Elektryczne ustawianie lusterek

Awatar użytkownika
yarecki61
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 20:53
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: yarecki61 »

Witam,
mam pewien problem z odpowiednim ustawieniem lusterek.
Mam wersję z elektrycznymi fotelami z 3 pamięciami ustawień i teoretycznie ustawienia lusterek są przypisane do każdego ustawienia fotela.

Ale w praktyce sytuacja wygląda tak:
1) Klikam dajmy na to ustawienie nr. "1" i fotel się ładnie ustawia, lewe lusterko też....tylko , że prawe jest zupełnie źle ustawione. Nie ma znaczenia czy pokrętło regulacji jest na "L" czy "R".

2) Wszystko sobie ustawię ładnie, teoretycznie zjeżdżałem lusterkiem na dół na wstecznym przy "R" i zapamiętywałem ustawienie...ale gdy pokrętło jest ustawione na "R" i włączam wsteczny to zamiast zjechać na dół aby widzieć koła to lusterko ustawia się w bok, że auta w ogóle nie widać...

Czyli cały problem dotyczy lusterka prawego...mam nadzieję, że nie umiem tego dobrze ustawić...a nie, że coś się psuje.
Instrukcja wszystko objaśnia, ale dosyć ubogo. Zresztą wydaje mi się , że zapamiętanie pozycji fotela i lusterek nie jest takie ciężkie :P Ale jednak coś nie działa jak powinno
slisman
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2013, o 11:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: slisman »

W instrukcji nie piszą nic o tym?
Powinno być wszystko ładnie i jasno wytłumaczone
Awatar użytkownika
yarecki61
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 20:53
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: yarecki61 »

W instrukcji jest poruszone zarówno ustawianie pamięci fotela i lusterek, jak również funkcja obniżania lusterka na wstecznym... ale o moim problemie nie ma tam ani słowa, lusterko często (aczkolwiek nie zawsze) lubi ustawić się na bok.

Warto wspomnieć, że jak ustawię pokrętło regulacji lusterek na R, wrzucę wsteczny, ustawię lusterko "na krawężnik" i przytrzymam numer pamięci .... następnym razem jak wrzucę wsteczny przy pozycji pokrętła R to lusterko wędruje do takiego ustawienia, jak opisałem powyżej. Jest to moja nowa obserwacja. Może ktoś pomoże? Jest to uciążliwe :P A może po prostu nie umiem tego poprawnie zaprogramować...
Awatar użytkownika
FiFi89
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2013, o 14:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: FiFi89 »

Podepnę się pod temat.
U mnie się coś popsuło z tymi lusterkami. Przycisk do regulowania lusterek L i R.
Problem dokładniej jest z lewym lusterkiem - gdy ustawiam lewe lusterko jednocześnie jakby w odbiciu lustrzanym ustawia mi się lusterko prawe... jednocześnie. Ale gdy już ustawiam samo prawe lusterko to ustawia się tylko prawe, nie oba.
Co i gdzie trzeba sprawdzić?
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: piotrgrb »

Trzeba sprawdzić w instrukcji obsługi. :-D Tak ma być (przynajmniej w S2).
Piotr
Obrazek
Awatar użytkownika
FiFi89
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2013, o 14:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: FiFi89 »

piotrgrb pisze:Trzeba sprawdzić w instrukcji obsługi. :-D Tak ma być (przynajmniej w S2).

Obrazek

Dziękuje. Jakby każdy miał tak pomagać jak Ty Kolego, to nie widziałbym sensu istnienia żadnego forum.
Tak czy inaczej - odświeżam pytanie, może ktoś się z Was spotkał z podobnym problemem lub wie jak się zabrać do mechanizmu od tych lusterek i jak to zdjąć? Jestem nowym, świeżym użytkownikiem i nie chciałbym niczego uszkodzić ;)

Pozdrawiam
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: motogold »

