Demontaż zamka tył

motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Demontaż zamka tył

Post autor: motogold »

Panowie,czy któryś z Was może mnie oświecić i napisać jak to zrobić?Po zdjęciu tylnej tapicerki,jest blacha,tylko jak odpiąć szybę,aby po odkręceniu i rozpięciu przewodów tą blachę odsunąć?Coś mam z zamkiem...pewnie mikrostyki i nie wiem jak do tego podejść aby mi szyba nie walnęła.
LuckyLuke
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 15:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Demontaż zamka tył

Post autor: LuckyLuke »

Nie robiłem tej operacji jeszcze, ale już zbieram informacje o rozbieraniu boczków bo mam problem z jednym podnośnikiem szyby. Otóż, w tej blasze powinieneś mieć 2 okrągłe otwory zaślepione gumą lub plastikiem. Musisz wyjąć te zaślepki i opuścić szybę tak, aby w otworach pojawiły się uchwyty trzymające szybę. Luzujesz je i ostrożnie wyjmujesz szybę do góry. Potem możesz odkręcać dalej te blachę. Tyle teorii na podstawie książki do B5tki, praktyki jeszcze nie mam w rozbieraniu boczków :)

pozdr
LuckyLuke
dedevil
Posty: 58
Rejestracja: 31 gru 2010, o 16:40
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: Włocławek

Re: Demontaż zamka tył

Post autor: dedevil »

Ty mówisz o przedniej szybie. W tylnej jest troche inaczej. Tam jest tylko jeden otwór po środku. Szyba jest zamocowana na plastikowy trzepień najłatwiej jest wkręcić jakąś śrubę i wyjąć trzepeń. Wtedy szyba bez problemu wyjdzie. Potem składasz w odwrotnej kolejności. Jak uszkodzisz trzpień to dostępny jest w aso. Groszowa sprawa. Nr częśc to 6N0839511.
LuckyLuke
Posty: 8
Rejestracja: 8 kwie 2013, o 15:07
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Demontaż zamka tył

Post autor: LuckyLuke »

dedevil pisze:Ty mówisz o przedniej szybie. W tylnej jest troche inaczej. Tam jest tylko jeden otwór po środku. Szyba jest zamocowana na plastikowy trzepień najłatwiej jest wkręcić jakąś śrubę i wyjąć trzepeń. Wtedy szyba bez problemu wyjdzie. Potem składasz w odwrotnej kolejności. Jak uszkodzisz trzpień to dostępny jest w aso. Groszowa sprawa. Nr częśc to 6N0839511.
Sorki, podświadomie założyłem że tył ma tak samo zamontowaną szybę...

pozdr
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Demontaż zamka tył

Post autor: motogold »

Dzięki Panowie za podpowiedzi :D W sobotę chcę się za to wziąć.
Pozdrówka :!:
ODPOWIEDZ