: 65
Rejestracja: 7 cze 2014, o 19:32
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: soldier »

Tak sie zastanawiam czy czujniki od passata b5fl bedą dzialaly na instalacji ze superba?
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: elmi_k »

soldier pisze:Tak sie zastanawiam czy czujniki od passata b5fl bedą dzialaly na instalacji ze superba?

W SI są z końcówką B a w B5FL z A.
soldier
Posty: 65
Rejestracja: 7 cze 2014, o 19:32
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150
Imię: Tomek
Lokalizacja: Dziwnów

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: soldier »

A czy ktos próbował dopasować czujniki od innego auta?
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Raf T »

soldier pisze:A czy ktos próbował dopasować czujniki od innego auta?
Tego nie wiem , pewnie się da . Ja kupiłem nowe zamienniki z 3 letnią gwarancją i mam spokój . Więc nie wiem czy jest sens kombinować ;)
lolo
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2015, o 20:06
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: lolo »

a ja zakupiłem moduł ale okazało się że obsługuje tylko tył.
Czy ktoś wie jaki symbol powinien być?
U mnie nie działały 2 czujniki środkowe i kupiłem http://allegro.pl/nowy-czujnik-pdc-cofa ... 54963.html
i jest dobrze :)
oczywiście wyjąć czujnik bez zdejmowania zderzaka to banał. jedynie z przodu od strony kierowcy jest problem :)
Michal_B
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2016, o 23:10
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: Michal_B »

Witam wszystkich!!
przejrzałem wątki dotyczące nieszczęsnych czujników i niestety nie znalazłem przypadku który pokrywał by się z moim :). Jestem posiadaczem naszej wspaniałej maszyny od ponad 2 lat. czyjniki nie działały już przy zakupie (standardowy przypadek- długi dźwięk po wrzuceniu wstecznego i dalej kompletnie nic się nie dzieje). w tym roku postanowiłem się tym zająć. przy okazji wizyty w warsztacie poprosiłem o sprawdzenie co dokładnie się z nimi dzieje. z vaga wyszło że padnięte są 3 czujniki. Panowie zasugerowali sprawdzenie najpierw wiązki, jednak ta okazała się być ok i padło na wymianę 3 czujników. samochód odebrałem, wróciłem do domu i od dnia nastepnego zacząłem testy :).
Po wrzuceniu wstecznego system daje kilka razy pika (tak jakbym byl juz blisko przeszkody, chociaz za mną jeszcze nic nie ma) po czym nastaje cisza. wg ksiazki sygnal powinien pojawiac się od ok 150 cm. u mnie zaczyna pojawiac sie ok 40 cm przed przeszkodą i po czym bardzo szybko przechodzi w sygnal ciągły...
zastanawia mnie "pipczenie" na samym początku, ktore za chwilę ustępuje i brak reakcji na dalszą odległość niż ok 40 cm... mam zamontowany hak. pytanie czy to moze stanowić problem? co więcej te 3 nowe czujniki były w kolorze bialym i zostały pomalowane na czarno. byc moze to stanowi problem?
zdarzyło się też, że zaczęły tym początkowym stanem przy odległości ok 2m od scisny po czym zamilkły i odezwaly sie przy wspmianych 40 cm od ściany.
Co z tym można zrobić? z góry dzięki za pomoc! !
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Nie działające czujniki parkowania

Post autor: drill »

Podepnij komputer i sprawdz co pokazuja czujniki (mozna sprawdzic wskazanie kazdego z osobna w centymetrach)
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

ODPOWIEDZ