S 1 Sciaganie w prawo

mati123
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lublin

S 1 Sciaganie w prawo

Post autor: mati123 »

Witam wszystkich jestem tutaj nowy
Mam nastepujacy problem ze swoim superbem mianowicie sciaga w prawo i prosil bym o jakies porady sugestje z gory bede wdzieczny .
Mianowicie sciagnie objawia sie najbardziej na nieruwniej drodze musze kontrowac cały cas fajere w lewo zeby samochod jechal prosto zas na prostej drodze jest to mniej wyczuwalne za to samochod bardziej pływa nie trzyma kierunku jazdy na wprost niewspomne juz o koleinach to ju calkiem masakra . . bylem u kilku mechaników z bieznosc zrobiona geometria samochod pomiezony chodzi mi o punkty kontrolne karoseri wszystko ok
i jeszcze jedno czasami dziwnie zachowuje sie w zakretach , majac zakret w prawo i kiedy droga jest bardziej pochylona na tym zakrecie niz normalnie to do połowy zakretu musze jechac z katrą fajery w lewo bo strasznie sciaga w prawo tak jakby sam samochod skrecal .
Bardzo prosze o jakies porady z gory bede wdzieczny
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: S 1 Sciaganie w prawo

Post autor: motogold »

Sprawdź ciśnienie w kołach.Zamień koła przód/tył.Czasami opony to robią.Jeżeli nie pomoże,to pojedź do innego serwisu na ustawienie geometrii i nie mów,że już gdzieś byłeś.Mogą też być luzy na prawej stronie w zawieszeniu i na statycznym ustawieniu nie widać tego,dopiero,gdy koło dostanie opór z drogi,luzy na zawiesze mogą tego typu objawy wykazywać.
Daj znać co wyszło
Pzdr.
mati123
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: lublin

Re: S 1 Sciaganie w prawo

Post autor: mati123 »

juz robilem takie przekladki kól kilka razy i na roznych kolach jedynie co to na zimowkach 15 mniej jest to wyczuwalne , ale nic jutro pojade jeszcze raz na geometrie bo moje podejzenia padaja na tylna belke po dzisiejszym obadaniu sprawy na kanale .
dzieki za porady bede informowal co i jak dalej
Pzdr.
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: S 1 Sciaganie w prawo

Post autor: motogold »

Daj znać,co wyszło,bo to ciekawe zjawisko.
Pzdr.
Awatar użytkownika
piotrgrb
Posty: 183
Rejestracja: 22 lis 2011, o 14:50
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr
Lokalizacja: Poznań

Re: S 1 Sciaganie w prawo

Post autor: piotrgrb »

Poczytaj sobie te linki co dałem na koniec - może to ten sam przypadek. U mnie po wymianie opony i felgi tak ustawili geometrię w ASO, ze sami mowili ze chyba cos nie tak - choc wyszlo na zielono. Jak im za drugim razem powiedzialem ze mam zawieszenie na bezdroza to poszlo im znacznie lepiej - choc nie jest idealnie - auto dosc mocno reaguje na pochyłości drogi - a jak dodaje gazu to jest jeszcze dodatkowa tendencja do skrecania w prawo. Nie jest to dużo bo jakieś jeden pas na 300 m ale jest. Nie mam czasu z tym walczyć teraz ale zglosze to na przegladzie. Problem to mial facet z scp: http://forum.skodaclub.pl/tech-1z-octav ... ml#p121052 , zobacz też ten watek u nas: viewtopic.php?f=8&t=368&hilit=%C5%9Bci%C4%85ga
Piotr
Obrazek
ODPOWIEDZ