mechanizm opuszczania szyby

olo875
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2012, o 12:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Podkarpacie

mechanizm opuszczania szyby

Post autor: olo875 »

Witam. Dziś urwała mi się linka od mechanizmu opuszczania szyb, mam pytanie czy trzeba cały mechanizm kupić silniczek i szyba na szczęście ok :) czy można to jakoś zreperować a i czy w passacie b5,b5 fl jest ten sam mechanizm co w superbie I bo miałbym z passka tylko nie jestem pewny czy jest ten sam. Z góry dzięki jak będę wymieniał to porobię foty może komuś się przyda
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: mechanizm opuszczania szyby

Post autor: Matt »

jest ten sam co w passacie. Ja wymieniałem całą blachę. Zamiennik to koszt około 100-150zł, ale podobno są nietrwałe. W aso trzeba zostawić 450zł...
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: mechanizm opuszczania szyby

Post autor: AdamK »

Nie kupuj samych linek (są dostępne zamienniki na aledrogo) bo nie nawiniesz na rolkę. Ja płaciłem do Beetle 200 za całą blachę z mechanizmem.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: mechanizm opuszczania szyby

Post autor: Majcheros1 »

U mnie było to samo, kupiłem samą linkę, pomierzyłem, polutowałem według wymiarów starej linki i działa bez zarzutów. Da się nawinąć na rolkę. Ale prościej bedzie chyba kupić ten zamiennik z allegro, tylko tez slyszalem ze sa nietrwałe.
olo875
Posty: 21
Rejestracja: 23 paź 2012, o 12:20
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: mechanizm opuszczania szyby

Post autor: olo875 »

dzięki. uszę jeszcze załatwić sobie klucz do odkręcenia zamka. Przewody na czym mocowaliście do nowej blachy. Kolega pracuje przy rozbiorze aut powypadkowych mówił ze może mi załatwić z passka ale używany nie wiadomo ile będzie działać :/ i cały mechanizm jest na nitach przymocowany wiec jak kupowac to z blacha ?
dziewczopol
Posty: 16
Rejestracja: 16 lip 2012, o 13:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: mechanizm opuszczania szyby

Post autor: dziewczopol »

Mnie zepsuły się dwa w prawie tym samym czasie. Wymieniłem na zamienniki firmy topran i pasowały idealnie. Trzeba tylko głośnik przekręcić i silnik podnoszenia szyby.
ODPOWIEDZ