Rozwiązane

Awatar użytkownika
Cobrettiiii
Posty: 328
Rejestracja: 18 sie 2013, o 16:20
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 345km/475 nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa/Józefów
Kontakt:

Re: Po kupnie auta: nie działa PDC, szwankuje moduł komfortu

Post autor: Cobrettiiii »

Wydaję mi się, że jeśli działało wcześniej a teraz nie działa.

To weź tego lakiernika za fraki i to ma być jego problem a nie twój...

Ma działać koniec kropka..
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krzysi3k
Posty: 31
Rejestracja: 1 lip 2013, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Krzysztof

Re: Po kupnie auta: nie działa PDC, szwankuje moduł komfortu

Post autor: Krzysi3k »

Panowie, sytuacja z lakiernikiem trochę bardziej skomplikowana. Auto było wystawione na sprzedaż z odpryskami na masce i zderzaku + rdza na tylnej klapie i generalnie lakier fatalny, ponieważ myjnia tylko automatyczna, jakieś obcierki itp. Dogadaliśmy się z salonem (dział z autami używanymi) na nowy lakier na całym aucie (oprócz dachu), lakiernia na wysokim poziomie, malują nowe auta.
Auto tylko zobaczyłem, usiadłem w środku, przejechałem się itp. ale nie sprawdzałem go dokładnie, ani lampek, ani spryskiwaczy itp. po odbiorze wyszły te wszystkie kwiatki. Sprzedawca mówi, że nie wiem czy to wszystko działało wcześniej i mu się nie dziwię.

Resztę usterek naprawiłem/zdiagnozowałem. Nie działa prawy, tylny czujnik parkowania i przez to nie działają wszystkie (tak jak w BMW), tylko nie jestem tego pewien?
Spryskiwacze odpowietrzyłem, przesmarowałem i działa. Dmuchawa jest do wymiany, wysiadła już totalnie. Pozostaje tylko i wyłącznie to oświetlenie wewnątrz, w bagażniku i pod lusterkami.

Nie wiem czy to istotne w temacie, ale nie działa mi microswitch w tylnych prawych drzwiach (tylko w tych), dodatkowo przed obiorem okazało się, że nie działają elektryczne szyby przód, diagnoza: zerwana linka na prowadnicy. Wymienili oba podnośniki. Wszystko działa bez problemowo, ale może tu jest haczyk... Tylko co mają wspólnego rozebrane drzwi z modułem komfortu i przewodami, które nawet nie zahaczają o drzwi? ;/
Auto: Mitsubishi Lancer EVO III 4G63T rules :)

Wilcze Laski 2012 - ET+RT - 13.73s

http://www.odwozy.pl (Poznań), polecam zapoznanie się z ofertą.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Po kupnie auta: nie działa PDC, szwankuje moduł komfortu

Post autor: motogold »

Hmm.Trochę dziwne to wszystko.A co z kluczem,że nie działa?Sprawdzałeś?
Awatar użytkownika
Krzysi3k
Posty: 31
Rejestracja: 1 lip 2013, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Krzysztof

Re: Po kupnie auta: nie działa PDC, szwankuje moduł komfortu

Post autor: Krzysi3k »

motogold pisze:Hmm.Trochę dziwne to wszystko.A co z kluczem,że nie działa?Sprawdzałeś?
W sensie z drzwiami tylnymi prawymi? No nie wyświetla się na FISie, że mam otwarte drzwi, nie palą lampki pod nogami i progiem w tamtych drzwiach. Z tego co wyczytałem microswitch do wymiany. Nie rozbierałem jeszcze tamtych drzwi, ale zrobię to w środę i zobaczę co i jak.

Co do dzisiejszych postępów to cały dzień próbowaliśmy do czegoś dojść i dupa... Rozebrałem lampkę w podufitce, dochodzą 4 kable:
- prąd - czerwono-czarny kabel
- masa na stałe - brązowy
- masa po otwarciu drzwi - brązowo - biały
- i chyba niebieski z czymś jak dobrze pamiętam, to kabelek odpowiadający za podświetlenie przycisków i tych czerwonych lampek w podsufitce

Generalnie masy w interesującym nas kablu nie ma, z modułu też nie wychodzi, ale kabel jest ok. Gdy podepnę masę na krótko lampka zapala się (w pozycji na otwarcie drzwi). Do modułu (metodą prób i błędów) dochodzi niebiesko-czerwony kabel, który ma prąd/masę podczas otwarcia drzwi, nie ma gdy drzwi zamknięte. Po zrobieniu szybkiego przejścia z tego niebiesko-czerwonego kabla na ten brązowo-biały nadal lampka się do góry nie świeciła... Po ogromnej burzy mózgów do niczego nie doszliśmy i takim sposobem zostawiliśmy robotę na następny dzień...
Musimy zdemontować lampkę pod nogami kierowcy, która się świeci i zobaczyć jakie kable do niego dochodzą i wtedy będziemy trochę więcej wiedzieć.

Z tego co pewni jeseśmy to jak wiadomo prąd oraz masa do lampek w podsufitce dochodzi, ponieważ można je włączyć (w pozycji ON). Jestem wykończony już, więc zmykam spać ;/
Auto: Mitsubishi Lancer EVO III 4G63T rules :)

Wilcze Laski 2012 - ET+RT - 13.73s

http://www.odwozy.pl (Poznań), polecam zapoznanie się z ofertą.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Po kupnie auta: nie działa PDC, szwankuje moduł komfortu

Post autor: motogold »

Udało się?Ta wiązka od modułu łączy się na takim zakręcie jeszcze i tam też potrafią wyskakiwać problemy.Poszukaj w szukajce na ten temat.Ktoś dosyć fajnie to wszystko opisał.
pzdr.
Awatar użytkownika
Krzysi3k
Posty: 31
Rejestracja: 1 lip 2013, o 10:44
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Krzysztof

Re: Po kupnie auta: nie działa PDC, szwankuje moduł komfortu

Post autor: Krzysi3k »

motogold pisze:Udało się?Ta wiązka od modułu łączy się na takim zakręcie jeszcze i tam też potrafią wyskakiwać problemy.Poszukaj w szukajce na ten temat.Ktoś dosyć fajnie to wszystko opisał.
pzdr.
Brak czasu zabija ;/ Praca, praca i jeszcze raz praca. Wezmę się za to pewnie w poniedziałek dopiero.

Ten ,,zakręt" był sprawdzany kilkukrotnie i wszystkie kable tam idące wyglądają idealnie. Ludzie na forach passata/superba piszą o utlenionych przewodach, o zielonym nalocie na kablach... U mnie wszystkie łączenia, luty, zakręty wyglądają idealnie... Wyczytałem również o problemie z masą (bo to na 90% jest problem u mnie), ale piszą ludzie o tym przycisku do wyłączania kontroli ruchu w aucie... Tam nawet nie ma prawa być wody... Więc kable wyglądają wzorowo...

Plan jest taki, że będę na pewno sprawdzał jaki kolor/kolory kabli dochodzą do lampek w drzwiach i pod nogami (tam lampki działają) i wtedy będę trochę więcej wiedział... Znalazłem jakieś schematy, ale powiem szczerze mało mi one mówią ;/
Auto: Mitsubishi Lancer EVO III 4G63T rules :)

Wilcze Laski 2012 - ET+RT - 13.73s

http://www.odwozy.pl (Poznań), polecam zapoznanie się z ofertą.
ODPOWIEDZ