Nie można otworzyć drzwi przednich

Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Nie można otworzyć drzwi przednich

Post autor: ssspeedo »

Witam mam superbika 2004 r. kolegi i u niego blokują się rygle w drzwiach przednich tzn. po otwarciu i zamknięciu z pilota nieraz drzwi się otworzą nieraz nie , nawet na postoju bez ruszania. Problem jest z lewymi i prawymi drzwiami tylko z przodu, z tyłu jest ok. Wszystkie inne podzespoły auta pracują bez problemu.
Przeszperałem forum passata i znalazłem że to może być wina zimnych lutów w zamkach , ale wolę się upewnić przed rozbieraniem całych drzwi.
Co o tym sądzicie ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Nie można otworzyć drzwi przednich

Post autor: Cichy3150 »

Z tego co piszesz to mialem podobny przypadek w innej skodzie nie superbie i bez rozbierania boczkow drzwi sie nie obejdzie niestety.. czasem te obejmy na drucikach (takie prowadnice) sie zsuwaja... musisz zdjac boczek i zobaczyc czy one chodza lekko czy nie... to nie jest powazna operacja czy awaria... ale znajdz sobie na necie opis zdejmowania boczkow i obic zebys nic sobie nie uszkodzil jesli tego nie robiles... naprawisz napewno.. powodzenia..
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Nie można otworzyć drzwi przednich

Post autor: ssspeedo »

Ja rozbierałem u siebie całe drzwi bo wymieniałem mikroswitche w obydwu drzwiach z przodu więc z rozbieraniem nie ma problemu tylko nie chcę na darmo ich rozbierać bo może to wina modułu komfortu ?
ODPOWIEDZ