Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

thecuba
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2013, o 12:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

Post autor: thecuba »

Witam
Od jakiegoś czasu z pod maski przy przyspieszaniu słychać dziwny dźwięk, jakby kompressor(ojciec ma C180 Kompressor więc tak się mi skojażyło) ale to przecież TDI :oops: Oczywiście gwizd turbiny też słychać. Zastanawiam się czy to nie EGR bo jest cały zaolejony z zewnątrz i ostatnio po ostrzejszej jeździe miał zaniki mocy przy zwiększonym jeszcze bardziej tym dziwnym dźwięku. Czy EGR może jakieś dźwięki wydawać?Czy obawiać się najgorszego? Turbo kaput... ale oleju nie ubywa ani nie kopci
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

Post autor: Mej »

Stawiam na wydmuchany oring uszczelniający jeden z gumowych odcinków układu dolotowego, najprawdopodobniej bezpośrednio przed lub bezpośrednio za intercoolerem, ale to trzeba porządnie zlokalizować. W miejscu nieszczelności znajdziesz wyraźne ślady zaolejenia.
Najwygodniej podnieść autko na podnośniku lub skorzystać z kanału. Po zdjęciu dolnej osłony silnika wszystko powinno stać się jasne.
Istnieje też możliwość, że wszystkie złączki są OK, a uszkodzeniu uległ jeden z gumowych węży.

Mokry od oleju EGR prosi się o reanimację lub wymianę ale tak minimalna nieszczelność nie powoduje sssssssyczenia ... .
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
damian1975
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2012, o 11:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

Post autor: damian1975 »

thecuba sprawdz gumowy wąż wychodzący z turbiny do ic,wygląda jak powykręcane "s",u mnie właśnie on odpowiadał za ten dziwny dzwięk,od razu mówię że w grę wchodzi tylko ori,zamienników brak :!:
Historia:kaszlak,fiat125p(kredens)kolejny kaszlak,tico,skoda octavia1,9TDI 90KM,aktualnie skoda superb 1,9TDI 130 KM 2003r.
thecuba
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2013, o 12:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

Post autor: thecuba »

To w sumie by wyjaśniało też zaniki mocy. Jutro sprawdzę wszystkie węże. Co do EGR to w najbliższym czasie planuje go zaślepić i wyłączyć w cholerę, przy okazji wyczyścić dolot i zamontować oil cath tank...a propos macie jakieś patenty na ten zbiornik?
Awatar użytkownika
Krzysi3k
Posty: 31
Rejestracja: 1 lip 2013, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Krzysztof

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

Post autor: Krzysi3k »

damian1975 pisze:thecuba sprawdz gumowy wąż wychodzący z turbiny do ic,wygląda jak powykręcane "s",u mnie właśnie on odpowiadał za ten dziwny dzwięk,od razu mówię że w grę wchodzi tylko ori,zamienników brak :!:
Po przeczytaniu Twojego posta pojechałem na podnośnik i zacząłem patrzeć od dołu, wcześniej sprawdzane od góry i nic nie było słychać. Doszedłem do tego węża o którym piszesz. Pęknięcie gumy (ok. 7-9cm). Zamówiona rura z allegro (zamiennik sylikonowy) za 150zł. Po wymianie cisza spokój ;) Dzięki!
Auto: Mitsubishi Lancer EVO III 4G63T rules :)

Wilcze Laski 2012 - ET+RT - 13.73s

http://www.odwozy.pl (Poznań), polecam zapoznanie się z ofertą.
Awatar użytkownika
damian1975
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2012, o 11:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

Post autor: damian1975 »

Krzysie3k jak udało się znaleźć zamiennik to spoko ,cieszę się że mogłem pomóc,pozdrawiam :!: :D
Historia:kaszlak,fiat125p(kredens)kolejny kaszlak,tico,skoda octavia1,9TDI 90KM,aktualnie skoda superb 1,9TDI 130 KM 2003r.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13596
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Dziwny dzwięk przy przyspieszaniu jakby kompressor

Post autor: Enriquez »

brawo damian!
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