Kapiący olej

stefano
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał

Kapiący olej

Post autor: stefano »

Witam, mam takie małe pytanko, czy to normalne, że po ostrzejszej jeździe (oczywiście po wystudzeniu turbo i odstawieniu na noc autka do garażu), rano znajduję kilka kropli oleju silnikowego pod autem ??? Dokładnie w okolicy przedniego koła kierowcy. Widać część oleju na osłonie pod silnikiem , ale nie miałem możliwości wjechania na kanał żeby obadać ten temat. Mój mechas przez tel mówił , że to może być pocąca się rura od inter coolera (dokładnie chłodnicy turbo) i że to standard w tego rodzaju silniku. Podpowiedzcie coś jak mieliście podobny przypadek, a ja jutro będę miał kanał to też looknę jak tam dokładnie ta kwestia wygląda. Z góry dzięki za wszelkiego rodzaju sugestie.
S t e f a n
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Kapiący olej

Post autor: sjak »

Zmień mechasa. Nic nie ma prawa kapac poza kondensatem z klimy


Wyslane z ajfona
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kapiący olej

Post autor: ja456 »

W moim Superbie miałem usyfioną osłonę olejem właśnie pod intercoolerem. Nikt na żadnym przeglądzie nie powiedział, że trzeba coś z tym zrobić. Jeździłem tak do samego końca, ale nigdy nie miałem plam oleju pod samochodem.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Kapiący olej

Post autor: Vedius »

ja456 pisze:W moim Superbie miałem usyfioną osłonę olejem właśnie pod intercoolerem. Nikt na żadnym przeglądzie nie powiedział, że trzeba coś z tym zrobić. Jeździłem tak do samego końca, ale nigdy nie miałem plam oleju pod samochodem.
A możesz wyjaśnić "Jeździłem tak do samego końca" :?: Miałeś na myśli do awarii :?: Czy pozbyłeś się furki bo coś tam ;)
Nie zaglądałem pod SII. Ale w innych dieselkach nie miałem żadnych plam oleju 8-)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Kapiący olej

Post autor: Matt »

Po prostu zmienił auto na inne ;) Było dawno temu w dziale giełda

U mnie plam oleju też nigdy nie było. Parkuje w garażu, więc ciężko byłoby tego nie zauważyć.
stefano
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał

Re: Kapiący olej

Post autor: stefano »

stefano pisze:Witam, mam takie małe pytanko, czy to normalne, że po ostrzejszej jeździe (oczywiście po wystudzeniu turbo i odstawieniu na noc autka do garażu), rano znajduję kilka kropli oleju silnikowego pod autem ??? Dokładnie w okolicy przedniego koła kierowcy. Widać część oleju na osłonie pod silnikiem , ale nie miałem możliwości wjechania na kanał żeby obadać ten temat. Mój mechas przez tel mówił , że to może być pocąca się rura od inter coolera (dokładnie chłodnicy turbo) i że to standard w tego rodzaju silniku. Podpowiedzcie coś jak mieliście podobny przypadek, a ja jutro będę miał kanał to też looknę jak tam dokładnie ta kwestia wygląda. Z góry dzięki za wszelkiego rodzaju sugestie.
Ok dzisiaj małe rozeznanie w garażu na kanale zrobiłe, dokładnie poci się wąż (gumowa rura) na wyjściu z inter coolera, pytanie kolejne czy to jest sama rura, czy w środku znajduje się jakiś oring, który można by zmienić, poza tym pytanko następne czy to załatwi sprawę, czy jest jakieś uszkodzenie turbo, skąd tam wziął się ten olej??? ||Pytam ponieważ nigdy dotąd nie miałem diesela. Z góry dzięki za mądre odpowiedzi
S t e f a n
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kapiący olej

Post autor: ja456 »

Dokładnie jak pisze Mattpl. Swojego Superba sprzedałem 2 lata temu, miał prawie 260 tys przebiegu. Na ostatnim przeglądzie mówili, że olej może zbierać się w IC przez turbinę, która miała lekkie luzy.
Awatar użytkownika
g-o-q
Posty: 233
Rejestracja: 11 paź 2013, o 09:45
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Sylwester
Lokalizacja: UK/East Mids

Re: Kapiący olej

Post autor: g-o-q »

Stefano - to zależy ile tego oleju tam jest. Na pewno nie powinien się wylewać z IC ale już film olejowy znajdować się tam powinien. Jak duże są te krople? Co do orungu to juz ktoś z ETKĄ niech sie wypowie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
stefano
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Michał

Re: Kapiący olej

Post autor: stefano »

Szybka wymiana (no może nie tak do końca szybka;p) oringów po 20 zł w serwisie i jest gitarka :-) sucho jak pustyni :D
S t e f a n
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kapiący olej

Post autor: User019 »

PRzyczyną częściej niż turbo jest wadliwie działająca pokrywa zaworów która pełni rolę separatora par olejów z odmy. Wali ten cały syf i wpada do dolotu. Wymiana oringów pomoze ale nie wyleczy przyczyny. Musisz albo zmienic pokrywe zaworów albo zamontować zewnętrzny separator. Więcj znajdziesz na forum passata w dziale B5 lub na forum ałdi
ODPOWIEDZ