Superb piszczy przy dodawaniu gazu

deri111
Posty: 12
Rejestracja: 21 gru 2012, o 18:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Polska

Superb piszczy przy dodawaniu gazu

Post autor: deri111 »

Sprawa wygląda tak. Auto prędkość max. kreci się +- 220 km/h, pewnego dnia po pracy biorę auto - pisk w małym zakresie obrotów w przy dodawaniu gazu, potem w coraz większym powiedzmy zakresu 100 obr/min na zakres 600 obr/ min w ciągu tyg. Mechanik na bank turbo ci siada. Ok myślę wymiana turbo ze sprawnego passata 130 km piszczy dalej. I o tego prędkość 180 km/h odmawia dalej jazdy (tzn turbo tak jakby przestało się kręcić ) Więc długo nie myśląc, jeżeli objaw został to chce z powrotem swoją turbinę która mi posłuszeństwa nie odmawiała. Na to pan ambitny mechanik że już ją rozebrał żeby zobaczyć co z nią było (itd itp). Wstawił mi nie moją (porobiłem znaki) auto dalej piszczało (już na 3 turbinie) i się rozsypała ta rzekomo moja turbina po dwóch jazdach. I teraz afera bo ja twierdzę, że to nie moje turbo tylko jakiś szrot dlatego poleciało (wirnik luz na cały przekrój rury po zdarzeniu). A mechanik że siada mi pompa olejowa, silnik do kitu i w ogóle lepiej żebym nowy kupił, bo przedmuchy nie ma smarowania turbina. (nawet od niego- handlarz)

Możliwe to jest?
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Superb piszczy przy dodawaniu gazu

Post autor: Cichy3150 »

mysle ze zostałes niezle oszukany... lec do jakiegos innego mechanika zobacz co on na to powie...
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
ODPOWIEDZ