Zamek bagażnik

petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Zamek bagażnik

Post autor: petrelli »

Cześć,
W niedzielę przywitała mnie po podróży nieprzyjemna usterka zamka bagażnika.
Serwo reaguje na impulsy (słychać i czuć pod dźwigienką w klapie) ruchy sterowania pilota/klamki w drzwiach. Natomiast ruch nie powoduje otwarcia zamka, a po chwili słychać powrót do położenia zamknięcia. Otwieranie kluczykiem ma taki sam skutek
Trzy sprawy:
1. Czy ktoś już się z tym borykał i co pomogło?
2. Podejrzewam usterkę mechaniczną, skoro impulsy dochodzą i serwo reaguje
3. Czy ktoś otwierał bagażnik z wewnątrz i jak to zrobić?
Z góry dzięki,
p

Dodam, że na szczęście stało się przy zamkniętej klapie (można jeździć), a moja skoda ma uchylną kanapę (druga, rocznik 2004, nie ma :) ).
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: Zamek bagażnik

Post autor: petrelli »

Mała aktualizacja. Po tygodniu mrozów i wzroście temperatury do -3 zamek zaczął sam z siebie działać. Czeka mnie więc rozebranie go i jakieś czyszczenie. Mam nadzieję, że na tym się sprawa zakończy.
Damian0
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2014, o 20:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: damian

Re: Zamek bagażnik

Post autor: Damian0 »

Witam mam taki sam problem tylko że jest to wersja bez rozkładanych siedzeń . Proszę o pomoc dzwoniłem do serwisów i nie mają pojęcia ;/
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: Zamek bagażnik

Post autor: petrelli »

Cześć.

Kolejna aktualizacja. Ogólnie moja klapa bagaznika wygląda jakby już ktoś w niej coś robił: w uchwytach na dłogie od wewnątrz jest po śrubie - obie odkręcone. Dodatkowo miałem podobno wymienianą listwę z diodami nad tablicą rejestracyjną. Najgorszy objaw jest taki, że jak padało ostatnio i klapę otworzyłem, to woda ściekała po mechanizmie zamka (tam, gdzie nie powinno być wody, bo to już za uszczelkami). Nie mogłem się jeszcze tym zająć, będę musiał całość rozebrać.

Z mojej strony taka informacja - jeśli przy otwieraniu z pilota lub z dźwigienki (w drzwiach kierowcy) słyszysz serwo w klapie - to Ci coś przymarzło (tak jak u mnie, ale wtedy było zimno). Jeśli nie ma ruchu - sprawa elektryczna/mechaniczna - i pewnie wtedy jakiś zaprzyjaźniony nieautoryzowany serwis musisz odwiedzić aby to otworzyć.

Pozdrowienia i daj znać co tam się działo.
Damian0
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2014, o 20:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: damian

Re: Zamek bagażnik

Post autor: Damian0 »

Opiszę dokładniej . Nie zamykał mi się zamek klapy ale nasmarowałem go i było dobrze aż nagle raz zamknąłem klapę i to było ostatnie zamkniecie . Dodam że silniczek słychać jak chodzi . Wydaje mi się że linka spadła , i teraz moje pytanie brzmi jak otworzyć czy ktoś miał podobny przypadek ?? Największym problemem jest to że siedzenia nie są rozkładane. :?
Damian0
Posty: 8
Rejestracja: 18 lut 2014, o 20:47
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: damian

Re: Zamek bagażnik

Post autor: Damian0 »

no to Panowie poradziłem sobie z otwarciem a juz chcieli ciąć mi klape :shock: . Ale teraz jest problem ze nie działa zamek albo SIŁOWNIK ZAMKA CENTRALNEGO KLAPY TYLNEJ nie reaguje na przycisk otwierania a sprawdzałem prąd dochodzi . I moje pytanie brzmi czy to mikro włącznik w zamku czy siłownik centralnego zamka ? Może ktoś coś takiego robił ?
ODPOWIEDZ