FiFi89 pisze:Podepnę się pod temat.
U mnie się coś popsuło z tymi lusterkami. Przycisk do regulowania lusterek L i R.
Problem dokładniej jest z lewym lusterkiem - gdy ustawiam lewe lusterko jednocześnie jakby w odbiciu lustrzanym ustawia mi się lusterko prawe... jednocześnie. Ale gdy już ustawiam samo prawe lusterko to ustawia się tylko prawe, nie oba.
Co i gdzie trzeba sprawdzić?
Nigdzie.Tak jest w naszych autkach.Lewym regulujesz oba a prawym tylko prawe.
pzdr.
Awatar użytkownika
FiFi89
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2013, o 14:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: FiFi89 »

Jesteś pewien??? Kurczę, szczerze przyznam, że odkąd mam Superb'a, nie zwróciłem uwagi. Myślałem, że coś się spierdzieliło. Czyli to normalne, że regulując lewe lusterko automatycznie reguluje się i prawe? A prawe regulując reguluje się tylko prawe?
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: grzesiu26 »

Widzę, że temat jest na temat SI, ale w SII bynajmniej u mnie można na Maxi-docie przestawić czy na L steruję tylko L czy L+R.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: rezon »

FiFi89 pisze:Jesteś pewien??? Kurczę, szczerze przyznam, że odkąd mam Superb'a, nie zwróciłem uwagi. Myślałem, że coś się spierdzieliło. Czyli to normalne, że regulując lewe lusterko automatycznie reguluje się i prawe? A prawe regulując reguluje się tylko prawe?
tak jest w kurach od zamierzchłych czasów czyli co najmniej od 1998r. bo taką miałem O1 i tak było z lusterkami. Tylko teraz nawymyślali dając możliwość ustawiania czy tylko L czy L+R na maxi dot i ludzie problemy mają co wybrać ;) Zasada jest taka - pierwszy raz ustawiasz lewe, następnie prawe. Gdy ktoś wsiada nowy ustawia sobie tylko lewe, prawe chodzi za nim.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: motogold »

rezon pisze:
FiFi89 pisze:Jesteś pewien??? Kurczę, szczerze przyznam, że odkąd mam Superb'a, nie zwróciłem uwagi. Myślałem, że coś się spierdzieliło. Czyli to normalne, że regulując lewe lusterko automatycznie reguluje się i prawe? A prawe regulując reguluje się tylko prawe?
tak jest w kurach od zamierzchłych czasów czyli co najmniej od 1998r. bo taką miałem O1 i tak było z lusterkami. Tylko teraz nawymyślali dając możliwość ustawiania czy tylko L czy L+R na maxi dot i ludzie problemy mają co wybrać ;) Zasada jest taka - pierwszy raz ustawiasz lewe, następnie prawe. Gdy ktoś wsiada nowy ustawia sobie tylko lewe, prawe chodzi za nim.
Dokładnie tak jest. :D
Awatar użytkownika
yarecki61
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 20:53
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: yarecki61 »

To akurat normalne i pożądane działanie lusterek :P

Niemniej jednak u mnie chyba coś działa nie tak jak trzeba ..
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: Elektryczne ustawianie lusterek

Post autor: piotrgrb »

FiFi89 pisze:
piotrgrb pisze:Trzeba sprawdzić w instrukcji obsługi. :-D Tak ma być (przynajmniej w S2).

Obrazek

Dziękuje. Jakby każdy miał tak pomagać jak Ty Kolego, to nie widziałbym sensu istnienia żadnego forum.
Tak czy inaczej - odświeżam pytanie, może ktoś się z Was spotkał z podobnym problemem lub wie jak się zabrać do mechanizmu od tych lusterek i jak to zdjąć? Jestem nowym, świeżym użytkownikiem i nie chciałbym niczego uszkodzić ;)

Pozdrawiam
Pytałeś co i gdzie trzeba sprawdzić. Ponieważ samochód jest sprawny zasugerowałem z usmiechem żebyś doczytał w instrukcji rozdział o obsłudze samochodu. Ponieważ to forum i nikomu się nie chce czytać instrukcji dodałem jeszcze że ten typ tak ma. Dostałeś w 100% prawidłową odpowiedź do tego dość szybko jak na warunki naszego, luzniejszego niż inne forum. Powinienem teraz ja wkleić facepalma ale piszę z komórki więc za dużo zachodu.
Pozdrawiam, niezły początek ale się nie martw, każdemu może się zdazyc



Pozdrawiam
Piotr
Obrazek
Zablokowany